Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi A2 и 6X - каква е разликата ?
#1

Смятам да си купя телефончето от CityTel, но там продават 6Х, която уж е китайската версия или греша ? Откъде може да се вземе просто А2 ?

Също така ако може да дадете някакво мнение за телефона, ще е супер. Видях в нета, че имало някаква сянка в горната част на екрана, което го имало и при Lite версията. Не е кой знае какво, но ако е дефектен модел още от фабриката, ще е по-добре да се търси друго.
Цитирай
Аксесоари
#2

В ситител, поне допреди няколко седмици, имаше и mi a2. Разликата е във версията на андроида. А2 е с чист андроид, другият е с miui изпълнението на xiaomi

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#3

Поне на 6х може да се сложи софтуер от а2, но не може обратнотоАко не си фен на miui взимаш а2. Това е дилемата.
Цитирай
#4

....и обратното може.

MI A2
Цитирай
#5

На а1 не можеше, затова предположих, че и с а2 ще е така
Цитирай
#6

(2018-11-17, 08:33:01)suffer написа:  Поне на 6х може да се сложи софтуер от а2, но не може обратнотоАко не си фен на miui взимаш а2. Това е дилемата.

Благодаря за отзива. Странното е, че пише 6Х, но един приятел си го купи от там и е с чист Андроид, а не MiUI. Да не би в самия магазин  да са му сложили чист андроид или просто да не е 6Х и да са сложили грешно заглавие ? Уж се продава неразопакован.

Ето за какво става въпрос - https://www.citytel.bg/xiaomi-mi-a2-128gb-6gb-ram
Цитирай
#7

Както е описано си е чист ми а2
Цитирай
#8

(2018-11-17, 13:45:17)suffer написа:  Както е описано си е чист ми а2

Благодаря! Някакви препоръки за сходен телефон ? Redmi 5 Note Pro изглежда добър.
Цитирай
#9

Зависи на какво държиш.
Redmi note 5 за мен е с едно предимство и това е батерията(за някои и FM радиото)
Камера, производителност са в полза на ми 6х/а2
Наистина има значение дали си имаш понятие от MIUI или предпочиташ чистия андроид. Това много ще наклони везните
Цитирай
#10

Аз имам и двата модела в началото чистият андроид не ми хареса, но свикнах.Относно MiUI при 6х има доста глезотии който е бил с такъв ром преди едвали ще му хареса чистият андроид.От към телефон съм много доволен и от двата 7 часа СОТ за тази батерия, камерата е много добра.Преди бях с Samsung S7 edge там беше драма 3-4 часа...Важно е и тези от ситител дали го продават запечатан...за 6х имам впредвид, ако е ще е с  китайски ром, отключване на буутлоадъри и т.н.
Цитирай
#11

(2018-11-17, 14:50:34)suffer написа:  Зависи на какво държиш.
Redmi note 5 за мен е с едно предимство и това е батерията(за някои и FM радиото)
Камера, производителност са в полза на ми 6х/а2
Наистина има значение дали си имаш понятие от MIUI или предпочиташ чистия андроид. Това много ще наклони везните

(2018-11-17, 15:39:03)fUBU05 написа:  Аз имам и двата модела в началото чистият андроид не ми хареса, но свикнах.Относно MiUI при 6х има доста глезотии който е бил с такъв ром преди едвали ще му хареса чистият андроид.От към телефон съм много доволен и от двата 7 часа СОТ за тази батерия, камерата е много добра.Преди бях с Samsung S7 edge там беше драма 3-4 часа...Важно е и тези от ситител дали го продават запечатан...за 6х имам впредвид, ако е ще е с  китайски ром, отключване на буутлоадъри и т.н.

Никога не съм ползвал телефон с MiUI. Чух, че имало вградени реклами, които можели да се спрат, но все пак ги има и това ме отказа от MiUI донякъде, а и визията е изключително грозна според мен. Чистият Андроид обаче пък няма много от благинките, които имат къстъм скиновете като MiUI. В крайна сметка може да се сменят 2-те ОС на тоя телефон доколкото разбрах, така че проблем няма.

Все още съм с S5, който се държи идеално, но микрофонът се развали (не може да се оправи дори и след смяна на частта) и не се чува както трябва на високоговорител. Иска смяна, но няма да дам повече от 500 лв. за телефон вече. Не си заслужава след като предлага почти същото, което и тия за 2000-3000 лв. Освен качеството на камерата, другото е маркетинг вече при телефоните.

Ако имате и други сходни предложения в този ценови диапазон ще е супер.
Цитирай
#12

Ами реално колкото повече пари ти се дават толкова повече неща ще получиш..
Съветът ми е ако държиш на производителност да се придържаш към Ми серията, включително Покофон, Mi 8SE, MI 8 LITE
И всичко, което е около 500 лв.
При условие, че всичко получава Орео, а някои и Андроид 9 (Пай) може да гледаш и за mi note 2,3 ако държиш на Амолед или OIS и не те бърка по-„стария“ дизайн. Избор има Smile

Пример от Али:
Ми ноут 2:
https://s.click.aliexpress.com/e/3hS8EN2
Цена около 425лв с доставката (дхл без митници)
Амолед екран, супер премиум дизайн и 22 мегапиксела камера.
Снапдрагон 821 може да е на 2 години, но без грижи търкаля новите игри - все пак си е въпрос на вкус
С миуи 10 и с една камера има портретен режим с предната или задната..
Под 500лв mi 8se e най-компактния модел на компанията във „високия“ клас, стига да харесваш ноч-а...
Поко дава най-висока производителност за парите си..
Наистина е важно за какво ще се ползва телефона, за да се направи най-добрата препоръка от тази или друга марка.
Инраред, NFC, FM RADIO, 3.5MM жак за слушалки, размер, батерия, глобална поддръжка...
За всеки различни неща взимат превес при избора
Цитирай
#13

(2018-11-17, 19:01:13)suffer написа:  ....

Mi 8 Lite изглежда като добро телефонче, но е по-скъп с едни 100-150 лв., а и тоя ноч. Два минуса и нито един плюс.

Явно наистина ще си взема А2 с чист Андроид, а като ми омръзне ще му сложа MiUI. Харесва ми как изглежда. Има ли начин да се сменят 2-те операционни без да се засегне гаранцията ?
Цитирай
#14

Няма такъв вариант.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#15

(2018-11-18, 07:27:33)slavkov написа:  Няма такъв вариант.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Жалко. Явно ще се чака да изтече и тогава ще сменям системи Big Grin
Цитирай
#16

(2018-11-18, 12:09:44)Deranox написа:  Жалко. Явно ще се чака да изтече и тогава ще сменям системи Big Grin

Ами не е нужно. Просто на чистия андроид или на miui-то можеш да му сложиш допълнителен лаунчър и да си го направиш да ти изглежда както пожелаеш Wink

Google Pixel 6a
Цитирай
#17

(2018-11-18, 12:11:47)slavkov написа:  Ами не е нужно. Просто на чистия андроид или на miui-то можеш да му сложиш допълнителен лаунчър и да си го направиш да ти изглежда както пожелаеш Wink

Не обичам такива лаунчери, а и не получавам вградените в РОМ-а функции. Трудно ли се слага MIUI на Android One устройство ?
Цитирай
#18

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry77674984
Цитирай
#19

Не помага с нищо горното след като едвам го разбирам. Ще е хубаво да се направи тук тема за това нещо и да се обясни ясно как става за всеки телефон.
Цитирай
#20

идеята е, че може, но ако искаш да ползваш миуи на А2 по-добре си купи 6х. Също за обратния вариант:
Ако искаш Андроид one на 6х по-добре си купи А2.
Има си специално предупреждение, че се преправя модела и може после да не може да се върне до стоков вид и всеки го прави на свой риск.
Цитирай
#21

(2018-11-18, 18:43:26)suffer написа:  идеята е, че може, но ако искаш да ползваш миуи на А2 по-добре си купи 6х. Също за обратния вариант:
Ако искаш Андроид one на 6х по-добре си купи А2.
Има си специално предупреждение, че се преправя модела и може после да не може да се върне до стоков вид и всеки го прави на свой риск.
Проблемът е, че в БГ не се продава с MIUI или поне аз не мога да го намеря. В CityTel например ти пише А2 и в скоби 6Х, но не е 6Х с MIUI, а си е А2 с чист андроид. Много е объркващо .
Клоня към MIUI заради повечето функции, които такива скинове предлагат от чист андроид, който ми е скучен. В момента съм с Lineage OS на S5 и работи идеално, да, но е скука. Ако си ползвал Шаоми телефон, дай някакво мнение за MIUI. Много хора са доволни, но и много не го харесват. MIUI 10 изглежда добре според мен.
Цитирай
#22

Мисля, че в две теми пишем едно и също, но все пак:

ми 6х е модел, който се продава само и единствено в китай.
Тук официален внос няма как да има, защото няма глобален ром.
Цитирай
#23

Слагай поко лънчъра ... Някакъв половинчат вариант е, но ...

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

(2018-11-17, 19:01:13)suffer написа:  Съветът ми е ако държиш на производителност да се придържаш към Ми серията, включително Покофон, Mi 8SE, MI 8 LITE

Здравейте,
8SE дали ще има ъпдейт до Pie?
За петък дават 20% -от 275 на 220$
Цитирай
#25

Ще има.
В момента върви затворена бета, така че последния седмичен РОМ, базиран на Андроид 8.1 е 8.10.25.
Този или другия петък вероятно ще има Андроид 9 за ползващите китайския ром или базираните на него Руски, полски и прочие билдове като xiaomi.eu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)