Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Звук при заредена батерия.
#1

Здравейте , колеги.
Утре ми предстои екскурзия и имам около 40% и обмислям да го зареждам цяла вечер ,че като стана да съм с 100%.
Въпросите са 2.

1- Проблем ли е ако го оставя да се зарежда цяла вечер, батерията разваля ли се и заряда спада ли т.н

2- има ли звук за известяване на заредена батерия?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Остави спокойно телефона цяла нощ на зарядното, не се вкарвай във филми :Smile От години така си ползвам телефоните, никакви проблеми няма. В телефона има електроника, която изключва заряда към батерията, щом се зареди. Удобството сутрин да си винаги със 100 %  батерия е незаменимо  Tummenupp


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • amica, liliana18, sunmaster
Цитирай
#3

(2018-11-09, 22:01:04)Pacogamer написа:  Здравейте , колеги.
Утре ми предстои екскурзия и имам около 40% и обмислям да го зареждам цяла вечер ,че като стана да съм с 100%.
Въпросите са 2.

1- Проблем ли е ако го оставя да се зарежда цяла вечер, батерията разваля ли се и заряда спада ли т.н

2- има ли звук за известяване на заредена батерия?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Всеки знае ,че е напълно нормално да се зарежда батерията цяла нощ и нищо и няма. Когато стигне пълно зареждане спира и не вреди на батерията. Аз зареждам с quick charge 3 зарядно и няма проблем. Относно звук ,няма,но спира да свети индикатора след фул зареждане.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 1 потребител изказва благодарност на sunmaster за това мнение:
  • Pacogamer
Цитирай
#4

(2018-11-09, 22:19:56)sunmaster написа:  Всеки знае ,че е напълно нормално да се зарежда батерията цяла нощ и нищо и няма. Когато стигне пълно зареждане спира и не вреди на батерията. Аз зареждам с quick charge 3 зарядно и няма проблем. Относно звук ,няма,но спира да свети индикатора след фул зареждане.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Добре, Благодаря ти. Защото съм чел, че ако оставяме вечер да се зарежда вреди батерията.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

За по-дълъг живот на батерията не нужно нито да се оставя на заряд цяла нощ, нито да се зарежда с бързо зарядно, нито да е докрай, а най-много до 90% - не повече.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • amica, Pacogamer
Цитирай
#6

А най- добре е да се зарежда по малко, но често- примерно от 40 % до 80 %, но никога не го правя Smile


Цитирай
#7

(2018-11-09, 22:17:57)milenvn написа:  В телефона има електроника, която изключва заряда към батерията, щом се зареди.
И така до деня, в който вземе че се скапе и се задушиш до смърт от пушека на развилнял се пожар.

Първото правило за безопасна работа с всякакви видове електрически уреди е да не се оставят без наблюдение за дълги периоди от време. Камо ли такива, които съдържат литиево базирани батерии с голям капацитет. Казвам го от позицията на препатил.
Всеки човек е свободен да рискува само собственият си живот.

NoMaD го обясни оптимално.
Затова когато човек разчита на машина с батерия/ии се подготвя в аванс с резервни. Външни батерии се продават от години все пак.
Цитирай
#8

(2018-11-09, 23:25:33)NoMaD написа:  За по-дълъг живот на батерията не нужно нито да се оставя на заряд цяла нощ, нито да се зарежда с бързо зарядно, нито да е докрай, а най-много до 90% - не повече.
Пълни глупости. Телефона ми Мейзу от подписа е с бързо зарядно по дефолт и батерията му е чук вече 8 месеца. Това редми поддържа quick charge 3 заради процесора и батерията му е чук вече месец и нещо. От както го имам зареждам със зарядно Aukey quick charge 3.0. не подвеждай и не лъжи хората. Винаги зареждам цяла нощ с години и никога не е имало проблеми.Новите процесори и бързите зарядни не влияят на батерията зле,защото батериите са съобразени с бързото зареждане. Аз живея в 21 век в 2018г,а ти разсъждаваш ,като от 90те години когато излязоха първите мобилни телефони.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

(2018-11-09, 23:48:44)HTC Explorer написа:  И така до деня, в който вземе че се скапе и се задушиш до смърт от пушека на развилнял се пожар.
С оригинални и маркови съвместими зарядни и кабели проблеми никога не е имало и няма да има.  Много често точно преносимите батерии могат да скапят оригиналната. Има доста изревали от фалшификати. Не подвеждай!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 3 потребители изказват благодарност на sunmaster за това мнение:
  • milenvn, ronnie72, skiman
Цитирай
#9

(2018-11-09, 23:48:44)HTC Explorer написа:  И така до деня, в който вземе че се скапе и се задушиш до смърт от пушека на развилнял се пожар.

Пълни глупости са това, моля не подвеждайте хората! С оригиналното зарядно и кабел няма как да стане апокалипсиса, който описвате! 

Десетки милиони електрически уреди работят постоянно и без надзор в домовете на хората - телевизори, компютри, хладилници... Стотици милиони батерии се зареждат всяка една нощ и ще продължат да се зареждат. Който иска да изпада в крайности - да си зарежда телефона под часовник Smile


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72, sunmaster
Цитирай
#10

(2018-11-09, 23:36:50)eleena написа:  А най- добре е да се зарежда по малко, но често- примерно от 40 % до 80 %, но никога не го правя Smile

Телефоните са създадени да ни служат,а не ние на тях. В зависимост от времето и зарядното(бързо или нормално) ние решаваме как да заредим телефона си спрямо това за какво ще се ползва през деня. Аз зареждам на 2-3 дни веднъж(на третата вечер),ако просто слушам музика и проверявам нещо. Тоест около 5 часа екран и час и половина разговори. Но ,ако знам ,че ще ползвам телефона си много го зареждам цяла нощ още на първата вечер,не зависимо от оставащите проценти. Иначе понякога го слагам на зарядно за 20 Мин и той зарежда около 30 процента и тръгвам за работа. Не бъдете роби на телефоните,а ги опознайте. Аз знам точно колко ми държи батерията във всички ситуации и така съм подготвен.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 1 потребител изказва благодарност на sunmaster за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#11

Много на навътре влезе вече. Успокойте се.. все пак благодаря за мненията.
Откъде мога да си купя Aukey quick charge 3.0, оригинално за моя телефон. Скапва ли батерията ако се зарежда постоянно с него?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

(2018-11-10, 06:15:45)Pacogamer написа:  Много на навътре влезе вече. Успокойте се.. все пак благодаря за мненията.
Откъде мога да си купя Aukey quick charge 3.0, оригинално за моя телефон. Скапва ли батерията ако се зарежда постоянно с него?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Аз моето закупих чрез Олх. Оригинал,не менте. 20лв ми струваше зарядно,кабел,кутия,книжка(наистина подробна). Беше неразпечатано. Единствен минус бе американския стандарт но с преходник се превърна в европейски. Аз си го взех от продавача на лична среща. Подобно зарядно в Стара Загора струваше 20лв зарядния блок и 10лв кабела общо 30лв.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#13

(2018-11-10, 09:40:40)sunmaster написа:  Аз моето закупих чрез Олх. Оригинал,не менте. 20лв ми струваше зарядно,кабел,кутия,книжка(наистина подробна). Беше неразпечатано. Единствен минус бе американския стандарт но с преходник се превърна в европейски. Аз си го взех от продавача на лична среща. Подобно зарядно в Стара Загора струваше 20лв зарядния блок и 10лв кабела общо 30лв.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Може ли име, модел? Да намеря същото.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

(2018-11-10, 09:45:30)Pacogamer написа:  Може ли име, модел? Да намеря същото.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Прилагам снимка на кутията. Аз съм изключително доволен от зарядното. Кабела е много сериозен(дебел,здрав,солиден) Зарядния блок е солиден и здрав. А телефона затопля при зареждане до към 70 процента батерия. Нищо фатално,а напълно нормално и Мейзу от подписа ми загрява при бързо зареждане.[Изображение: b9e7296373d4173a6d7e3fe65a92d24b.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 2 потребители изказват благодарност на sunmaster за това мнение:
  • amica, Pacogamer
Цитирай
#15

(2018-11-10, 00:47:02)sunmaster написа:  ... Аз живея в 21 век в 2018г, а ти разсъждаваш ,като от 90те години когато излязоха първите мобилни телефони.
Ще те помоля да си спестиш личните квалификации за хората тук, които лично не познаваш. Това, че ти си на друго мнение по този или друг въпрос, не значи, че е меродавно и най-правилното за останалите на форума. А що се касае кой, кога живее и какви са и и сега мненията в 21 век, може да погледнеш в статията от 2017 г. по този въпрос: http://4pda.ru/2017/08/09/345924/

 
Цитирай
#16

Не вярвайте на всичко написано в нета. Всеки с повече свободно време може да подедаде със свои думи чуто, видяно, и т.н. кое верно кое не . Опита показва, че няма значение до колко го зареждаш и разреждаш. Имам телефон с литиево йонна батерия от преди 10 години още в експлоатация. Зареждан винаги по цяла нощ и разреждан не веднъж до само изключване. Още си държи по една седмица. LG P350. С всичките си телефони на обсъжданата тук марка се отнасям по същия начин без притеснения и без досегашни проблеми. Няма нищо лошо да му слугуваш по удобрените от теб начини. Дори вероятно ще издържат повече от 10 години. Въпроса е..... има ли смисъл?
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn, sunmaster
Цитирай
#17

(2018-11-10, 10:26:33)NoMaD написа:  Ще те помоля да си спестиш личните квалификации за хората тук, които лично не познаваш. Това, че ти си на друго мнение по този или друг въпрос, не значи, че е меродавно и най-правилното за останалите на форума. А що се касае кой, кога живее и какви са и и сега мненията в 21 век, може да погледнеш в статията от 2017 г. по този въпрос: http://4pda.ru/2017/08/09/345924/

Няма да спестявам явни лъжи,а точно обратното ще ги показвам. Батериите отдавна са умни,зарядните имат спирачка след пълно зареждане. Няма как да разредиш батерия до нула,защото на новите батерии дори при изключване от липса на ток остава още заряд,както и зареждането до 100процента никога не е точно 100,независимо от индикатора. Има си буфер. Така,че разсъждения от типа,не зареждайте цяла нощ,не ползвай бързо зарядно и подобните са все едно да кажеш,че Веганите са единствените умни хора на планетата.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 2 потребители изказват благодарност на sunmaster за това мнение:
  • milenvn, skiman
Цитирай
#18

Идеята на бързото зареждане е то наистина да е бързо, което от своя страна е съпроводено с по-бурна химична реакция, съответно батерията ще гушне босилека по-скоропостижно. Изчислено е да изкара гаранцията, натам потребителя да си троши главата, и без това дивайса вече е без официална поддръжка. Или иначе казано: фаст чердж е вреден за батерията, независимо колко Аи са Й наслагали!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

(2018-11-12, 20:40:43)alexbg67 написа:  Идеята на бързото зареждане е то наистина да е бързо, което от своя страна е съпроводено с по-бурна химична реакция, съответно батерията ще гушне босилека по-скоропостижно. Изчислено е да изкара гаранцията, натам потребителя да си троши главата, и без това дивайса вече е без официална поддръжка. Или иначе казано: фаст чердж е вреден за батерията, независимо колко Аи са Й наслагали!..
Идеята на бързото зареждане,е да имаш батерия винаги и затова повечето телефони са с бързи зарядни,ако поддържат бързо зареждане. Нищо и няма на батерията .

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#20

Има Й, заминава си по-бързо!!!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#21

(2018-11-12, 21:28:23)alexbg67 написа:  Има Й, заминава си по-бързо!!!
Ти от къде знаеш!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#22

(2018-11-09, 23:25:33)NoMaD написа:  За по-дълъг живот на батерията не нужно нито да се оставя на заряд цяла нощ, нито да се зарежда с бързо зарядно, нито да е докрай, а най-много до 90% - не повече.

А ти престани да пишеш глупости навсякъде. 
Тая простотия с батериите да зареждаш до 90% е одавна развенчана, както и кемтрейса.
Цитирай
#23

(2018-11-12, 21:48:56)skiman написа:  А ти престани да пишеш глупости навсякъде. 
Тая простотия с батериите да зареждаш до 90% е одавна развенчана, както и кемтрейса.
И аз мисля ,че този човек не иска да проумее ,че живее в 2018г.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#24

Тука някои се извъдиха големи професори, само дето само тона им е такъв Smile


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)