Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi за около 300лв? Redmi Note 6 pro? Качество при видео разговор?
#1

Здравейте, искам да поръчам телефон от Mi Global за роднина за около 300лв.
Телефона ще се ползва предимно за Скайп, Вибер и Фейсбук и батерията да държи добре.
Сега знам, че не му е нужна совалка и от типа Redmi Note 5 Pro или Redmi Note 6 Pro му е напълно достатъчно, но имам един въпрос който задържа поръчката и моля за вашата помощ.
Преди година имахме Redmi 5 plus и когато си говорихме по скайп с роднини имаше невероятно ехо, нищо не се чуваше, нито от едната нито от другата страна, с друг телефон този проблем го нямаше, например Samsung Note 4.
Дали при Redmi Note 6 Pro този проблем е оправен?
Нека и хората с Redmi Note 5 Pro да ми кажат дали са водили разговор по Скайп/Вибер или дали се чува добре?
Малко ми е спешно, така, че моля за помощта ви.
Благодаря ви много.

***Темата я пиша в тема Xiaomi, а не в тема: какъв телефон да избера, защото аз реално не се двуомя между двата, а питам дали един от двата става за качествен видео разговор.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Аксесоари
#2

За Редми Ноте 5 мога да ти дам отзиви, качеството на звука по вайбър е като добър телефонен разговор, никакво ехо няма. За скайп той позалезе и отдавна не го ползвам, но ако искаш може да тестваме Smile

Най-доброто качество на звука е през месинджъра. Преди ерата на VoLTE това беше най-качествения разговор въобще, все едно човека е до теб в стаята Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
#3

Интересува ме видео разговора, ако и там си пробвал и всичко е перфектно, направо го поръчвам.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#4

(2018-11-10, 21:52:29)Victormihov написа:  Интересува ме видео разговора, ако и там си пробвал и всичко е перфектно, направо го поръчвам.
По-добре Redmi Note 6 Pro, и при двата модела такъв проблем няма, а също уверявам от личен опит.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • Victormihov
#5

(2018-11-10, 21:39:30)Victormihov написа:  Преди година имахме Redmi 5 plus и когато си говорихме по скайп с роднини имаше невероятно ехо, нищо не се чуваше, нито от едната нито от другата страна, с друг телефон този проблем го нямаше, например Samsung Note 4.
Хм, това нещо не ми харесва, на път съм да го купувам.  Undecided

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
#6

Ами с два Айфона няма ехо.
С Айфон и Самсунг Ноте 4 няма ехо.
Хората твърдят, че при тяхните телефони няма проблеми.
Може да съм попаднал на не читава бройка.
В крайна сметка мислим,ако има ехо да купим една тонколонка и така да говорим.
Нещо микрофона и говорителя са много близки или е някаква настройка - не знам.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#7

Да не се мешам с тъпи съвети, но дали не е софтуерен бъг?
Или с точно определена версия на софтуера да го прави..

Honor Magic 5 pro Black
#8

Редми а2 lite, ако не държиш на мощ и MIUI.
За мен това с ехото е, че нещо се меси в микрофоните от permissions.

За миуи, а и не само ( на хуауей също съм виждал такива неща) понякога има пречки от разрешенията за микрофона на Google assistant и разрешенията за достъп до системни настройки на вайбър, така че едва ли е точно от телефона ехото
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
#9

Поръчах редми ноте 6 про глобалка да не си играем с флашвания.
Да видим.
Благодаря на всичкиSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#10

Ехото е от Скайпа, но то вече кой ли го ползва. можете да имате месинджър без да слагате ФБ / който е отвратително досаден/, с лайт версията за по-слаби телефони няма проблем с видеоразговорите.
#11

Аз съм с редми 5 плюс, баща ми е с редми ноте 5. При viber има ехото, което описваш. През fb messenger и whatsapp ехото го няма, Skype не сме го тествали. Проблема е в програмите явно, не в телефона.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
[-] 2 потребители изказват благодарност на HunterBG88 за това мнение:
  • milenvn, Victormihov
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)