Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Екранът се включва и изключва периодично сам.
#1
Bug 

Здравейте!

Наскоро открих проблем, който е труден за забелязване. Една вечер лежах на тъмно и си бях поставил телефона на леглото с лице надолу. Забелязах, че екранът светва за десетина секунди и се изключва. И така отново и отново. Не спира един вид. Когато го обърна с дисплея нагоре, няма проблеми и заподозрях, че е нещо свързано с датчиците за движение. Не е от нотификации. Светва си и загасва без да има нещо получено. Не е на зарядно и т.н. Използвам опцията, която ми позволява, когато телефонът е на бюрото до мен само да минавам с ръка над него и екранът да се включва, за да поглеждам час или нещо друго. Работи си перфектно и ми е много удобно. За справка, когато изключа тази опция проблемът изчезва, но няма логика. Ако седи на бюро, легло и т.н. с лице нагоре не ги прави тези мизерии и с пусната тази опция. Понеже изрових целия нет и не намерих решение. Та... Включвам ръчно екрана и плътно покривам с пръст или нещо друго сензорът за движение. Минава опредленото време, което съм си задал, екранът се изключва и след 3 секунди се включва отново. След около 10 секунди се изключва, след 3 отново се включва и така си продължава... До 30 пъти са ми стигали нервите да гледам как го прави. Ако махна пръст от сензора за движение вече няма проблем. Но пак не намирам логиката. В Safe mode не го прави, така че изключвам хардуерен проблем. Wipe-нах кеш партишъна, но не помага. Искам при възможност да избегна factory reset, защото имам адски много приложения и направени настройки по тях и андроида, както е било винаги и този проблем не се е появявал. Ако някой знае нещо ще съм му благодарен много. Не съм си руутвал телефона и не мога ползвам програми от сорта на wake up detectors. А всички, които гедах изискват root. Благодаря на всеки, който си е направил труда да прочете темата!
Цитирай
Аксесоари
#2

Управлението на сензора за близост или предната камера се бъгва при активиране на на опцията за събуждане с прекарване на ръка над дисплея. Причината вероятно е калпаво написани инструкции от разработчиците. Решението е да се лишите от тази опция.
Цитирай
#3

Здравей. Откакто имам апарата. Вече може би около 3 години и повече, винаги съм бил с активирана такава опция и не е имало проблем. Не е като да съм я активирал наскоро. А дори до днес като премина с ръка през екрана и той светва. След, което използвам trusted places и не ми се налага да използвам копчета при отключване, когато съм на тези места. Но това е абсолютна аномалия и никъде не намерих подобен проблем из форумите по цял свят. Та и сега работи, но ако го отключа и закрия proximity сензора с нещо се започва с това безкрайно включване и изключване на екрана. Ако е обърнат с лице нагоре си работи съвсем адекватно, както винаги е бил. Уж сензорът мина всички тестове, с които успях да го тествам. Освен да направя едно видео, знам ли... А и както споменах в Safe mode не го прави и работи като нов, което ме навежда на мисълта за софтуерни проблеми?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#4

Наложи ми се да направя hard reset и сега всичко е окей Smile

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • lost in
Цитирай
#5

Ами ти с твоите 1599 приложения които си му наблъскал,даже през седмица трябва да правиш резет Smile))>
Цитирай
#6

Беше ми първият, откакто съм го купил като излезе Smile
(2019-01-25, 20:02:29)lost in написа:  Ами ти с твоите 1599 приложения които си му наблъскал,даже през седмица трябва да правиш резет Smile))>

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#7

Заради тоя телефон не мога да си купя нов Wink
Цитирай
#8

(2019-01-26, 20:47:15)lost in написа:  Заради тоя телефон не мога да си купя нов Wink
А, де Smile Вчера си поръчах протектори и батерия Smile

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)