Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Xbox One X или PS4 Pro
#1

Здравейте колеги, изправен съм пред дилема. Сега декември месец се прибирам към България за празниците от Щатите и искам да си взема от тук една конзола за в къщи. Въпроса ми е коя да избера. По принцип дори нямаше да има дилема ако не беше един по-сериозен за мен проблем с Xbox One X. България не е включена в листата с държави с поддръжка на Xbox Live който искам да използвам при всички положения и не знам какъв experience ще имам без него. Хардуерно е по-добрата конзола от PS4 Pro, контролера за мен е по-удобен, екслузивните заглавия са по-добри ( за мен поне ) но липсата на Xbox Live някак ме разочарова. От друга страна Playstation Network е напълно поддържана в България мрежа което пък ми отваря повече Online възможности. Това ми е дилемата и ще съм благодарен ако някой може да сподели опита си по темата.

П.с Проверих вече и проблеми с тоците няма да имам или регионални ограничения макар да я внасям от Щатите, един преходник за адаптера ми трябва реално ( имам повече от 10 вече ) и съм готов с която и да избера от двете конзоли.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари
#2

PS4 Pro без да се замислиш! Причините са много. Ако нямаш 4K телевизор и обикновено пс4 ще ти свърши работа.
Изказването за екслузивите си е твое лично мнение, но The Last of Us и uncharted едва ли имат конкуренция... А това са само 2 бързи заглавия

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#3

За пс4, ексклузивите са много повече отколкото за кашона, да не забравяме и год ъф уор. Графиката, поддръжката, повечето хора онлайн ако играеш, все плюсове за пс4.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
#4

(2018-11-10, 23:10:11)CuBG написа:  контролера за мен е по-удобен, екслузивните заглавия са по-добри ( за мен поне )


Май няма какво да се чудиш.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#5

Скоро идва Black Friday при нас и ще изчакам да видя какви оферти ще пуснат и за двете. Ще си замъкна към България и рутер с подръжка на VPN защото съм си платил за такъв за следващите 3 години и ако взема Кашона ще си създам Щатски профил и с вграден VPN в рутера мисля че ще мога и така желания Gold абонамент да си взема. От друга страна пък се прибирам в България само за 1 месец и се чудя дали въобще има смисъл да я мъкна до България. Живот и здраве догодина планувам да се прибирам за окончателно в България когато вече ще ми трябва там. Жена ми сега ще остане още няколко месеца в България след като се прибера в Щатите, а тя пък е фен на Nintendo и новата муха в главата ми е дали да не взема Nintendo Switch който да и оставя докато ме няма и да изчакам догодина да видя дали слуховете ще се окажат вярни и ще има нов PS5 на есен ( точно периода около който смятам да си правя окончателното прибиране ) или ще забавят до 2020/2021 преди да обявят PS5. Искам когато я купя която и да е конзола да бъде актуална поне няколко години, а не да остарее след има няма година. Сони пускат нова конзола на всеки 6 Или 7 години, а PS4 сега през 2019та влиза в 6тата си година.

П.с Дори незнам защо толкова малоумен проблем се опитвам да си го ослужнявам допълнително....

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#6

И аз се чудя защо го усложняваш, вземи си pc. Иначе мен хбокса ме кефи повече, но сонито е някакси по-добро, има и vr.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#7

Мислех да си сглобя едно ПЦ като си купя скъпите части от тук, а останалите по-големи на размери части от България но това ще е за когато ще се прибирам за окончателно. Идеята на конзолата е да бъде по-семейно ориентирана с цел забавление с жена ми. ПЦ-то поне за сега ми е безмислено тъй като и жена ми има лаптоп, и аз имам 2 като единия е голям който си стои в къщи за игри, а втория е Ultrabook който да вземам навсякъде с мен с цел учене.
И мен кашона повече ми харесва но след като говорих с жената, тя пък иска PS4ката да взема заради екскузивните заглавия които и нея вълнуват. Това което ми казваш @dada_ за VR-ра напълно го забравих и май май ще отида към PS-са като вариант. Ако сега за Black Friday пуснат някой Bundle с PS4 Pro + Fallout 76 направо ще го поръчвам пък каквото ще да става.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#8

С Xbox Live проблем в България няма да имаш, гаранция. Даже си се продава официално в магазини като озон, пулсар и т.н.
Относно ексклузивите - не знам какво си гледал и защо мислиш, че на Х1 са по-добри, но си много далеч от истината. В това отношение MS и да бягат срещу Сони няма да ги стигнат. Big Grin
Ако чак толкова държиш на хбокс джойстика, за PS4 има сертифицирани от Сони контролери със същата подредба на бутоните и стиковете.
Това, че One X е с малко по-добър хардуер, не мисля, че трябва да се взима с особена тежест... все пак говорим за конзоли. Всичките са еднакво смотани. Big Grin Ако искаш графика и фпс си взимаш РС. Tongue

Та, общо взето не виждам причина да избереш X1 вместо PS4. Единствения значим плюс на бокса е обратната съвместимост.

D_coffee
Цитирай
#9

Един глас за XBOX ONE X .
Категорично по-напредналата конозола във всяко отношение спрямо PS4 Pro.
Имаш 4К на 60 fps с HDR.Sony поддържа 4к,но фреймовете са голяма мъка.
6.20 терафлопа!! срещу 4.20 на PS е достатъчен показател за мощността и.
Отделно XBOX предлага и много мултимедийни възможности.Имаш възможността да си инсталираш Коди и да гледаш каквото и съдържание да решиш с DOLBY ATMOS звук.Един такъв плеър е на 200лв.
Както ти каза,джойстика е в пъти по-удобен,а вибриращите тригери са несравнимо удобство в рейсинг игрите.
Предполагам си наясно,че се предлагат и Елит геймпади,които вече нямат аналог при Сони.Имам два такива и не бих ги сменил за нищо на света!
Също така,по мрежата можеш да си стриймваш игрите на компютъра-разбира се с по-ниско качество,но в някой случай много полезно.
Нямаш никакъв проблем с LIVE.Аз дори съм с Американски акаунт и нямам никакви грижи.Като неприятно мога да отбележа,че в този вариант не можеш да ползваш БГ карта,но винаги остава варианта с Гифт карт,които си ги зареждаш през Майкрософт акаунта.
Цитирай
#10

Вече на този етап зависи от офертите които ще има за Balck Friday. Тук в BestBuy видях в списанието им офертите за Black Friday и ще имат оферта за OneX + втори контролер бонус.

[Изображение: 24176292.jpg]

[Изображение: 24176329.jpg]

Проблема е че като ги знам какви са тука пак до бой ще се стига защото само в Магазина до изчерпване на количествата на 22ри ще я има тази оферта. За PS4 Pro никой още не е показал какво ще предложат за Black Friday, а ми е интересно защото все още съм 50/50 из между двете. Но това че ще мога Live да ползвам дори в България вече започна да връща везните към oneX но пак казвам, зависи от офертите които ще имат.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)