Анкета: Използвате ли NFC? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
23.73%
28
23.73%
Да, но мога и без него
7.63%
9
7.63%
Не
51.69%
61
51.69%
Включвал съм го само за проба
16.95%
20
16.95%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли NFC?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Използвате ли NFC?"


[Изображение: nfc-poll.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди, за една гривна на Сони.
Иначе не. Бих го ползвал след време за безконтактно плащане.
Цитирай
#3

Не, до сега не ми се е налагало.

П.П. сега се замислям, че на работа сме с "контрол на достъпа" с карти. Не съм запозната с технологиите и дали е възможно да ползвам телефона за целта.

Също така и колата отключвам с карта и "паля" с нея (трябва да е в мен). Но не съм проучвала по какъв начин се случва всичко. Стана ми интересно Smile Едното може да няма нищо общо с другото, но ми се възбуди интереса Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#4

Аз да... в колата едно тагче, до леглото друго тагче.. с телефон nexus 3... ъъъ това далечната 2011г. От тогава вече не. А по въпроса за картата за достъп (divna) Да става, но не с телефона, а с прочитане и копиране в "чипче" (тези за достъп до входните врати). Изпробвано!

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

Аз го ползвам за бързо прехвърляне на снимки най вече. С цел запазване на качеството, тоест прехвърляне на оригиналния файл. Играя си и с тагове ама не ми се занимаваше да ги настройвам а така или иначе функционалността им е ограничена без руут.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#6

Една програмка като https://play.google.com/store/apps/detai...pp.android разкрива големия потенциал на NFC чипа. Може да си вкарате повечето карти за намаления на бензиностанции, карти за достъп, по-нови чипове за достъп на входни врати примерно и много други.
Цитирай
#7

Само, че е обвързано с акаунт и ако по някакъв начин, някой "разбие" този акаунт... честито

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#8

И ужас, ще ти открадне картата за била Big Grin
Разбира се, че ако ползваш телефона за разплащания, ще трябва да го защитиш подобаващо, включително и всички приложения в него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • jeffreyy
Цитирай
#9

Ползвам за разплащане през iCard , добре работи но има какво още да се иска.
Цитирай
#10

За разплащания. Доста често.
Цитирай
#11

За момента не,но е твърде вероятно да започна да го използвам за разплащания.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

Не го използвам, защото го нямам. Но при наличие със сигурност ще го използвам.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#13

Използвам го всеки ден поне по 7 пъти.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

(2018-11-13, 23:14:31)niksanvn написа:  .... Да става, но не с телефона...

Т.е. аз правя чудеса? Изпуснал си кард емулаторите явно ... с рут всичко е възможно ...
Цитирай
#15

Гласувах с Не, тъй като преди на Mi3 изпозлвах много. Сега на Mi6 не съм изпозлвал. @bodonance Кое приложение изпозлваш?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#16

Пробвах няколко пъти да разменям снимки и музика м-ду телефони. Също така и да вържа "кастофона" в колата.
Много е триково и рядко става от първия път.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#17

Кгато си бях купил Alcatel idol2 го пробвах със снимки и само т'ва беше.. имам го и на сегашните телефони,но още с изкарването от кутията го спирам (яде батерияBig Grin).

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#18

Абсолютно не!
Стои изключено винаги.
Цитирай
#19

Искам да го използвам за разплащания, но приложения като iCard, LeuPay, Cards, Phyre и подобни, не ми се струват достоверни. Някой ако е използвал, може ли да сподели мнение относно такси в приложенията и т.н.?

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#20

Аз искам да го ползвам за картите за отстъпка или акцес картата ми за вход в завода където работя,но с последното се затруднявам.. въобще нфцто не открива картата..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#21

Предложете приложение за да ползвам за NFC от телефона.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#22

Аз даже незнам как се работи с тва чудо, нито картата ми разпознава нито чипове нито нищо, и се отказах да го ползвам.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#23

(2018-11-17, 16:13:00)aico60 написа:  Искам да го използвам за разплащания, но приложения като iCard, LeuPay, Cards, Phyre и подобни, не ми се струват достоверни. Някой ако е използвал, може ли да сподели мнение относно такси в приложенията и т.н.?

Аз ползвам A1 wallet = iCard. Има такса за захранване 0,5%, като минимум отдържат 0,20 ст. За плащане с безконтактната или с виртуалните карти няма такса. Има такси за разни превиди по сметки, но ако ползваш само за онлайн плащания и на терминал нямаш грижи. Също ако не искаш да плащаш таксата за захранване, можеш да внесеш в брой пари на каса в офис на А1, безплатно е независимо от сумата.

(2018-11-17, 22:33:32)bLck написа:  Аз искам да го ползвам за картите за отстъпка или акцес картата ми за вход в завода където работя,но с последното се затруднявам.. въобще нфцто не открива картата..

Не ти я открива, защото такъв вид безконтактни карти работят на различни честоти и на различни технологии. Доколкото съм успял да прочета, за да можеш да си копираш картата на телефона трябва картата да е RFID на 13,56MHz. И аз също не мога да прочета нието един от картите или чиповете си, може би защото са стари. Май по-новите трябва да могат.
[-] 5 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • bLck, divna, Kuzmanovv, NaniG, sapiora
Цитирай
#24

Инсталирах си phyre от маркета.Работи перфектно с NFC.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#25

Не, телефонът ми не поддържа.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)