Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Fold - дискусия и коментари
#76

[Изображение: 88a83461ly1g0lt0c9cbmj20u70sjjvf.jpg]

[Изображение: 88a83461ly1g0lt0bzgafj20yc0wadmf.jpg]

[Изображение: 88a83461ly1g0lt0d05a6j20us0u0796.jpg]

[Изображение: D0c2lnRX0AMrwEB.jpg:large]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#77

Според думите на британския представител на Самсунг Кейт Бомонд, директор на продукти, услуги и търговска стратегия, на всеки закупил Galaxy Fold ще бъде предоставена тъй наречена "консиерж услуга". От Samsung акцентират върху това, че устройството им ще бъде абсолютно уникален феномен за пазара на мобилни устройства и следователно не планира да го постави на витрини не само в магазините на партньори, но дори и в търговските центрове на бранда. По този начин, компанията иска да създаде около Galaxy Fold ореол на нещо много лично и с което не прието да се парадира. Желанието на Samsung да ограничи магазините за търговия на дребно, където потребителите ще могат да закупят Galaxy Fold, както и да им осигури ексклузивно "консиерж обслужване" е съвсем очевидно. Както и много други производители на първокласни продукти, както например е при Apple. По-специално, когато портфолиото на компанията включваше златната версия на Apple Watch Edition, тези, които искаха да го купят, бяха придружавани в специална стая в магазина на Apple или Apple Shop с цел това да доведе до чувство за мистерия.

 
Цитирай
#78

Samsung са изпратили мостри на сгъваемия дисплей на Apple и Google.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#79

Гънката в екрана на Galaxy Fold, която Samsung опита да скрие


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#80

Самсунг разработват още два вида сгъваеми телефони. Едните ще се отварят, като мида - подобно на Motorola RAZR или серията Samsung W (няма да имат клавиатура), a другите с тип отваряне, като на Huawei Mate X. Спроед източници на Bloomberg - тези подобни на мида - можем да очакваме в началото на 2020г. Междувременно продължават да работят по актуалния сгъваем модел, с цел да избегнат сгъвката, която се получава след 10 000 отваряния. Обмисля се безплатна смяна на екрана, за спокойствие на потребителите.

Източник =>

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • master89q
Цитирай
#81

При проектирането е предвидено с телефона да бъдат направени 200 000 сгъвания - по 100 на ден за 5 години.

Теста за сгъване:


Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#82

Според информацията на британския търговец MobileFun калъф за Galaxy Fold, който ще се предлага на разпродажба едновременно със смартфона, ще бъде оценен на 119,99 долара.

[Изображение: ac7f26c3045c.jpg]

 
Цитирай
#83

(2019-03-28, 17:58:28)divna написа:  При проектирането е предвидено с телефона да бъдат направени 200 000 сгъвания - по 100 на ден за 5 години.

Тъй като освен да се види как го сгъват механично
няма друга информация ми е интересно теста само
върху конструкцията за вероятност от счупване ли е
или се прави и тест за промени в качеството на екрана на мястото на сгъване
Цитирай
#84

Би следвало на машинта да се направят 200 000 сгъвания и разгъвания, да се свали и да се ползва "без забележки". Според мен този тест е по-натоварващ от ползването в еални условия - сгъванията и разгъванията са бързо и непосредствено едно след друго за кратък период от време, отколкото в живота за 5 години.  Интересно е и как стои въпроса със загряването от това сгъавне/разгъване на машината.

От друга страна дали пък материалите във времето няма да стареят, и това би ли се отразило на ползването в рамките на 5 години. Вероятно е мислено по въпроса, но такъв тест не е съвсем идентичен на реалното ползване. Все пак - ако едно устройство издържи на 200 000 сгъвания на машината - би следвало да устои и на употреба в реални условия.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#85

Според мен екрана ще е трагедия още преди първата година
Дано не съм лош пророк и да изкарат безпроблемен телефон,
но се нагледахме на проблемни нови телефони
Цитирай
#86

Не ме вълнува особено, тъй като не мисля да си купувам Smile Ама нека се упражняват, щом са решили Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#87

Е то зависи и как се ползва, ако човек е решил да го използва, както трябва и да му върши работа, няма да има проблем, но такъв, който го е взел да го тества, и да го сгъва докрай, е ясно, че няма да издържи.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#88

Едва ли някой би го ползвал 5 години.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#89

Стартът на официалните продажби на Galaxy Fold е на 3 май. На 15 април в САЩ вече започват предварителни поръчки на Galaxy Fold. Очаквана цена - $1980. https://www.gizchina.com/2019/04/11/sams...-april-12/

 
Цитирай
#90

Samsung показа ключовите особености на Galaxy Fold в серия клипове:
https://twitter.com/SamMobiles/status/11...6426874880
https://twitter.com/SamMobiles/status/11...7321114625
https://twitter.com/SamMobiles/status/11...6656609281

 
Цитирай
#91

Поради голям интерес дори на преордер Galaxy Fold вече не може да бъде поръчан: 
[Изображение: cbc8ca4838b0cb0238cb01211feb7a2d-full.png]

 
Цитирай
#92

Много жалко, тъкмо си продадох бъбрека в олх  Grater

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#93

Galaxy Fold Unboxing: 

 
Цитирай
#94

Харесва ми как се развиват, няма да ме учуди, след 3 години, всеки да е с такъв, сгъваем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#95

Не ми харесва не знам рамките са големи, камерата все едно не си е на мястото, там където е сгъвката седи някак странно.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#96

Брутален е! Това е смартфонът на бъдещето!

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#97

Първият с UFS 3.0 standard flash memory - в линка Androbench 5.0.1 от Ice universe  => https://twitter.com/UniverseIce/status/1...3679290368

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#98

Изглежда стилен, но в същото време и леко недодялан... Може би заради дебелината ми напомня на първите телефони от едно време. Сгъвката на дисплея си личи, но мисля, че е нормално за момента. Все пак е от мек материал и е нормално да има някаква минимална хлабавина. Предполагам, че за момента приоритет е било да покажат сравнително надеждна иновация в едно имиджово устройство. С времето ще ги усъвършенстват и ще има още интересни устройства без значение от марката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на player14 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#99

И на мен започна много да ми се издига в очите и грях ми е на душата но ако не бях избързал със S10ката може би щях да гръмна един Fold но просто тогава не мислех че ще е кой знае какво и дори не проявих интерес поне да го изчакам и тогава да реша какво да си купя.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

И на мен ми стана много симпатичен след като изгледах няколко ревюта.... Ама не ми се побира в бюджета  Tooth

[-] 1 потребител изказва благодарност на LimpBizkit за това мнение:
  • pockobg
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)