Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прехвърляне на файлове към PC
#1

Здравейте,
Как да си прехвърля снимките от телефона на PC-то. Закачам кабела, излиза ми устройството, но когато го отворя е празно - няма никакви файлове. Някаква специална програма ли се сваля? И другия ми въпрос е, когато снимам и изпращам снимката през вайбър и скайп - получателите на снимката казват, че е супер размазана - на какво се дължи това - скайп и вайбър компресират качеството - или?
Цитирай
Аксесоари
#2

Смъква се лентата на статус бара и се избира желаният режим.
Има опция за показване само на снимки (режим ptp) и прехвърляне на файлове(mtp), по подразбиране е charge only(само зареждане)

Направено е с цел защита. Да нямат външни лица достъп до файловете докато не въведат парола или не се оторизират
Цитирай
#3

Мерси много, връщам си думите назад за камерата на телефончето - телефончето снима супер добре - снимки на компютър изглеждат много добре.
Цитирай
#4

Скайп, вайбър, ФБ... всички смазват снимките, при пращане.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#5

Ако с PC-то сте в едната LAN мрежа няма смисъл от кабели и глупости ползвай AirDroid и с най-обикновен браузър си влизаш в телефона и правиш каквото си искаш...
Цитирай
#6

Или още по-лесно със вградения файлов мейнджър > ftp.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#7

Airdroid ли е най-удобния и лесен начин ? При него понеже не съм запознат файловете не се качват на някакъв междинен cloud нали ? Защото интерфейса много ми прилича на една конкурентна услуга, с проблеми в защитата на данните, та да не е при него така ? Или просто осъществява връзка чрез wi-fi/LAN между двете устройства ? Има ли и по-сигурни и удобни програми за трансфер ?
Цитирай
#8

Не. Файл мейнджъра на MIUI има ftp функция, защо не използваш нея а теглиш допълнителни програми?

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#9

(2018-11-12, 20:34:26)Blazer написа:  Airdroid ли е най-удобния и лесен начин ?...
При нужда ползвам въпросното приложение. Проблеми с AirDroid досега не съм имал - препоръчвам го.

 
Цитирай
#10

(2018-11-12, 21:07:58)NoMaD написа:  При нужда ползвам въпросното приложение. Проблеми с AirDroid досега не съм имал - препоръчвам го.

Защо при нужда ? Иначе как си прехвърляш снимките ? Тук не говоря само за Ми 8, а като цяло за всички андроиди.
Цитирай
#11

Просто рядко ми се налага, затова - при нужда. А за снимките си ползвам Praktica MTL 5, която все още си ми върши чудесна работа.

 
Цитирай
#12

вграденото върши идеална работа. Иначе прехвърлям файлове и през root explorer със smb функцията, когато не ми се занимава да докосвам компютъра
Цитирай
#13

За мен Airdorid-а е най-удобният вариант има готин интерфейс ако си някъде на гости е нужно просто да си в една мрежа с компютъра на който искаш да прехвърлиш данните (Over WAN мисля че беше платена услуга). Цъкаш ключето на Airdroid Widget-а в телефона за да ти покаже IP-то и съответния порт набираш ги в браузъра на компютъра и си действаш. Не е нужно др. приложение за въпросният компютър...

През менюто на програмата можеш дори да инсталираш приложения от PC-то директно на телефона.
Поне аз винаги предпочитам да седна на PC-то и да си свърша нещата отколкото да се боря с минималистичния интерфейс от телефона.Вкъщи си имам директно bookmark с линк към телефона и с един клик съм вътре. Ако инсталирате и приложението за PC вече може да си правите доста сериозен мониторинг всяко съобщение от телефона да се изобразява и на PC-то да отговаряте на съобщеня през PC и т.н и т.н


[Изображение: img3File.png]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)