Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 7.1 - Лични впечатления и коментари
#51

Може да се направи с divert евентуално, но тогава ще плащаш и за входящото обаждане
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-01-09, 21:18:25)vaso22 написа:  Може да се направи с divert евентуално, но тогава ще плащаш и за входящото обаждане
divert=прихвърляне, колега и няма да плащаш за трафик между двете карти, освен ако не направиш конферентен разговор между трите страни. въпросът ми беше за настройките за прехвърляне, каквито, по всичко личи, няма.

Изпратено от моят Nokia 7.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#53

Много добре знам какво е divert. И трафик между двете се таксува. Настройките за пренасочване (ако въобще това търсиш) са в менюто за мобилни мрежи
Цитирай
#54

(2019-01-10, 06:42:57)vaso22 написа:  ...Настройките за пренасочване (ако въобще това търсиш) са в менюто за мобилни мрежи

ето го менюто за мобилни мрежи при мен - не намирам никъде опция за пренасочване
[Изображение: 1.jpg]

[Изображение: 2.jpg]

[Изображение: 3.jpg]
Цитирай
#55

Я виж в контактите, горе трите точки, настройки, обаждания. Моя грешка че е при мобилните
Цитирай
#56

и там не намирам нищо по темата...

[Изображение: 4.jpg]

[Изображение: 5.jpg]

[Изображение: 6.jpg]
Цитирай
#57

Профили за обаждане може би. Аз съм на английски и при мене е call settings
Цитирай
#58

Здравейте.
за момента като че съм се навил да си купувам Nokia 7.1
Лично за мен е важно да ползвам dark theme, обикновено инсталирам True phone. Нямам възможност да тествам телефона преди да съм го купил, моля някой от вас, който вече го има да провери дали е възможно да се смени background-a на dialer-a да не е бял (светъл), че вечер много ми вади очите.
Цитирай
#59

Да възможно е, аз също ползвам тъмната тема.

Изпратено с Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spown за това мнение:
  • sorrylol
Цитирай
#60

До всички, на които им е важна работата с две карти - настройка за прехвърланията между картите няма (или поне не съм открил). Хубавото е, че ако картите имат зададени настройки отпреди, апаратът ги изпълнява (с известно забавяне, за съжаление). С външно приложение (true phone) има възможност за настройка, но само за картата в слот 1, което ме кара да мисля, че виртуалния втори слот е баш виртуален инак, слушалката е пъргава...

Изпратено от моят Nokia 7.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

(2019-01-10, 12:21:25)Spown написа:  Да възможно е, аз също ползвам тъмната тема.

Изпратено с Tapatalk

Много благодаря за инфото. Последен въпрос и спирам да досаждам
Случайно да си снимал с Нокията някаква заря?
Със сегашната ми пръчка нещата са трагедия - снимах светкавици в една нощна буря - разфокусира при светкавица и после няма оправия до края на видеото
Цитирай
#62

Заря точно несъм снимал досега. Телефона го ползвам вече от около два месеца, но според мен камерата му е на горе долу средно ниво.

Изпратено с Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spown за това мнение:
  • sorrylol
Цитирай
#63

Здравейте отново! Имам проблем със сензора за близост - не работи по време на разговор и неволно натискам икони или затварям. В англоговорящите форуми се оплакват от същото след ъпдейт до пай, но никой не предлага решение. Някакви идеи?

Изпратено от моят Nokia 7.1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на joro_kem за това мнение:
  • borislav.mikov
Цитирай
#64

оф. Взех го тоя телефон. Засега има някакви дразнещи неща - първата му работа беше да се ъпдейтва до Android 9 и сега маса неща не мога да ги намеря из настройките. На всеки екран има някаква гадна кутия за търсене плюс някакъв досаден гугъл асистент, вързан на средния бутон
Tова е функция на Android 9 и не може да се разкара.

Другият ми проблем е, че не мога да сменя фона на dialer-a с тъмен, въпреки че вече съм активирал dark theme
https://is.gd/UsDO6W

Някой да е решил проблема?

на всичко отгоре не знам и не виждам как да направя някои дребни удобства - напр шорткъти за скрийншот или бързо палене на фенерчето - все неща, които ги имам на евтиното Xiaomi за 250 лв
Цитирай
#65

Искате ли да направя анкета, и след това теми за раздел, но не трябва да сте по-малко от 10 човека.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#66

Цитат:sorrylol
Другият ми проблем е, че не мога да сменя фона на dialer-a с тъмен, въпреки че вече съм активирал dark theme

Фона на dialer-a се сменя от самата икона на самия dialer, натискаш горе вдясно на трите точки, след това Setings, Display options, Dark theme и включваш бутона.
Цитирай
#67

… януарският ъпдейт...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia 7.1 TA-1095
[-] 1 потребител изказва благодарност на borislav.mikov за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#68

И при мен дойде - от А1 е слушалката

Изпратено от моят Nokia 7.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

От няколко дена съм с въпросния телефон.Но има няколко дразнещи неща които не можах да им намеря решението.
Едното е :има ли как звука на известиятa (facebook,viber и т.н.) да се коригира,че когато го намаля,намалява се и силата на звънене. На предишния ми Самсунг си имаше отделни скали и за двете неща.
  И имали начин да се оставя телефона на без звук (само вибрация) без да се влиза в менюто и да се намаля звука,че и това като опция не го откривам ?

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#70

Гласувайте в анкетата, кой телефон притежавате.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#71

Да поясня, че през тапаталк не става гласуването, трябва през браузър.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#72

двете сим постоянно ли са активни или не.може ли да имаш 2 вайбъра
Цитирай
#73

Активни са, ако самите карти имат настройка за прехвърляне една към друга, ако са недостъпни. Радио-модулът е един. Относно двата активни акаунта на различни приложения - няма такава вградена опция. Става с външни приложения, но поне според мен не работят коректно клонираните приложения.

Изпратено от моят Nokia 7.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#74

Приложение за клониране на апликации, работи много добре.

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#75

как да си направя да ми се заключва екрана докато говоря.постоянно задържам разговора или набирам нещо когато говоря
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)