Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

<A1 известие> Този номер Ви е търсил
#1

Телефонът е с две карти, Виваком и А1. Напоследък започнах често да получавам такива известия, на отсрещния казва, че е изключен или извън обхват, а реално не е така, защото с Виваком нямам такъв проблем.

Идеи и съвети някакви? Благодаря.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
Аксесоари
#2

виж си пренасочванията. Може при заето да го дава недостъпен и затова да праща смс.
Като говориш по вивакомската карта и ти звъннат по а1 получаваш ли известие за чакащо повикване?
Също и обратния вариант говориш по а1 и ти звънят на вивакомската?
Цитирай
#3

Получавам почуквания когато говоря по другата карта или по същата, но тази невъзможност се получава когато не говоря. Примерно сутринта си го нося в джоба и като стигнах в офиса получавам съобщение, че някой ме търсил, а по целия път телефонът не е пипан, защото карам колата.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#4

Дефектна сим, проблем с обхват
Цитирай
#5

Смени сим картата на А1. В техен офис кажи, че редовно губиш обхват, за да не те таксуват за смяната. Също така А1 имат големи проблеми с 4G мрежата, поне в София. Настрой картата на А1 само на 3Г/2Г мрежа.


Цитирай
#6

А1 имат страшно много проблеми с остарялата им мрежа.Интересното е,че си признават.След 2,3 обаждания и няколко доклада през приложението благоволиха да ми върнат отговор,че наистина има проблеми с мрежата в моя град и селата в околността.Но не планирали обновяване тази година.Така че не е изключено и това като вариант.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

(2018-11-09, 21:04:07)milenvn написа:  Смени сим картата на А1. В техен офис кажи, че редовно губиш обхват, за да не те таксуват за смяната. Също така А1 имат големи проблеми с 4G мрежата, поне в София. Настрой картата на А1 само на 3Г/2Г мрежа.

3Г си е мрежата, тази карта ми е само за разговори, вивакомската е и за интернет.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#8

Тогава си смени сим картата. Ако след смяната проблема продължава, настрой картата на А1 само на 2Г мрежа.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#9

Брее, цял час ровя и не мога да намеря как ставаше. Хем съм го правил преди.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#10

(2018-11-10, 23:09:52)IoPetrov написа:  Брее, цял час ровя и не мога да намеря как ставаше. Хем съм го правил преди.
Настройки >> SIM карти и мобилни мрежи >> Оператор >> Предпочитан тип мрежа >> Само 2G

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#11

(2018-11-10, 23:27:21)NoMaD написа:  Настройки >> SIM карти и мобилни мрежи >> Оператор >> Предпочитан тип мрежа >> Само 2G

Благодаря. То  и аз там ровя, но се оказа, че на Мтел-ската карта няма такава възможност.

       

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#12

Проблем в слота? Опитай със смяна на сим картите.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#13

Виж темата https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94080

До преди месец и аз имах този проблем. Просто губих ментелски обхват на 2G, заради някакви ремонтни работи на оператора. Бях предупреден на 2-та седмица.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Thunar515 за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#14

(2018-11-11, 10:31:41)IoPetrov написа:  Благодаря. То  и аз там ровя, но се оказа, че на Мтел-ската карта няма такава възможност.

Интернета трябва да ти е пуснат на А1, за да може да променяш обхвата.

Lenovo A6000 (2 SIM) 4.4.4 (S042), Google Nexus 7 (2012), Xiaomi Redmi 5 Plus


[-] 1 потребител изказва благодарност на tiefighter за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#15

"Същия проблем на редми 4х с две карти виваком и мтел.При опит за набиране на мтел карта директно дава,че е изключена и ли извън обхват.Решение,което за сега работи:през даилъра набираш *#*#4636#*#* за влизане в сервизно меню,информация за телефон 1 и 2.При мен на предпочитан тип мрежа бe зададено lte/td-scdma/umts,промених го на lte/td-scdma/wcmda.За сега нямам проблем с невъзможност за набиране на мтел.Виваком си работи без проблем.Апарата е от оператор.Само да уточня,че проблема с мтел го имаше само в някой части на града-та проблема може и а е от настройки на клетките им-града е Пловдив."

Поставям ти мнението си от друга подобна тема.След направените промени всичко е ок.
[-] 1 потребител изказва благодарност на retyrn за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#16

(2018-11-12, 10:43:14)tiefighter написа:  Интернета трябва да ти е пуснат на А1, за да може да променяш обхвата.

И как ще пускам нещо, което нямам?

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#17

Колегата има предвид да зададеш в настройки нета да е от сим картата на А1, за да ти се появи опцията за избор на тип мрежа. Няма значение, че всъщност нямаш нет от тях Smile

След като си задал типа мрежа на другата карта, си връщаш нета на Вива.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#18

А, да, така се получи. Спрях дори мобилните, че да не кажат утре А1, че съм дръпнал 2мб за половин минута, казах му нетът да е от А1, отидох на управлението на картите и вече се появи възможността да му кажа да е на 2г.

След това си върнах нетът да е от Виваком.

Благодарско на всички ви.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
[-] 1 потребител изказва благодарност на IoPetrov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)