Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с wifi скоростта
#1

Здравейте, наскоро си увеличих интернета от 50 на 75 мбита , но телефона ми redmi note 4 SD не може да достигне повече от 50 мбита даунлоад , а на смарт тв 
  си ми достига даже към 80 мбита. Забелязах , че редмито може да се свърже на WLAN само на 2.4 ghz честота на wifi , а на 5 ghz не. Да не би това да е причината...
Цитирай
Аксесоари
#2

Не само. Има значение на колко мегабита се закача към рутера. Ако е на 75 няма да имаш повече от 30 скорост в едната посока, ако е на 150 максимум 75в лабораторни условия можеш да вдигнеш.
Телефонът винаги ще е по-слаб, за да пести батерия
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • meto11
Цитирай
#3

А как да разбера на колко се закача към рутера и въобще възможно ли е през телефона да свалям с 70-80 мбита както свалям през телевизора ?
Цитирай
#4

Виж двата скрийншота. Ето моя резултат към 300мегабитов рутер:

https://www.speedtest.net/my-result/a/4407968510

Твоя не поддържа 5 гигахерца и може би не поддържа много високи скорости. Трябва да се видят максимално допустимите за чипа (снапдрагон 625 и съответния модем)


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#5

Добре, благодаря. Четох из чуждите форуми , че Редми Ноут 4Х какъвто е моят телефон наистина не поддържа 5 гхц . Някои пишат , че ако сменят региона на азиатски примерно , но след фактори резет все едно за първи път ще използваш телефона им давало възможност да изберат 5 гхц опцията , но ще провера тези дни...
Цитирай
#6

Трябва да имаш 5GHz:
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Има „а“ стандарт и няма как да няма. Redmi note 3 го имаше

Моя грешка в поста по-горе
Цитирай
#7

И аз се позачудих!
Цитирай
#8

(2018-11-08, 16:12:03)Nikolay1989 написа:  Добре, благодаря. Четох из чуждите форуми , че Редми Ноут 4Х какъвто е моят телефон наистина не поддържа 5 гхц . Някои пишат , че ако сменят региона на азиатски примерно , но след фактори резет все едно за първи път ще използваш телефона им давало възможност да изберат 5 гхц опцията , но ще провера тези дни...

Има 5GHz, ето виж.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#9

Аз като избера 5 гхц ми изчезват wifi мрежите , само при 2.4 или ауто ми се появяват...
Не мога да прикача клипче на запис на екрана за да покажа


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#10

Защото около теб няма 5гхц мрежи.
И не ти ли пада бързо батерията с това scanning always available и Wi-Fi assistant
Цитирай
#11

Ами щом няма 5 гхц мрежи как с телевизора взимам максимума и с един айфон пробвах скоростта си е на макс около 75 мбита колкото си ми подава рутера , а с този моя телефон достигам само 50 мбита скорост...
Цитирай
#12

Просто има по-висока скорост на 2.4 телевизора. Сигурен ли си, че рутерът ти поддържа 5гхц?
Цитирай
#13

За рутера не знам . На скрийншота снимах каквото пише на  него . Явно телевизора и другия телефон могат да усвояват повече от  скоростта , която подава рутера за разлика от редмито ...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#14

Аз съм на гигабит интернет с гигабитов двубандов рутер... Xiaomi Redmi note 4x се свързва без проблеми с 5гхз мрежа и стига до 150мб на сваляне при мен. Това го пробвахме на няколкото устройства в семейството с miui 8 и 9.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#15

Дъщеря ми ползва redmi note 4x. След като видях тази тема пробвах как е на нейния телефон. Апарата поддържа 5 ghz мрежи само, че максималната скорост достига 150 mbps. Поразрових се в интернет за този проблем и доста мнения намерих. Телефона не поддържа според някой ac стандарт на wifi и там се криел проблема. Телефони на други марки със същия процесор обаче нямат този проблем което е странно. Ето една от многото теми които намерих за този телефон.

http://en.miui.com/thread-576869-1-1.html

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Дори да не поддържа ас стандарта скоростта при 5GHz трябва да е доста по-голяма . С Redmi note 3 съм стигал до 433 mbps.
Цитирай
#17

при 75 мегабита връзка към рутера няма как да изкараш повече от 37.5 в едната посока, в лабораторни условия.
Може да му е слаба антената на 4х, може да е далече от рутера, може да има зашумяване в стаята в която се ползва... никой не може да гарантира безжична скорост.
Знам, че малко се отнесох, защото 75 мегабита беше примера към хуауей рутера на а1, но .. нещата са същите и в други ситуации, просто цифрите са различни
Цитирай
#18

suffer Това означава ли , че на 5 ГХц Ще отчете тестова скорост максимум 433 При указана от производителя 867 mbps.
Цитирай
#19

теоретично да. Все пак това е общата скорост и се дели на upload и download.
затова при избор на рутер първо се взима предвид входящата връзка.
Ако е над 100 мегабита рутера трябва да има гигабитов wan порт поне.
След това да се съобрази отново скоростта от доставчика.
Ако е 150, рутерът трябва да е минимум 300.

И вече се гледа връзката с крайното устройство., като вече има много голямо значение разстоянието от рутера, колко мрежи има в съседство, на кой канал работи рутера и т.н.
Цитирай
#20

Мерси, значи всичко си е наред . Мислех си че имам проблем с МИ Рутера, но не бях се замислял за теглене и предаване..... макар и това да не става едновременно.
Цитирай
#21

(2018-11-12, 09:58:52)suffer написа:  при 75 мегабита връзка към рутера няма как да изкараш повече от 37.5 в едната посока, в лабораторни условия.
Може да му е слаба антената на 4х, може да е далече от рутера, може да има зашумяване в стаята в която се ползва... никой не може да гарантира безжична скорост.
Знам, че малко се отнесох, защото 75 мегабита беше примера към хуауей рутера на а1, но .. нещата са същите и в други ситуации, просто цифрите са различни

Добре де щом при подаване на скорост 75 мбита от рутера редмито ми не може да вдигне повече от 50 мбита даунлоад , а с андроид тв и с айфон 6 достига дори до 80 мбита за мен проблема не е в рутера , а в телефона ми... Няма как да влияят разстояние от рутера , зашумяване в стаята и друго негативно само на редмито ,понеже съм пробвал няколко пъти един след друг опити с устройствата и от еднакво разстояние и резултата е еднакъв. Ще трябва да му купя една голяма антена на телефона ми да хваща по добре сигнала  Big Grin
Цитирай
#22

Аз ще се повторя. Тест с РедМи Ноте 3 МТК Покрива точно 50% от зададената скорост на Рутера . При 150 ТП Линк съответно 75.
Със МиВиФи рутера 433 на 5ГХц. Всичко останало е субективно, както е упоменал suffer по-горе
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • meto11
Цитирай
#23

(2018-11-12, 14:58:35)Nikolay1989 написа:  Добре де щом при подаване на скорост 75 мбита от рутера редмито ми не може да вдигне повече от 50 мбита даунлоад , а с андроид тв и с айфон 6 достига дори до 80 мбита за мен проблема не е в рутера , а в телефона ми... Няма как да влияят разстояние от рутера , зашумяване в стаята и друго негативно само на редмито ,понеже съм пробвал няколко пъти един след друг опити с устройствата и от еднакво разстояние и резултата е еднакъв. Ще трябва да му купя една голяма антена на телефона ми да хваща по добре сигнала  Big Grin
Това, че телефонът се закача на 75мегабита в даден момент не означава, че и другите устройства се свързват на толкова. Понякога има ограничение в един системен файл, което прави предаването(широчината на канала) не повече от 20 мегахерца, докато при останалите може да е на 40, което обяснява по-големите скорости...
Функцията се казва channel bonding и с руут моне да се коригира. При поддръжка от телефона, закачането към рутера ще стане на 150 мегабита и тогава вече ще са постижими по-високите скорости теоретично
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • meto11
Цитирай
#24

Ей сега вече ми отвори работа...!
Цитирай
#25

Find /system/etc/wifi/WCNSS_qcom_cfg.ini and scroll to the line "#ChannelBonding", where you find "gChannelBondingMode5GHz=1" and add the line "gChannelBonding2.4GHz=1", save and reboot.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • meto11
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)