Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Автоматично известяване при стартиране на хром?
#1

От известно време мисля как мога да настроя телефона на детето ,когато си пусне хром да получавам известяване по някакъв начин без значение имейл или нещо друго?
не съм срещал подобни приложения за такива известявания ,но предполагам с някой макрос ще стане,но не знам как се настройват и с кое приложение?
Някакви идейки колеги?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
Аксесоари
#2

За това не знам,но ако синхронизираш 2-те устройства с един Google акаунт можеш спокойно да следиш историята в Chrome.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#3

Да, знам направил съм го това,но ми трябва уведомление при стартиране.Някой ,който знае как се настройват макроси ще знае...

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#4

Предполагам, че може да стане с Tasker, ама почти е сигурно, че ще трябва и Root.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#5

Рут имам и го знам приложението ,ама май е доста сложно и не мога да разбера как се настройва.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#6

Ами щом имаш ще видя ако ми остане време уикенда да го разуча. Ще ми е интересно да го подкарам, може и на мен да ми потрябва. Хубавото на Tasker е, че веднъж направен, този Task може да се публикува и да се ползва безпроблемно от всеки.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#7

Супер,ще съм ти благодарен.и аз ще го разцъкам уикенда и ако намеря начин ще пиша тук.
Има и едно подобно Automate се казва ,въпросът е с кое ще е по-лесно.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#8

(2018-11-08, 15:08:23)gibson58 написа:  От известно време мисля как мога да настроя телефона на детето ,когато си пусне хром да получавам известяване по някакъв начин без значение имейл или нещо друго?
не съм срещал подобни приложения  за такива известявания ,но предполагам с някой макрос ще стане,но не знам как се настройват и с кое приложение?
Някакви идейки колеги?
Здравей, с MacroDroid  това става точно за 20 секунди.Инсталираш MacroDroid на телефона на детето и  прашиш макрос:

Стартер: Стартирана програма - Chrome
Действие: Съобщения - Изпращане на СМС. За телефонен номер слагаш номера на който искаш да получиш СМС за стартирането на Chrome, за съобщение това което искаш да ти изпише в СМС-а, примерно "Стартиран Chrome". 
или
Действие: Съобщения-Изпращане на имейл и отново конфигурираш имейла си и съобщението за получаване.
Може и двете Изпращане на СМС и Изпращане на имейл.
Ограничения: Няма ограничения.

При изпращане на СМС ще го таксува според тарифният му план.
Ако нещо се затрудняваш, пиши ми ще ти направя макроса.
[-] 3 потребители изказват благодарност на hristop за това мнение:
  • gibson58, HAMMER_T, Monipeev
Цитирай
#9

С това стана екстра супер лесно,жив и здрав да си!

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#10

Само за информация - с Tasker става с помощта на MailTask Plugin. Това е конфигурацията за изпращане на мейл от Gmail акаунт, който е логнат вече в устройството. Може да бъде направено и през друг, с SMTP настройки.

1. Инсталира се MailTask
2. Стартира се MailTask > Authorize Gmail access > избира се акаунт и се потвърждава.
3. Tasker > new Profile > Application > Chrome
4. New Task > Filter > Mail > Send Mail
5. Configuration > From , To, etc... 

Така всеки път, когато Chome бъде извикан, ще бъде изпращам имейл. Работи при всяко повикване на избраното приложение, а не само на първото стартиране. Това си е предпоставка за спам ситуация Smile

OnePlus 7T HD1900 256GB
[-] 3 потребители изказват благодарност на HAMMER_T за това мнение:
  • gibson58, hristop, Monipeev
Цитирай
#11

Да, и аз пробвах таскера и става,но само ако се стартира от иконата му .Ако се стартира от шорткът на някой сайт на екрана тогава не работи или ако е затворен и стои в бекграунд (последно използвани приложения) и пак го стартираш от иконата му дори,пак не изпраща мейл. Ще пробвам с плъгина.Мерси!

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#12

Добре, че не изтрих тестовия профил. Сега го изтествах в ситуацията, посочена от теб. Работи и в двата случая - и при стартиране от линк, и при извикване от списъка с последно стартирани. В общи линии излезе ли Chrome на преден план плъгина изпраща мейл. Но забелязах нещо странно при теста - някои писма не се доставяха, но отдавам това на Abv.bg, понеже target mail-а беше там. В Sent папката на Gmail всичко си е както трябва - след всяко извикване на Chrome един мейл отлита веднага.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#13

Провери ли в папка спам

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#14

Да, просто явно се появяваха с голямо закъснение, което обазмисля теста. Но както писах, в изходящата папка си беше всичко ОК

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)