Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте, аз съм на Теленор и ми се иска да ползвам voLTE услугата, но не виждам тикчето в настройките на телефона. Някой от вас има ли сходен проблем и идея как се разрешава?

Oneplus 5T
Midnight Black
Цитирай
Аксесоари
#2

От Теленор май трябва да вкарат модела и марката в списъка за да може да се ползва, но не съм сигурен...трябва да им се обадиш и да ги питаш и на мен ми е интересно

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#3

Здравей колега, може да погледнеш тази темичка.
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=htt...are_type=t

Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

При мене на VIVACOM  се получи 4G+. Смених username-VIVACON INTERNET GPRS на vivacombg слято , APN - internet.vivacom.bg  на vivacombg  , pasport- няма на vivacom .     За да се появят превлючвателите на voLTE  if you run stock OOS:

Just enable VoLTE/VoWIFI by dialing *#800# and toggling "oneplus Logkit" --> "Function Switch" --> "VoLTE switch und VoWifi switch"     .Статията е тук.   https://forum.xda-developers.com/oneplus...516/page11   При мене не се появяват.
Цитирай
#5

(2018-11-15, 13:37:25)alexkara написа:  При мене на VIVACOM  се получи 4G+. Смених username-VIVACON INTERNET GPRS на vivacombg слято , APN - internet.vivacom.bg  на vivacombg  , pasport- няма на vivacom .     За да се появят превлючвателите на voLTE  if you run stock OOS:

Just enable VoLTE/VoWIFI by dialing *#800# and toggling "oneplus Logkit" --> "Function Switch" --> "VoLTE switch und VoWifi switch"     .Статията е тук.   https://forum.xda-developers.com/oneplus...516/page11   При мене не се появяват.

При изпращане на SMS за активиране на 1701 с текст START, отговора е не може да се активира ,не се подържа устройството .
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexkara за това мнение:
  • bialk
Цитирай
#6

(2018-11-15, 13:37:25)alexkara написа:  При мене на VIVACOM  се получи 4G+. Смених username-VIVACON INTERNET GPRS на vivacombg слято , APN - internet.vivacom.bg  на vivacombg  , pasport- няма на vivacom .     За да се появят превлючвателите на voLTE  if you run stock OOS:

Just enable VoLTE/VoWIFI by dialing *#800# and toggling "oneplus Logkit" --> "Function Switch" --> "VoLTE switch und VoWifi switch"     .Статията е тук.   https://forum.xda-developers.com/oneplus...516/page11   При мене не се появяват.

При мен се появяват, чеквам го, но няма ефект. Теленор съм аз.
Цитирай
#7

За Теленор трябва обаждане на 123 и искаш да ти пуснат VoLTE. Ако питат с какъв телефон си им казваш хуавей п 20 или п 20 про. Рестартираш и работи.
[Изображение: d62c0ae5be54e54f60e8f0cce466e0d0.jpg]
Цитирай
#8

При А1 не можах да получа каквато и да е информация,някой да е запознат каква е процедурата? през *88 не може да стане
Цитирай
#9

А1 за момента изобщо не предлагат VoLTE за какъвто и да било телефон. Така че няма смисъл да се мъчиш, след като си техен абонат.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#10

Във XDA пише и че трябва да се инсталират някакви файлове, да сетнеш телефона към Водафон и т.н. Само с методите през дайлъра няма ли да стане? Всичко ми се показа, VoLTE ми е полволено, само оператора ли трябва да го пусне или име още стъпки?
Update: оправих се с файловете по дългата процедура
Цитирай
#11

Който иска да си пусне  VoLTE качвам тук всички необходими файлове и клипове . След като го пуснете на телефона трябва да поставите картата си на Виваком в някой от тези телефони Samsung S8,Huawei P20/ май беше/ и да изпратите  sms /START / на номер 1701.Тогава ще ви я активират от Виваком.        https://dox.abv.bg/download?id=77a24da6c9                                                      Also one more thing, while I was testing all these options as per xda thread I had few with great performances getting 4G+, so it would be nice to add those codes to make it better.
Telefonica_UK_Commercial - everything working fine but no wifi calling
Volte_OpenMkt-Commercial-CMCC - sim2 not working at all
Airtel_VoLTE - everything working fine but no wifi calling
ROW- Commercial - everything working fine but no wifi calling
Elisa_Finland - everything working fine but no wifi calling
YTL_Commercial - everything working fine but no wifi calling
FarEastOne_Taiwan_Commercial - everything working fine but no wifi calling
CHT_Commercial - everything working fine but no wifi calling
MTNL-BSNL - everything working fine but no wifi calling
Volte_OEM_Lab - everything working fine but no wifi calling, getting LTE+ 
Volte_OEM_PTCRB - everything working fine but no wifi calling
Commercial-TMO - everything working fine but no wifi calling
VoLTE-ATT - everything working fine but no wifi calling
Commercial-Reliance - everything working fine but no wifi calling
H3G_UK_Commercial - everything working fine but no wifi calling
H3G_Denmark_Commercial - everything working fine but no wifi calling, getting LTE+ 
Commercial-EE - everything working fine but no wifi calling
VoLTE-CU - everything working fine but no wifi calling
CTA-Lab-CT - everything working fine but no wifi calling, getting LTE+ 
OpenMTK-Commercial - sim1 internet H+ only
TGL_Comb_Attach-Lab-CMCC - everything working fine but no wifi calling
NSIOT_VoLTE-Lab-CMCC - everything working fine but no wifi calling
Conf_VoLTE-Lab-CMCC - everything working fine but no wifi calling
India-VoLTE-Vodafone - everything working fine but no wifi calling
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexkara за това мнение:
  • ianely
Цитирай
#12

(2019-01-21, 15:52:49)alexkara написа:  Който иска да си пусне  VoLTE качвам тук всички необходими файлове и клипове . След като го пуснете на телефона трябва да поставите картата си на Виваком в някой от тези телефони Samsung S8,Huawei P20/ май беше/ и да изпратите  sms /START / на номер 1701.Тогава ще ви я активират от Виваком.     https://dox.abv.bg/download?id=7f19a73978
Хубаво ще е да се обединят двете теми за волте за 1+.  Настройките на индийския водафон работят, но модема започва да работи за регион Индия и е много ограничен откъм възможности за carrier aggregation и най-вече за Европа. Засега съм изпробвал и работят настройките на няколко европейски оператора - Vodafone Uk, Deutsche Telekom (commercial-dt-volte май беше в профилите) както и последно добавения френски оператор Bouygues. С използването на индийския водафон директно изчезна комбинацията на 4г 1800+900mhz използвана извън населените места от Виваком.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 3 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • alexkara, ianely, vlaf
Цитирай
#13

Потвърждава горното, сега съм с дойче телеком и работи идеално.
Това с обединяването няма да стане, защото ще стане мазало, чисто технически.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#14

Интересно при мене ги няма и двата посочени по-горе .  Vodafone Uk, Deutsche Telekom 


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#15

Имаш Telefonica_UK_Commercial, аз минах на него на 5Т, разлика не виждам от т'ва на India честно казано.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#16

(2019-01-22, 13:51:53)alexkara написа:  Интересно при мене ги няма и двата посочени по-горе .  Vodafone Uk, Deutsche Telekom 
Явно е друга конфигурацията при 5 и 5т.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#17

(2019-01-22, 14:04:17)Legend написа:  Имаш Telefonica_UK_Commercial, аз минах на него на 5Т, разлика не виждам от т'ва на India честно казано.

След като се е закачил за ims услугата на оператора няма да усетиш разлика при разговорите. Разликата я обясних и в твоята тема и тук какво се случва когато се пусне профил за волте на оператор извън регион Европа. При 5т избора на европейски оператор просто е малко по-ограничен.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#18

Еми ще я карам на UK вече, но да за 5T няма опция Vodafone UK, опцията е Telefonica_UK_Commercial

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)