Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Fold - дискусия и коментари
#1

[Изображение: picpath-2-37212.jpg]

За разлика от друг път Samsung решиха да изоставят традиционната си политика на пазене на тайни до последния момент. Утре в Сан Франциско участниците в Samsung Developer Conference ще могат да добият първи впечатления от сгъваемия смартфон на компанията. Устройството се разработва от години, а идеята на ранната му демонстрация пред публика е да се съберат отзиви от разработчици. От Samsung са наясно, че изцяло новият формат не е без своите проблеми и ще се изисква сериозна преработка на част от приложенията, за да могат те да работят както се очаква на новия тип смартфон. В същото време корейският гигант иска да събере впечатления от външни хора и за интерфейса, който бе един от критичните елементи на джаджата и забави нейната премиера с над година. Според източници на Reuters ранната демонстрация също така е предизвикана и от предпазливост след катастрофата с Galaxy Note7 преди две години. Корейският гигант със сигурност няма да иска да поема никакви рискове с новия си имиджов продукт, който трябва да засили позициите на компанията в премиум сегмента. Представител на Samsung е заявил пред Reuters, че "За разлика от нашите флагмани, сгъваемият смартфон е изцяло нова концепция, както от дизайнерска, така и от гледна точка на потребителското преживяване, така че той изисква съвсем различен подход. Преди да пуснем такова устройство на пазара, ние искаме да покажем на разработчиците какво сме направили до момента и да видим тяхното мнение за продукта." Друг представител на Samsung пък е коментирал, че конференцията в Сан Франциско ще е първото събитие, на което ще бъдат показани реални снимки на новия телефон. Доста е вероятно самото устройство да не бъде демонстрирано. Очакванията са новият тип телефони постепенно да заеме сериозно място на пазара. Според прогноза на Strategy Analytics през 2019 ще бъдат продадени само 1.2 милиона от този тип смартфони, но бройката ще нарасне до 64.9 милиона през 2023 година, което ще е 3.5% от целия пазар на мобилни телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • divna
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-11-07, 20:18:27)hazART написа:  
За разлика от друг път Samsung решиха да изоставят традиционната си политика на пазене на тайни до последния момент. ...
М, да, все пак - да се заявят, че не спят и са "в играта" Smile 
Хубаво, ще следя с интерес Smile Обичам новите неща, но на този етап сигурността ми е приоритет, и с удоволствие ще наблюдавам отстрани Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Пак ли ще се гъзарим с телефони тип мида?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#4

Крайно време беше, Самсунг да покажат, имат ли право да са на трона. Дано стане. Който бута технологиите напред, той заслужава да е на върха.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на johny за това мнение:
  • divna, fifth_root
Цитирай
#5

Гледах го и честно казано изглежда много добре.Абсолютно нищо общо със FlexPie на китайците.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

Да заменим пудриерата с мида.
Не схващам идеята на такова устройство. Ама аз съм консервативен де.
Цитирай
#7

Според мен това е стъпка назад при телефоните. За таблети и лаптопи както бяха заговорили от Самсунг може би ще е доста добре тази технология, но за телефони не мисля, че е напредък в предвид тенденциите днешно време и желанията на повечето потребители.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#8

"Изоставят традиционната си политика", защото китайците ще "отнесат вратата" - напират и няма място за скришни стратегии. Догодина ще видим поне 4-5 предложения от различните компании, като моето очакване е, че технологията тепърва ще се дялка.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

Хммм, не си го представях точно така...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#10

http://nixanbal.com/samsung-pokaza-parvi...-7-3-ekran

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Пазарна примиера Март месец ...за почти без пари.

       
.jpg IMG_20181112_125233.jpg Размер: 57.34 KB  Сваляния: 270

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#12

Появил се е слух за цена от около 1770$ Big Grin

ПП: Сега видях, че колегата горе го сложил.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#13

Да бяха го пуснали за 3000 долара, поне да си заслужава.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Супер устройство ще е но много скъпо, в България хората ще реват и плюят, а в чужбина леко ще се мръщят но пазар има телефона според мен.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#15

Тази цена е прекалена, ще се купува само от любопитни в чужбина според мен.
Това устройство всъщност убива таблетите напълно.
Както телефоните едно време убиха MP3/4 плеърите.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#16

1770$ за телефон, който изобщо не е сигурно че ще бъде "супер".!? Не, благодаря. Прекалено скъпо би ми струвало любопитството..След второто или третото поколение подобни устройства, ако изобщо се наложат,човек може и да се позамисли. Тогава и цените няма да са такива. Изобщо ако наистина го пуснат на пазара, ще бъде нишово устройство, предназначено за техно-маниаци.

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Концептуално видео на модела.
 

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#18

Работата става дебела.
Според мен отминават времената на претоплените манджи и скучноватите еднакви телефони, които се предлагат от общо взето всички.
Този хубав ход на Samsung е повече от показателен. След тях в играта ще влезнат и другите големи-Apple и LG. Като LG ще доставя по договор на Apple гъвкави екрани, както също и на Sony, които също може да се намесят и да са едни от първите.
Изобщо много хубави времена ни очакват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#19

Съгласен съм със greensmoke,хубаво е да се вижда някакво развитие,дори и да не ми трябва този апарат реално.Нека има прогрес и развитие,нови и интересни неща.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#20

Идеята на тоя телефон е да отключат бъдещо желание, потребност у хората. Сега той е недостъпен, скъп, уникален, една мечта.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#21

Видеото е правено от Concept Creator...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#22

Идеята устройството е същата като на Note Edge, който излезна заедно с Note 4 и едно поколение преди S6 Edge. Тогава тестваха технологията на извитите ъгли, потребителските настроения и други работи. Цената също беше по-висока от стандартният Note, технологията несъвършена (втори дисплей само от едната страна вместо един извит), непрактична функционалност. И въпреки че от следващото поколение вкараха технологията в своят + и Note модел, то те я усъвършенстваха чак при S8, затова и я вкараха във всичките си флагмански модели тогава. Тва си е стандартна стратегия на Samsung и според мен много правилна. Единствената компания на мобилния пазар, която все още прави иновации, всичко друго е Copy/Paste, ОТ край време и Apple

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#23

До колкото разбрах с този Infinity Flex дисплей реализират "multi-active window" технология - едновременно на диспеля ще се ползват/визуализират 3 приложения. 
https://www.sammobile.com/2018/11/07/wha...ooks-like/

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#24

Аз нещо не мога да си представя да ползвам този голям екран.
Необходим ми е нормален, основен. За клипове и игри - лаптопа Smile. Имам и таблети в нас, но си стоят прибрани.
Може би, ако се развие като технология и потребителите намерят полезно приложение на този телефон, бих си променил мнението.
Цитирай
#25

Ха хах, абе добре си го представям аз. Сега ползвам кейс тип тефтер, и в ръката ми е все отворен, като книга. Много бързо ще свикна   Tongue

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)