Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Xiaomi Mi A2 Lite/Nokia 7.1/Sony Xperia XA2
#1

Здравейте, 
Чудя се между следните три телефона кой да избера? Бихте ли ми дали съвет и препоръка кой да е и защо? 
Интересува ме да има хубава камера поне на светло, на тъмно ми е ясно, че в този ценови клас ще са по-посредствени нещата.
И също така ме интересува да има прилична батерия, за да не трябва да го зареждам всеки ден. Приемам и други предложения, но да не са с по-голям размер от изброените. Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Нокията е логичният избор. Нов модел, стабилна софтуерна поддръжка, добра камера. Шаомито вече е среден към нисък клас, да, добра батерия, но нищо особено откъм параметри. Серията ХА на Сони по-добре избягвай. Имам познати с подобни модели, не са особено доволни.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • metallus
Цитирай
#3

https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone3=8986

Тук са ти всички прилики и разлики за моделите.
Четеш и сравняваш.
Отиваш в магазин ,виждаш ги на живо и преценяваш кое е за теб.
Какво има толкова да се чудите не ми е ясно?

MI A2
Цитирай
#4

(2018-11-01, 11:34:25)kkosio написа:  https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone3=8986

Тук са ти всички прилики и разлики за моделите.
Четеш и сравняваш.
Отиваш в магазин ,виждаш ги на живо и преценяваш кое е за теб.
Какво има толкова да се чудите не ми е ясно?

Гледал съм телефоните в магазина и съм чел характеристиките им. Едно е да прочетеш характеристиките и да видиш телеофна в магазина, друго е някой, който е позлвал някой от телефоните да каже какви са плюсовете/минусите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на metallus за това мнение:
  • 1euro
Цитирай
#5

(2018-11-01, 11:58:48)metallus написа:  Гледал съм телефоните в магазина и съм чел характеристиките им. Едно е да прочетеш характеристиките и да видиш телеофна в магазина, друго е някой, който е позлвал някой от телефоните да каже какви са плюсовете/минусите.

Ползвам mi A2 lite 4/64 от около три седмици и телефончето е доста приятно.Чистият андроид е до някъде и плюс и минус , работи приятно не лагва и не засича на игри не играя и незнам там как се справя .В настройките ми липсват някои неща но се свиква. Батерият е супер, ползвам го със две карти и без проблеми правя 50-60часа ползване със 9-11часа екран с едно зареждане, в момента съм с остатък 20% над 72 стенбай и над 8 часа екран.Много е удобен в ръката с този размер. Последните ми три телефона през годините бяха Сони Z1, HTC ONE M8 dual SIM и Самсунг S7 edge  и сега с този не намирам почти никаква разлика при ежедневна употреба за моите нужди.
За мен при избора беше определящо , размера, ползването на карта памет отделно от двете сим карти и живота на батерията и спрямо цената си е чудесен.Това мога да кажа за това устройство за другите апарати нямам наблюдения.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bozi за това мнение:
  • metallus
Цитирай
#6

(2018-11-04, 10:19:43)bozi написа:  Ползвам mi A2 lite 4/64 от около три седмици и телефончето е доста приятно.Чистият андроид е до някъде и плюс и минус , работи приятно не лагва и не засича на игри не играя и незнам там как се справя .В настройките ми липсват някои неща но се свиква. Батерият е супер, ползвам го със две карти и без проблеми правя 50-60часа ползване със 9-11часа екран с едно зареждане, в момента съм с остатък 20% над 72 стенбай и над 8 часа екран.Много е удобен в ръката с този размер. Последните ми три телефона през годините бяха Сони Z1, HTC ONE M8 dual SIM и Самсунг S7 edge  и сега с този не намирам почти никаква разлика при ежедневна употре*а за моите нужди.
За мен при избора беше определящо , размера, ползването на карта памет отделно от двете сим карти и живота на батерията и спрямо цената си е чудесен.Това мога да кажа за това устройство за другите апарати нямам наблюдения.

Благдоаря за информацията! А със снимките как се справя? На светло предполагам са окей? Със светкавица как е? Много ли са лоши или са поносими? И имал ли си проблем със свързването чрез bluetooth (ако е използван), защото четох, че някакви потребители са имали проблем със свързването към bluetootha-на кола, а и не само на кола?
Цитирай
#7

Нямам много снимки с телефона но тези на светло са ок, за bluetootha още не съм го пробвал но ще проверя как се справя със колата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bozi за това мнение:
  • metallus
Цитирай
#8

Взех Xiaomi-то, благодаря за мненията. Темата може да бъде изтрита.
Цитирай
#9

Виждам, че колегата вече е купил телефон но всепак може за някой да е полезно относно шаомито .Относно bluetootha, последната седмица го пробвах в колата за по няколко часа и нямаше никакви проблеми, предимно го ползвам като музикален плеър но и със разговорите беше ок.Отначало ми беше трудно докато ги закача защото ги закачам по отделно за телефон и отделно за плеър, това ми беше трудно но вече свързани не съм имал проблеми за разлика от предишният ми телефон Самсунг 7едж със него ме изхвърляше от време на време или самият телефон блокиране.Bluetooth системата на колата е фабрична ако има значение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bozi за това мнение:
  • metallus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)