Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iPhone XR vs iPhone 8 Plus vs Samsung Galaxy Note 9 vs iPhone 8
#1

Чудя се кой телефон да си купя, но незнам дали да минавам на Android, телефон с големи рамки, телефон с малко слаби параметри, или да си седя на същия.
Samsung Galaxy Note 9 ме притеснява да не почне да забива, а и също дали ще има редовни актуализации, а и другото е , че като че ли не ми се минава на Android, нещо дизайна на iOS ми хареса.
iPhone XR, е с по-слаби параметри, и реално даваш повече пари, но пък ме кефи.
iPhone 8 Plus единственото нещо, за което се колебая, е че има големи рамки а и е същия като моя, но е по-голям, е и има по-добри характеристики.
iPhone 8 дали да си седя с него, но не ми е спешно.
Аз телефона ако ще взимам ще е от OLX, просто защото е рано да преподписвам план. И не всеки път ги има налични, а и гледам да са неразопаковани с 24 месеца гаранция. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Отговорил си си още на втория абзац Smile
Цитирай
#3

Да ,сам си отговорил.Ако те радват айфоните ползвай си ги.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Дай още някой лев отгоре и се хвърли на XS/XS Max или най-добре си остани с 8мицата.Аз чак сега се сдобих със 6S и не смятам в близките години да го сменям защото работи абсолютно перфектно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo98 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#5

XR-a на живо е много готин. Няма нищо общо с дървения тухлен дизайн на 8+
Цитирай
#6

(2018-11-09, 21:35:49)gstavrev написа:  XR-a на живо е много готин. Няма нищо общо с дървения тухлен дизайн на 8+
XR-a е за безгръбначни айфон фенове, идеален е просто. Съветвам всеки айфон фен да си го купи и да си го ползва със здраве.
Сега сериозно, отвори му характеристиките на това нещо, сравни ги с айфон 6 и си помисли пак, ако искаш съвсем да се отчаеш сравни го с едно редми ноте 6 про за под 400 лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#7

Ако не те притеснява резолюцията на XR, той е шампиона измежду изброените.
Цитирай
#8

(2018-11-09, 23:26:20)joring написа:  XR-a е за безгръбначни айфон фенове, идеален е просто. Съветвам всеки айфон фен да си го купи и да си го ползва със здраве.
Сега сериозно, отвори му характеристиките на това нещо, сравни ги с айфон 6  и си помисли пак, ако искаш съвсем да се отчаеш сравни го с едно редми ноте 6 про за под 400 лв.

Ако не си схванал, говоря за дизайна. Xr изглежда много по-модерно в сравнение с четири годишния дизайн на 8+.
Цитирай
#9

Еб*л съм ти дизайна с грозната вежда. И пак имаш по-добър и евтин избор в лицето на редми ноте 6 про и покофон ф1, като последния освен, че има абсолютно същия пластмасов вид, бие всички айфони по бързина.
Дори и във айфон форума трудно ще се намери някой да ти препоръча XR-a.
Цитирай
#10

А вие ме изкарахте, че съм се отказъл от Samsung Galaxy Note 9. :Big Grin     
Незнам, като че ли не ме притеснява дисплея на iPhone XR, а това, че е с параметрите като на iPhone 8 Plus, даже някой са и по-зле, а е по-скъп от него, все пак няма да дам толкова пари, за телефон, който не струва тия пари, а и не ми пречи да изчакам, защото гледам, че вече падат.
iPhone 8 Plus незнам дали да се прежаля за телефон с големи рамки, със същия чип.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Стой си с Айфон 8.
Айфоните са едни и същи.
Няма значение дали ползваш 8/8 plus/X/Xr/Xs или Xs max абсолютно еднакви телефони и като бързина, дори и близки по батерии.
Операционната система на всички е АБСОЛЮТНО еднаква.
Разбирам, че искаш нещо ново, но освен по-голям екран, нищо друго няма да получиш.
Xr е скопен X, скапан екран с големи рамки и няма 3д тъч ( даунграуд от 8)
Не се хващай с триковете за процесорите и повечето рам- разлика няма да усещиш.
Ако питаш мен или смени на Х да усетиш жестовете и Амоледа на Айфон или си стой на 8.
Епъл отдавна нямат идеи и просто надуват цени, таз годишния евент го доказа.
Разгледай Х на живо, готин е, но не очаквай совалка в сравнение с 8, работи със същата бързина.
От опит говоря.
8 plus го мани, дебели рамки от комунизма, слаб екран, тежи 200 гр.
Освен това копчето умря, те хората се опитват да го разкарат, ти пари ще даваш да се върнеш пак на него.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#12

Незнам, ако изключим iPhone 8 Plus, остава само тоя и Samsung Galaxy Note 9.
Освен проблемите, които ме притесняват при Android, това са и че бързо губят идентичността си,  след излизане на нов модел, стария вече е забравен.
iPhone X ми е малък, а и те вече го спират от производство, знам, че iPhone 8 Plus е по-малък, но спрямо цената, според мене повече си заслужава. iPhone XR, знам, че дисплея не е добър, но пък на мене ми трябва по-голям екран, а и разчитан да му падне цената бързо, защото е смешно да струва повече от Samsung Galaxy Note 9, а аз пари само и само , че е iPhone не давам, не съм някой, който като чуе Apple и откача.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Вземи си и трите Big Grin
Ако искаш да си в крак с телефоните, сменяй ги на всяка година.
Ios могат да ъпдейтват 10г напред моделите си, ама функции като бързо зареждане няма как да сложат софтуерно, нито пък бързо зарядно ще ти дадат в комплекта. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • skiman
Цитирай
#14

Ползвал си и Самсунг и Епъл, вземи си нещо различно за разнообразие. Не робувай на марки. Телефон е все пак, не кола или къща. LG G7, HTC U12+, Huawei Mate 20 ако искаш голям екран, One Plus 6T, Xiaomi Mi Mix 3 ... Все уникални телефони, по-евтини и по нищо не отстъпващи на тези, които си изброил. Ще ти е интересно да си го ръчкаш поне. Последните ми четири телефона са от четири различни производителя, все флагмани и нито веднъж не съм съжалил. Всички вършат вече еднаква работа.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#15

Само едно нещо ще кажа по темата.Никога повече няма да си взема андройд след като преди две седмици си взех iphone xs.Вие сами си правете изводите,а идвам от с8 плюс не от някакъв боклук ако това ще кажете.На мястото на автора бих взел Iphone Xr пред Note 9 без да се замисля.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#16

Добре, връщам си думите назад за Xr.
Днес разгледах обстойно заради колегата Xr, ходих в Епъл магазина и го разгледах близо до моя X.
Телефона е уникат, екрана е страхотен и е същият като Амоледа на Х, гледаме с жената, пулихме се и разлика в екраните не видяхме, камо ли пиксели.
Яркоста на Xr дори е малко по-добра.
Като бързина е много бърз, екрана е голям и приятен, телефона е компактен, малко е дебеличък, но само това.
Рамките не пречат.
Липсата на 3д тъч, е компенсирана като задържаш върху фенера или други глезотийки, таптик енжъна си работи.
live photo и той си работи перфектно като задържих върху снимката.

Телефона е един път.... взимай го без да мислиш.
Разгледах червеният модел и е супер, взимай Xr, после ще черпишSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gstavrev
Цитирай
#17

Аз съм за ноут 9. Един от най добрите андроид флагмани в момента(всъщност най добрия цялостно). Айфоните изглеждат доста недодялани до него. Да не говорим ако стане въпрос за функционалност. Минуса му е само и единствено това че е самсунг и не се знае след година две какво ще сътворят със софтуера му.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#18

По-скоро Ноута изглежда супер дървен до тях.Айфоните може да са всякакви, но са изпипани до най-малкия детайл.
Цитирай
#19

Да, и един мармот ги завива в станиол. Изпипани били Big Grin

Sent from my LM-G710
Цитирай
#20

(2018-11-10, 22:36:54)Victormihov написа:  Добре, връщам си думите назад за Xr.
Днес разгледах обстойно заради колегата Xr, ходих в Епъл магазина и го разгледах близо до моя X.
Телефона е уникат, екрана е страхотен и е същият като Амоледа на Х, гледаме с жената, пулихме се и разлика в екраните не видяхме, камо ли пиксели.
Яркоста на Xr дори е малко по-добра.
Като бързина е много бърз, екрана е голям и приятен, телефона е компактен, малко е дебеличък, но само това.
Рамките не пречат.
Липсата на 3д тъч, е компенсирана като задържаш върху фенера или други глезотийки, таптик енжъна си работи.
live photo и той си работи перфектно като задържих върху снимката.

Телефона е един път.... взимай го без да мислиш.
Разгледах червеният модел и е супер, взимай Xr, после ще черпишSmile

Не случайно още в първия си пост в темата казх, че Xr изглежда много добре Big Grin и това идва от човек, който никога не би си купил Айфон Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на gstavrev за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#21

(2018-11-10, 23:14:17)degman написа:  ........ Минуса му е само и единствено това че е самсунг и не се знае след година две какво ще сътворят със софтуера му.

Sent from my LM-G710

Това е оновно нещо, Ако след година омажат софтуера/което се случва и при ябълките- все пак хора го правят/ Докато го фикснат, и докато дойде официален ъп за България може да мине доста време. В това отношение ябълките са много по-напред!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

Ябълките омазаха само ios11 работеше като Андроид.
Но с ios12 нещата са перфектни.
Дори бетите бяха много добри.
iPhone 5s със ios12 лети както никога досега.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • ivo98
Цитирай
#23

Защото не можеш да се върнеш на 10 за да разбереш Big Grin. Не знам защо препоръчвате айфон, то остана ли изобщо някаква причина да искаш айфон?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#24

(2018-11-11, 11:22:17)degman написа:  Защото не можеш да се върнеш на 10 за да разбереш Big Grin. Не знам защо препоръчвате айфон, то остана ли изобщо някаква причина да искаш айфон?

Sent from my LM-G710

Че само там можеш да се направиш на аки.
Цитирай
#25

Ами защо препоръчваме Айфон ли?
Защото човека това иска, де да знам.
Попита за iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone 8 plus?
Де да знам, за какво да приказваме в темата ? за Шиаоми и Лг ли?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)