Анкета: Използвате ли NFC? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
23.73%
28
23.73%
Да, но мога и без него
7.63%
9
7.63%
Не
51.69%
61
51.69%
Включвал съм го само за проба
16.95%
20
16.95%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли NFC?
#26

Аз ползвам iCard от доста време. Както за онлайн плащания (Алиекспрес), така и за сметката в супермаркета. Като такси имат само ако вкарваш пари директно през карта. Аз ползвам банков превод и всичко е точно. А може би и малко по-висок exchange rate, но е с някакви стотинки, така че не ми пука много.
(2018-11-17, 16:13:00)aico60 написа:  Искам да го използвам за разплащания, но приложения като iCard, LeuPay, Cards, Phyre и подобни, не ми се струват достоверни. Някой ако е използвал, може ли да сподели мнение относно такси в приложенията и т.н.?

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
[-] 2 потребители изказват благодарност на icaka2001 за това мнение:
  • aico60, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#27

Доста време си играх с NFC,исках да го накарам да работи с чипове за входа и гаража,но най-накрая разбрах че технологията е различна на чиповете и го зарязах Smile Не спирам да опитвам де!
Цитирай
#28

Да. Най-вече за разплащане през телефона.
Но понякога и за други полезнотии като автоматизация или оправяне на бъгове (в смисъл недомислици във функционалността на даден модел, които се оправят временно със сканиране на NFC Tag например.

Тук съм писал по темата:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89449
Цитирай
#29

Да ползвам го да плащам чрез google pay
[-] 1 потребител изказва благодарност на razbiva4a8435 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#30

Не ми се налагало досега да ползвам въпросната функция.

 
Цитирай
#31

Не, защото просто не ми се е налагало...

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#32

Скоро евентуално...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#33

Не ми се е налагало.
Цитирай
#34

Да. На телефона и на часовника.

1916 
Цитирай
#35

Преди като имах телефон с NFC го ползвах за сдвояване (да прехвърлям снимка) на друг телефон, но предпочитам дистанционно през Wi-Fi или Bluetooth вместо да "доближавам" телефона до другия, за да получи/изпрати файл.
На предишния си телефон (iPhone XS) имах NFC, но трябваше да го ползвам за продукт на компанията (примерно Apple Watch), но така и не ми се наложи никога да го ползвам Big Grin, защото не си купих техен часовник.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#36

Да, за плащания
Цитирай
#37

Винаги,когато мога за плащане на каса.

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#38

Ползвам го, но определено бих могъл и без него. Както си карах до лятото, когато за пръв път започнах да ползвам елетронен портфейл. Не че имах телефон с NFC преди това де Big Grin
Цитирай
#39

Имам, но не го ползвам - няма къде.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)