Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Fold - дискусия и коментари

След месеци на неясноти Samsung най-после обяви кога ще бъде официалният пазарен дебют на смартфона със сгъваем екран Galaxy Fold. Очаква се той да е наличен на избрани пазари през месец септември: https://news.samsung.com/us/galaxy-fold-...mber-2019/

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
Аксесоари

[Изображение: 706047-full.jpg]

Ето разликите в дизайна. 

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • remixa92
Цитирай

Да видим, казват че са готови за продажби, конкуренцията също! Чува се за Сони нещо ....

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Най-гадното е, че няма да се чувства стъкло екрана, а пластмаса като едновремешните падове.
Аз лично не се виждам да ползвам това недоразумение.
Може би като го видя на живо- може би.
Но тази свивка след 200 свивания ще се вижда посредата.
Цитирай

Samsung изглежда е все по-близо до пускането в продажба на смартфона си със сгъваем екран Galaxy Fold. Очаква се устройството да дебютира на 6 септември в Корея. Първоначалните планове на Samsung са били за стартиране на продажбите на по-късен етап през месеца. Възможно е моделът да бъде представен повторно по време на IFA, като тогава може да бъде обявено кога ще бъде достъпен за потребителите: https://www.gizchina.com/2019/08/29/sams...ptember-6/

 
Цитирай

След няколко месеца на преработки и конструктивни подобрения Samsung е готова отново да стартира продажбите на Galaxy Fold, който от утре ще е наличен в Южна Корея, а след това в избрани страни като Франция, Германия, Сингапур, Обединеното кралство и САЩ.

Източник: >>>>>>

 
Цитирай

Мен също единствено ме притеснява, че свивката по средата ще се вижда/усеща все повече и повече с времето. От пантите и прах, не се притеснявам. Все пак преди 10тина години масово телефоните бяха сгъваеми и нямаха проблеми.
Цитирай

Този телефон дебел колкото два телефона.
Скъп колкото два телефона.
Вторият екран е прекалено малък, тоест почти винаги трябва да го отваряш.
Снимки и видео не могат да се възползват от големия екран заради съотношението.
Единствено по-добър ще е мултитаскинга. Като пак няма да е като на лаптоп.
Общо взето безмислено устройство. Но заради самата иновация подкрепям идеята.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

BG ревю
https://www.youtube.com/watch?v=DzGMjmQvK7s&t=364s
Цитирай

Аз като цяло не се виждам с такъв телефон, днес екраните са достатъчно големи, един S10+ е напълно достатъчен като големина, не знам какво толкова ще гледаш на този таблет, филми ли, работа ли, игри ли.
Другото което ме притеснява, че не е стъкло, екрана си е пластмасов, стъкло не може да се огъне, допира няма да е приятен като един S10.
Иначе за тази цена трябваше да му сложат и една писалка, щеше да става за мултитаскинг и за работа, но за ежедневна употреба не виждам в него удобство.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Кой ще я носи тази сгъваема тухла в джоба си. Явно вече се достигна максимума на дисплея при фаблетите от Ноут серията и това е начина за нарастването му, но дебелината и теглото на апарата също нарастват и опциите за кейсове и протектори клонят към нула.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Те и телефоните бяха тухли с малки дисплеи, но сега... Всичко с времето си.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 1 потребител изказва благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Това е все пак 1ва версия. Ще намерят начин да му свалят обема и теглото.
Цитирай

Важното е, че съумяха след дефекта да го оправят и да го пуснат на изложението.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Е все пак говорим за Самсунг, технологично са на много високо ниво.
Не казвам нищо за телефона, страхотен е, различен, сигурен съм, че след 2-3 години ще е и на нормална цена и много ще е интересен, но все пак не виждам приложение аз лично в него.
Работата ми е динамична и в повечето случаи боравя с една ръка на смартфона, тези 8 или 9 инча не е възможно с една ръка, то не е и направен за това де.
В момента съм с ноут 10+, огромна тухла, но все пак се справямSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

В момента гледам 3 обяви от ebay-двете обяви са търгове и към момента цените им са 2750 долара с цели 26 наддавания и още 4 дни, 2800 долара с 11 наддавания и 4 дни, и 3900 долара фиксирана цена, като от този за близо 4000 долара има дори продадена една бройка.
В Британия се очаква цената му на 18-ти септември да е близо 2000 паунда или към 4500 лв.
Аз лично очаквам в България цена от 6-7 000.
Цитирай

Всъщност телефона не е толкова дебел.
Когато е сгънат е 15.5 mm, което е доста по-малко от телефоните преди години. За пример, Sony Ericsson K750 е 20.5 mm a Nokia N95 e била 21mm, което си беше нормално преди 10 и повече години.
Цитирай

Да, но тук вече не говорим да дадеш 1500 лв за смартфон.
Тук вече масата няма да може да си го купи, това е нишово устройство.
Така,че ако ще и 10 000 лв да е, ако ще и да умират от кеф по него, масово хората няма да могат да си го купят, този път.
Този телефон ще бъде виждан само в ръцете на хора, които разполагат с възможности, в никакъв случай в ръцете на обикновен работник, бачкащ за 800 лв.
Пак казвам-едно е да дадеш 1000-1200 лв, все някак масата може да ги даде, ако ще и гладни да стоят, на изплащане ще го вземат,ако ще и да нямат после 20 лв в джоба да се усмихнат.
Ама 6-7000 лв-никакъв шанс !
Цитирай

Да де, пак да попитам - и какво от това?
То и един Мак струва 5-6К и не малко хора имат.
И ламборгинита карат хората, някои имат яхти за милиони. Много хора могат да си го позволят. So fuckin what?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

(2019-09-08, 08:53:47)yankoa написа:  Всъщност телефона не е толкова дебел.
Когато е сгънат е 15.5 mm, което е доста по-малко от телефоните преди години. За пример, Sony Ericsson K750 е 20.5 mm a Nokia N95 e била 21mm, което си беше нормално преди 10 и повече години.
Да де ама годината е 2020 почти и телефоните са 7-8 мм дебели.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

(2019-09-08, 09:13:30)arrogant написа:  Да де, пак да попитам - и какво от това?
То и един Мак струва 5-6К и не малко хора имат.
И ламборгинита карат хората, някои имат яхти за милиони. Много хора могат да си го позволят. So fuckin what?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Много хора не могат да си го позволят, защото е нишово, а не масово устройство от 1000 лв.
Това,че ще има тук-там 10 човека в България, които да си го купят, не означава,че милионите други хора със заплата 800 лв ще могат да си го купят.
Тъй,че нито много хора ще го купят, нито много хора ще могат да го купят!
Цитирай

Обратно, това, че в България има 10 дето могат да си го купя, по света могат милиони да си го позволят, в нормалните страни 4000лв е половин заплата.
Освен това има разплащане, връщане на стар и тн.
Цената отдавна не е фактор, стига да е нещо ново, готино и различно.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

В Монако и Лихтенщайн може. Обаче в Италия и Испания средната заплата е около 2200 евро. Само че там квартирите не са по 300€.
Хората навсякъде си ценят парите. Не си мислете, че се чудят къде да похарчат 2000€.
Даже и тук има достатъчно селяни с коли за 2К, които биха си го купили.
Има и много хора с пари, разбира се.
И в крайна сметка който иска нека си го купи. То и телевизори има за по над 10К.
И има хора ги купуват.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Да де, за България говоря, където за масата хора такава цена ще е не просто фактор, ами фактор и половина.
Това не са 1300 лв,които общо взето всеки може да даде, даже на изплащане.
В нормалните държави 2000 долара са нищо, а тука като дойде за 5-6000 лв, ако не и повече, това е годишната мининална заплата.
Затова написах,че това устройство не е за масите, които ще гледат този телефон само на картинки и клипчета в YouTube.
А ако ти може да си го позволиш, дори и да не си милионер, и не фалираш след една година, умрял от глад, затънал и без една стотинка в джоба, значи просто не си от масите. И този телефон е точно за такива като теб.
Цитирай

Само ще кажа, не съдете хората по телефоните, защото не всеки се интересува от телефони и са от голямо значение за него. Хората гледат да им върши работа. А тук особено за Fold, не виждам кой ще си даде парите, освен някой който иска да екпериментира.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Да, съгласен съм.
Определено към днешна дата е по-скоро за някакви експерименти този телефон, но няма да е все така.
Ще е интересно дали ще се наложи като стандарт след някоя друга година, измествайки днешните традиционни смартфони, както преди това тези с копчета отстъпиха на тъчскрийна.
Нищо чудно.
Дано идеята не умре скоро, а се развие бурно, според мен това е бъдещето.
И такива гиганти като Samsung и Huawei мисля,че ще успеят да го наложат.
Даже LG, който не може да се похвали с маркетинга и продажбите на горните две корпорации, също загатва с V50 и G8X какво бъдеще се задава.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)