Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търся един къстъм ром за 930F
#1

На предишният Ноут 3 бях сложил един къстъм ром,но на базата на стоковия (нещо ,като оптимизиран и подобрен стоков) с цел да си имам стоковото приложение за камерата.Беше страхотен ром ,дали има такъв и за 930F?Имаше си вградени виртуални бутони в горната лента и още много благинки...

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
Аксесоари
#2

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=78913978

Този руснаците го препоръчват като много бърз, стабилен и с отлично енерго потребление. Особеноста е, че не можеш да го свалиш директно, а е необходимо да имаш профил в Yandex.Disk и можеш да го свалиш през него.

P.S. Появи се и друг линк за изтегляне... че и тръгна изтеглянето... Big Grin

https://drive.google.com/file/d/192o0LhO...3D3C9/view

P.P.S - Горното произхожда от тук:

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=79035576


Тук първия линк е към горе публикуваното, но има и втори линк който те праща към втори custom ROM на база на стоковия, който е точно за G930, но е без CSC... Автора е пуснал CSC файл за допълнително флашване, но той е за регион SER - Russia.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на plmng за това мнение:
  • gibson58
Цитирай
#3

Мерси за отговора. А какво точно е CSC ,че от това ,което четох много не ми се изясни? Доколкото разбрах,това се сменява за да е чист рома,а не на някой от мобилните оператори,това ли е? И ако сложа тоя ром какво да правя с CSC-то?
И друго искам да попитам за къстъм реговерито. Преди на старият ми телефон бях слагал Philz Touch и много ми хареса. Обаче май вече не се поддържа? Някой има ли инфо дали има за С7 на Philz Touch или ако не какво да сложа?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#4

Да почнем с recovery-то. Напълно функционално е т.н. TWRP. Тук са всички версии - желателно е да изтеглиш и флашнеш през ODIN последната:
http://4pda.ru/forum/index.php?act=findp...8272421-21
Ако ти е необходим root действаш по начина описан в линка, който съм посочил тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1516632
Относно CSC - това е файл, част от всеки ROM в който са заложени регионалните настройки. Съобразно тях се определя това кой ROM, според тези регионални настройки, какви точно OTA ъпдейти ще получава... и ред други неща.
Какво ти е CSC-то практически е без съществено значение при custom или  root-нат ROM, тъй като при тях не се получават официални OTA ъпдейти. Като пример - моя телефон е root-нат, официален, предназначен е за регион PHN(NL) - Нидерландия, с CSC файл - PHN. Това не пречи при началните настройки да го пусна на български език, със съответните допълнителни настройки за БГ. Просто не получавам OTA ъпдейти - всичко останало си е напълно функционално...

P.S. Всъщнос TWRP, което съм ти пуснал е за S7 edge... Малко по-късно ще проверя дали TWRP за flat версията е същото и ще пиша, че сега нямам повече време.
P.P.S. Не знам имат ли различия или не, но в сайта на TWRP двата модела са разделени. Тук е за TWRP за S7:
https://eu.dl.twrp.me/herolte/
За флашване през ODIN ти трябва *.tar файла.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на plmng за това мнение:
  • gibson58
Цитирай
#5

Да, и аз видях ,че си постнал за SM-G935F. А за рута линка върши ли ми работа?Сега съм с андроид 7.
И не ми стана ясно този препоръчаниски ромали рутнат или трябва да се рутва след флаша?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#6

Root-ването се извършва по едни и същи правила и за двата смартфона. Още не съм го пробвал, но мисля до ден два това да се случи. Говоря за Masik Oreo 1.1 Stable. Мисля, че не е root-нат, но това е въпрос на няколко минути. Гледам, че пишат, че е съвместим и с двете версии на S7.
Прочети този линк - точно в раздела за S7 e....   Big Grin
https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showt...p=79042228

Явно руснаците много добре се справят с оптимизациите на ROM-овете. На втория ми смартфон - Xiaomi Mi Max 2 използвам модифицирана версия на стоков ROM на Xiaomi, която също е дело на руски екип... а може и да е само един човек... greeshan - смартфонът направо лети... много дълго време  Lol

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на plmng за това мнение:
  • gibson58
Цитирай
#7

Колега ти сигурен ли си ,че това е рековерито за моя телефон,че 2 пъти се опитвам да го сложа с один и след рестарта иска да ресетна устройството и не иска да зареди рома?Или аз някъде бъркам в флашването? Пускам до в даулоуд режим,пускам один като админ,включвам телефона в компа,в АР зареждам twrp-3.2.3-0-herolte.img.tar и давам старт. Обаче след това при рестарта извибрира 2 пъти и изкарва черен екран и надпис verification failed и бутон reset device и че всичко в него ще се изтрие...
Да не е от това,че още не е рутнат,че не знам дали трябва рут за twrp?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#8

Абсолютно съм сигурен в метода - много пъти съм го прилагал  Smile
Има няколко изключително важни момента.
1. След като заредиш TWRP в ODIN задължително размаркиравш опцията Auto Reboot и флашваш TWRP. Смартфонът не трябва да се рестартира. Така както е в Download mode задържаш двата бутона - Power и Vol- едновременно и в момента в който извибрира мигновенно задържаш трите бунота - Начален, Vol+ и Power - така той влиза директно в TWRP, без да се рестартира. 
Не успееш ли да го вкараш в TWRP без да се е рестартирал, повтаряш процедурата с флашването докато успееш да го вкараш директно в TWRP.
2. След като влезеш в TWRP флашваш файла remove-encryption.zip който трябва предварително да си поставил на SD картата.
3. Без да излизаш от TWRP даваш Format Data - Yes с което е част от процедурата за премахване на криптирането на дела Data.
4. Отново без да излизаш от TWRP флашваш фаила no-verity-opt-encrypt.zip, който също трябва предварително да си поставил на SD картата. Това премахва проверката, която извършва системата и надписът verification failed ще спре да ти излиза, при което смартфона трябва да се рестартира нормално.
Файлът за TWRP който слагаш е правилния за твоя телефон.
Ако ти трябва root, след като ти се рестартира смартфона активираш опции за разработчици - и включваш в тях опцията USB поправки, след което изключваш телефона и с трите бутона го вкарваш в TWRP. Пред него флашваш файла SuperSu след което рестартираш и имаш root.
Как се активират "опции за разработчици" - Меню "за телефона" - "Информация за софтуера" - Номер на компилация - тапваш 7-8 пъти върху това "номер на компилация", докато ти се появи надпис в изскачащ прозорец - "Вече сте програмист"... или нещо подобно и най-долу в менюто ти се появява нова опция - "опция за разработчици" 
Това е.

P.S. - Тук има по нова версия на файла no-verity-opt-encrypt
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=60526667
Споменал съм го по-горе, но да напомня. В този сайт ти е необходима регистрация и трябва да си влязъл в профила си за да можеш да теглиш.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на plmng за това мнение:
  • gibson58
Цитирай
#9

Там пише,че след рута се изтрива всичко в телефона,това така ли е наистина?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#10

Точно при root-ването не. Изтриват се всички данни при инсталирането на TWRP, след командата Format Data.
При root-ването (флашване на SuperSu) се прилага само командата wipe cashe/dalvik cashe при което данни не се губят.
При флашване на по-нова версия ROM върху по-стара, се загубва root и SuperSu e необходимо да се флашне наново, при което данни не се губят.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#11
Sad 

Леле ,добре ,че не ми се оплучи с рековерито ,че не съм си бекъпнал нещата в телефона .За сефте чувам и виждам да се изтрива целият телефон заради рекавъри ,ама това е положението.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#12

Колега, не знам получи ли се при тебе флашването на recovery-то, ама тези два custom ROM-a, вече не ти ги препоръчвам... или по точно единия... Masik Oreo 1.1 Stable  Smile (другия не съм го флашвал - има доста критични отзиви...) След суперлативите, които се лееха из руските форуми за него (Masik Oreo 1.1 Stable), очаквах повече... поне по отношение на издържливостта на батерията. Custom стоков ROM - постарали са се да го поизчистят от ненужни неща, добавили са някоя екстра към настройките на камерата... и толкова... А да и е с трета версия на bootloader-а. Така, че ако си бил на стоков с втора версия, дори и да имаш пълен backup.... връщане назад няма.
От юли месец бях с root-нат стоков, на който бях деактивирал или замразил ненужните неща. Работеше перфектно. И батерията се държеше доста добре. С Masik Oreo 1.1 Stable, батерията издържаше точно толкова, колкото и със стоковия, който сам си бях модифицирал (силно казано  Big Grin ).
От няколко дни съм отново със стоков (трета версия bootloader), със съответните деактивирани или замразени функции - ами телефона пак си държи толкова, колкото и с предните два ROM-a.
Флашвал съм основните Lineage или AOSP базирани custom ROM-ове, (Android 7, 8). При тях нещата са трагични. Единствено консумацията на батерия им е наред. Иначе мултиплицирани бъгове, които се повтарят във всички версии и въпреки, че има огромно количество bug report-и, авторите на тези ROM-ове продължават да си ги "люпят" един след друг, все едно, че тези бъгове не съществуват. А за работата на камерата при тях изобщо няма да споменавам...
Така че, стой си на"стоков", root-ни си го и от там спирай това, което не ти харесва... а за "благинки"... такива човек може сам да си намери и инсталира.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#13

Благодаря ти колега ,че сподели твоят опит.Понеже при къстъм рекавери ще се изтрие всичко ,все още нямам време да си бекъпна нещата и затова за сега не се занимавам.То реално това ме спря да го рутна и да тествам разни неща.Ще ми се много да го рутна ама ще видя как ще съм с времето за четене и тестване.След твоят пост наистина ще си остана на стоковият ,само ще сложа рекавъри и един рут и така ще перкам със 7.0 за сега.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)