Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 5 (3/32) vs Redmi 5 Plus (4/64) ?
#1

Redmi Note 5 (3/36) vs Redmi 5 Plus (4/64) 

Кой от двата? Това е днешната дилема. Ноут5 е в технополиса 360лв а 5 Плюс в А1 също 360лв. (предпочитам този път да е с гаранция затова гледам тези магазини и операторите) 

По-добър процесор и по-малко рам или обратното, нямам никаква идея.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

Мисля, че можеш в български магазин да намериш с гаранция за може би съвсем малко повече Redmi 5 Plus (4/64), което би трябвало да обезсмисли дилемата.
Иначе, ако наистина между тези трябва да се реши - Note 5 еднозначно.
Цитирай
#3

Категорично Ноте 5. По-бърз процесор, много по-добра камера. Ако можеш да вземеш версия 4/64 на Ноте 5 най-добре, но дори и така пак е добра оферта. Просто Ноте е по-добрия телефон.


Цитирай
#4

Няма никакъв шанс за ноут 5 4/64, аз заради това питах за тези конфигурации точно. А за какво отговаря процесора и за какво рамта, при компютрите и двете са за бързина на процесите ако и тук е така си е дилема.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#5

(2018-11-13, 23:18:22)nehranimaiko написа:  Няма никакъв шанс за ноут 5 4/64, аз заради това питах за тези конфигурации точно. А за какво отговаря процесора и за какво рамта, при компютрите и двете са за бързина на процесите ако и тук е така си е дилема.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Логично е при телефоните да е като при компютрите Smile. Разгледай ето тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=93405, има български онлайн магазини, в които ще намериш 4/64 версия на ноте 5 за около 360 лв. с 2 години гаранция.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Чак пък да няма шанс...

http://shtepsel.bg/Xiaomi-Redmi-Note-5-D...64GB-Black

Това Note 5 4/64 за 369 лв., за колкото го взех аз преди около два месеца.
Ако е за 3/32 на такава долу-горе цена там е новият Note 6 Pro, друг е въпроса дали е за предпочитане 5 или 6.
Цитирай
#7

Аз знам че има евтини но ще го взимам за бащата и умишлено искам да е с редовна гаранция. От магазинчетата е фалшименто гаранцията.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

(2018-11-14, 07:58:48)nehranimaiko написа:  Аз знам че има евтини но ще го взимам за бащата и умишлено искам да е с редовна гаранция. От магазинчетата е фалшименто гаранцията.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Нещо си в грешка, какво разбираш под редовна гаранция и фалшименто гаранция?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Гаранцията на Технополис и на Щепсел е очевидно една и съща, А1 е две нива надолу - не ме разбирайте погрешно, фен съм на МТел/А1, само тях използвам вече петнадесетина години, два пъти съм имал нужда да си използвам гаранцията и е било ходене по мъките! От трита варианта най-несериозна за мен е гаранцията на А1.
Всеки сам си решава, разбира се.
В такъв случай отговорът е Redmi Note 5 офертата, защото:
- работи с SD363, за разлика от 5+, който използва SD625. Съответно Adreno 509 срещу Adreno 506.
- Използва двойна камера отзад 12 + 5 MP, с по-големи физически пиксели (1.4µm с/у 1.25µm ), справя се добре с "портретния режим" (както на задната, така и на предната камера), има по-добри резултати при снимане при лошо осветление, сравнено с Redmi 5+.
- Видео с добре реализирана цифрова стабилизация.
- Въпреки че предната камера е единичен модул, функцията за портретен режим е реализирана доста добре, докато при 5+ тя липсва (евентуално би трябвало да се появи софтуерна реализация и за предната и за задната за 5+ по някое време с развитието на MIUI10, така беше обещано).
- Има по-малки пластмасови вложки отзад, но на практика не е чак толкова забележимо, и двата са много сходни като корпус и екран.
- Подходящ е и при версията си 3/32 в този конкретен случай, защото ще бъде използван от сравнително възрастен човек (като мен, между другото), който едва ли има за приоритет приложения с високи изисквания към паметта. Все пак режимът на ползване не е изяснен, което прави нещата, написани тук доста относнителни...
- Недостатък на Redmi Note 5 пред 5+ би могъл да бъде факта, че в стоковото му приложение за камера ограничен режима за снимане на 4к видео. Той обаче е напълно функционален чрез други приложения, като Open Camera, защото хардуерно се поддържа. Все пак, да отбележим това.
- не на последно място, защото е оферта на Технополис и вероятно не предполага обвързване с оператор, докато офертата на А1, предполагам е свързана с конкретен план. Би следвало цената на устройство с двугодишен договор да е по-ниска от пазарната, все пак, докато дори да приемем, че останалите търговци са "фалшименто", то все пак цената е висока спрямо Технополис дори.
[-] 2 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • plamen_k, slavi_777
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)