Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor Play или huawei mate 20 lite
#1

Здравейте, какво е вашето мнение за тези двата Honor Play и huawei mate 20 lite. Цената е идентична.
Цитирай
Аксесоари
#2

Honor play използва флагмански SoC,както и по-добър видео чип.Цялостно по-доброто устройство е.Тука можеш да погледнеш и разликата в камерите,според мен Play отнася 20 lite.
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...hone2=9284

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • i770514
Цитирай
#3

Здравейте и аз съм пред избор между двата модела, а освен в процесорите и камерите, има ли и други разлики между двата; При сравнение в Gsmarena, гледам, че Honor няма фм радио и разликата от издръжливоста на батерийте е 3 часа, съответно Honor - 94 ч.а Mate - 97 ч. Ако има още разлики, поправете ме.  Smile P.S. Сега забелязах и разликата в дисплеите, съответно - Honor Play e с IPS LCD, а Mate 20 lite с LTPS IPS LCD, но ако може някой да поясни, понеже аз не разбирам толкова от дисплеи. Има ли значение тази разлика, върху консумациата от дисплея на енергия ?

Samsung C100 -> Sony Ericsson K750 -> Sony Ericsson K850i -> Samsung Omnia I8000 2 -> Lg Optimus 3D -> Huawei Ascend G700 -> Huawei Honor 7 Lite -> Huawei Mate 20 Lite  Smile
Цитирай
#4

http://revopad.com/blog/kakvo-e-ltps-displey.html пъравата статия при търсене в гуглето.
Мейт 20лайт, колкото и да го представят за фобър, не е, според мен. От избора между двата определено по добър е хонора.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#5

Според мене нещо се объркахте за камерите.Ето данни за Mate 20 lite : 20 MP, f/1.8, 27mm (wide), PDAF
2 MP, depth sensor , a за Honor Play : 16 MP, f/2.2, PDAF
2 MP, f/2.4, depth sensor.Както и да погледнеш,на Mate 20 Lite камерата е по добра.На Honor Play е като на Mate 10 lite,която е зле.
Цитирай
#6

Разгледах ги и двата в нета и ако аз трябваше да избирам нямаше да имам никакво колебание да избера Honor Play
Освен, че е с по-добър хардуер и снимките му са с много повече детайл
Цитирай
#7

Значи, да разбирам, че Honor play е по-добрия избор.

Samsung C100 -> Sony Ericsson K750 -> Sony Ericsson K850i -> Samsung Omnia I8000 2 -> Lg Optimus 3D -> Huawei Ascend G700 -> Huawei Honor 7 Lite -> Huawei Mate 20 Lite  Smile
Цитирай
#8

Стой далеч от Лайт версии.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

Благоаря за отговорите колеги,днес в технополис си играх и с двата блиизо един час.Съвсем отговорно мога да заява че според мен дисплея на мейт 20 лайт е по добър.Увиличавах намалявах яркоста е сякаш е по добър.Другото нещо което ме учудва  е защо хонор не ги внасят хуауей.А друга фирма?
Цитирай
#10

Здравей,
Ако не играеш тежки графични игри ...или не си фен на металните телефони с  камера в ъгъла... Mate 20 lite e с по-добър екран по хубав дизайн и усещане  почти като на флагман.. има по-добри камери и страхотна батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slonio81 за това мнение:
  • i770514
Цитирай
#11

Колеги, може ли още някой да даде съвет, че съм пред дилема между двата модела, а утре ще трябва да взема единия от тях. Виждам разлика, единствено в дисплеите - единия e с IPS LCD, а другия с LTPS IPS LCD и различните процесори, а и незнам дали Honor Play ще получи Android 9.0.

Samsung C100 -> Sony Ericsson K750 -> Sony Ericsson K850i -> Samsung Omnia I8000 2 -> Lg Optimus 3D -> Huawei Ascend G700 -> Huawei Honor 7 Lite -> Huawei Mate 20 Lite  Smile
Цитирай
#12

Спести си 130лв и си вземи Honor 8X почти същия е като Mate 20lite е липсва му typeC но процесор ,батерия са еднакви ,но камерата май дори е по добра от на мейта иначе мисля че пишеше ,че Honor play ще получи 9ката
Цитирай
#13

Аз бих избрал Honor Play. По-силен процесор и метален гръб(за мен е плюс). Синият цвят е много красив.
Цитирай
#14

(2018-11-21, 19:27:55)xtremeee написа:  Спести си 130лв и си вземи Honor 8X  почти същия е като Mate 20lite е липсва му typeC  но процесор ,батерия са еднакви ,но камерата май дори е по добра от на мейта  иначе мисля че пишеше ,че Honor play  ще получи 9ката

Благодаря за съвета, но единственото нещо което ме спира за Honor 8X е това, че няма бързо зареждане, иначе го харесвам като модел. До сега не съм имал телефон с бързо зареждане и ми е фикс идея.

Samsung C100 -> Sony Ericsson K750 -> Sony Ericsson K850i -> Samsung Omnia I8000 2 -> Lg Optimus 3D -> Huawei Ascend G700 -> Huawei Honor 7 Lite -> Huawei Mate 20 Lite  Smile
Цитирай
#15

Както писах Взех мейт 20 лаит, а по стечение на обстоятелствата взех и хонор 8Х за жена ми,Процесор и батерия са еднакви но имат доста разлики липстват разни благинки .Казвам ти го от първа ръка.А относно Play на хонор не ме кефише външно,наистина е по бърз но аз игри не играя,а само там е разликата която може би ще се усети. А относно бързото зареждане аз разлика в бързината не намирам може би е само на хартия.И не на последно място дисплея на мейта е много по добър от на двата други.
Цитирай
#16

(2018-11-21, 21:43:45)i770514 написа:  Както писах Взех мейт 20 лаит, а по стечение на обстоятелствата взех и хонор 8Х за жена ми,Процесор и батерия са еднакви но имат доста разлики липстват разни благинки .Казвам ти го от първа ръка.А относно Play на хонор не ме кефише външно,наистина е по бърз но аз игри не играя,а само там е разликата която може би ще се усети. А относно бързото зареждане аз разлика в бързината не намирам може би е само на хартия.И не на последно място дисплея на мейта е много по добър от на двата други.

и какви са разликите все пак би ли споделил? В полза на кой модел?
Цитирай
#17

Ако ме питаш за хонор 8Х и мате 20 лайт,За портовете мисля че вече си прочел На хонора му липстват доста от менютата в камерата и втора предна камера, управленя със жестове,и така където се сетиш във всяко меню.Иконите дори им са различни.Ако ги  сравниш един до друг.
Цитирай
#18

Колеги би било интересно някой да даде мнение  относно тези три телефона защото  доста хора предполагам имат дилема. Аз лично избрах mate 20 lite , аз не играя игри и особенно с тежка графика.. но съм доста активен в интернет и социалните мрежи , Относно камерата очевидно всичко показва, че с най добра камера е mate 20  lite  и предна и задна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slonio81 за това мнение:
  • bon1839
Цитирай
#19

(2018-11-21, 21:43:45)i770514 написа:  Както писах Взех мейт 20 лаит, а по стечение на обстоятелствата взех и хонор 8Х за жена ми,Процесор и батерия са еднакви но имат доста разлики липстват разни благинки .Казвам ти го от първа ръка.А относно Play на хонор не ме кефише външно,наистина е по бърз но аз игри не играя,а само там е разликата която може би ще се усети. А относно бързото зареждане аз разлика в бързината не намирам може би е само на хартия.И не на последно място дисплея на мейта е много по добър от на двата други.

Колега, в това ревю казват, че батерията се зарежда за 90 минути - https://www.digital.bg/huawei-mate-20-li...26657.html.Това е много добре за мен, аз не позволявам батерията да ми падне под 15-20% и винаги я зареждам до 95-100% т.е. имам си мои принципи. До сега, две години ползвам Honor 7 lite и съм много доволен от тела, но ми е омръзнало да чакам по 2 часа зареждане. 

P.S. - дори нямам чак такъв зор да го сменям, но на баща ми договора изтича и трябва да се поднови, затова ще се възползвам от малко намаление. 

Извинете ме за линка по-горе, не можах да го направя, исках да покажа ревюто на тела в Digitalbg.

Samsung C100 -> Sony Ericsson K750 -> Sony Ericsson K850i -> Samsung Omnia I8000 2 -> Lg Optimus 3D -> Huawei Ascend G700 -> Huawei Honor 7 Lite -> Huawei Mate 20 Lite  Smile
Цитирай
#20

90 е нормално време
Моят телефон се зарежда за 60 минути, но батерията ми е само 2600mAh
Иначе хубавото на бързото зареждане е, че с 10-15 минути заряд се осигуряват около 30% батерия
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)