Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Надпис: Внимание ! Ниска температура на батерията.
#1

Здравейте имам едно Lenovo A1000, което съвсем леко намонрих преди 2,3 дена, тоест хвърших го, разглоби се на батерия и телефон и така падна в малко комичество вода. Посе не съм го включвал веднага... След като го включих си зареди нормално, но когато го включа на зарядно изписва постоянно този надпис от заглавието и не зарежда батерита. Ако сложа батееията на външнонзарядно се зарежда и после като я подкача на телефона си държи редовното време, но не иска да зарежда. Като прикача на приложение ми изписва температура на батерията -20 градуса.. Някъде четох ч, че да се извадела батерията и да се оставила така 2 седмици демек да изсъхне ли какво.. Като цяло пак казвам като е от външно зарядно сибсе зарежда и държи, но...

Някакви идеи??
Цитирай
Аксесоари
#2

Сложи го в ориз за няколко дена и си намери друг телефон през т'ва време..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#3

(2018-11-03, 14:23:37)bLck написа:  Сложи го в ориз за няколко дена и си намери друг телефон през т'ва време..

Телефона, батерията или и двете (разделени батерия от телефон) ??
Цитирай
#4

Ми ако искаш и двете в един пакет ориз ( поема просто влагата.. ) моя телефон беше паднал в басейн и даже му звънях.. и след т'ва в ориз за 1 /2 седмици и се оправи.. ( е да на 15% се изкл,но пак не е болка..)

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#5

Да разбирам ви.. Просто не знам дали е мокостта (каква дума измислих хаха), както казах си работи и всичко му е наред  освен зареждането
Цитирай
#6

Так и не се намери решение на проблема.. Има подобни теми, при които телефона не се зарежда, индикира иконката на батерията уж, че зарежда, но реално като махнеш телефона от зарядното даже е паднала още повече... тук е същото., само че не видях никъде (в БГ или чуждестранен форум) такъв поблем съпроводен с такъв надпис... Явно не се е случвало при никого.. много, много странно..
Цитирай
#7

Няма нищо странно
Наводнен телефон се оправя с разглобяване, измиване наплатката в ултразвукова вана, възстановяване на изгнилите писти ако има такива и смяна на компонентите с изгнили крака, отсраняване на останалите окиси ако има такива. Всичко друго е компромис и късмет
Цитирай
#8

Направо си го кажи, намокрен е равно на нов! Особено ако е гаранционен, защото не се признава гаранцията.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

"..възстановяване на изгнилите писти.." ??! Бих искал да видя,как ще въстановиш писта на 3-слойна или 4-слойна основна платка(дъно) на намокрен телефон Smile Сигурно с вълшебство?Или пък "изгнил" крак на компонент-някои от елементите свързват до 8 полета едновременно!!Темата нямаше коментари,защото тове е дискутирано 1000 пъти-прецизна микро-електроника(лаптоп,телефон,навигация и т.н.) се пази най-много от влага.Намокриш ли я,почвай да търсиш нов апарат-това е в основни линии SmileС цел пестене на място,дъната са на няколко микро-слоя-влагата се просмуква и корозира навсякъде.Дори след"ориза" да работи всичко,до няколко седмици започват проблемите.Не случайно има маркери за влага-видят ли в сервиза задействан маркер,отпада всякаква гаранция!Изключения винаги има,и аз имам"нокия с фенерче",която малко плува и още "работи"-без подсветка и разговориSmile
Цитирай
#10

Същата работа се случи на едно също Леново.Оказа се че кабела на зарядното е прее*ан.Пробвай с друго зарядно.

Redmi 11s 5G
Цитирай
#11

Не, зарядното няма проблем. Зареждам си другия телефон с него.

Като цяло в момента ползвам външно зрядно, вечер си зареждам батерията и на сутринта си я слагам на телефона и си работи(нито по-бързо пада батерията, нито някакъв проблем има телефона). Просто всичко е до този надпис, който изкача постоянно, когато се вкл. към зарядно и.. индикацията, че зарежда, а свсъщност не зарежда нищо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)