Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi A2 и 6X - каква е разликата ?
#26

(2018-11-20, 00:41:10)tsv_vatev написа:  Здравейте,
8SE дали ще има ъпдейт до Pie?
За петък дават 20% -от 275 на 220$

Извинявам се - цените са за Mi 8 lite
А за него ще има ли ъпдейт до Pie?
Цитирай
Аксесоари
#27

А темата е за А2/6х, така че да се придържаме към нея. Въпроси за ми 8 и производни в съответния раздел. Там ще има и повече информация от първа ръка
Цитирай
#28

След известни проблеми със стария ми Редми Ноут 2 реших да си купя нов телефон и изборът ми стря на А2/6Х. Забелязах, че 6Х е по-евтин от А2, като А2 се предлага като Глобална версия, а 6Х , като Многоезична. Реално хардуерно телефоните са идентични. Разликата в програмното оситуряване в какво се състои и трябва ли да очаквам изненади, ако се спра на 6Х? Ако е само в това , че А2 е чист Андроид , а 6Х с miui това не е проблем за мен, но какви други разлики мога да очаквам? Дали в 6Х ще са инсталирани Гугъл-приложенията? Ако има някакви проблеми с 6Х, за това, че ще се експлоатира в България те могат ли програмно да се отстранят?
Цитирай
#29

MI 6x се състои в това, че идва с МИУИ
Покупката от неразбиращи е непрепоръчителна, защото за да е мултиезичен по някакъв начин трябва да му се инсталира xiaomi.eu, което пък изисква отключване на буутлоудъра.
При А2 е чист андроида, което за някои е плюс, а за мен е минус.
Най-малкото няма кой знае какви настройки за персонализация, но пък от друга страна ще има поне две години поддръжка до новите версии на андроид. Всеки си преценява.
Глобална версия с този хардуер има в лицето на Ми 8 лайт (ако не ти пречи Ноч-а(веждата, прореза) в горната част на екрана и искаш MIUI, но не смяташ, че ти се занимава с еквилибристики по отключване флашване и т.н)
Цитирай
#30

Благодаря за уточнението!
А2/6Х   ме спечели с добрата му визия, техническите параметри , 6-инчовия добър дисплей и високо-качествените камери при доста приемлива цена.
Питането ми е свързано с това, че при аналогични спецификации А2 е с 18щд по-скъп от 6Х. Не разбирам нищо от софтуери, просто ползвам телефона за телефония и интернет. Не знам , не мога и не искам да бърникам в софтуера на телефона. МИУИ-визуализацията ми допада, но ще се пренастроя и на стандартния Андроид-изглед. Иначе в описанието на многоезичния 6Х пише, че инсталиран xiaomi.eu. Не пише обаче дали Гугъл Плей Стор  е инсталирано, както и стандартните Гугъл приложения. Също така китайската версия съвместима ли е с трафичните данни, честоти и др., които предлагат българските мобилни мрежи? Като обикновен ползвател на смартфона предполагам, че трябва да се спра на глобалната версия, нищо, че е по-скъпа, че да не се окаже, че нещо не работи в БГ и да трябва да нося телефона в сервиз за оправяне на софтуера.
Ако пък не е нужно нищо да се преправя и може да се ползва телефона в български условия без каквито и промени, то да си спестя тези 18щд разлика?
Като абсолютен лаик се дано питането ми да не е неточно и се надявам на отговор, който да ми помогне в решението за нов телефон.
В крайна сметка няма нищо толкова фатално в разликата в цените, но ако може да се спести този допълнителен разход без усложнения при ползването на телефона, то да не давам тези пари. Просто телефонът е на върха на бюджета ми, а доста ми харесва и искам да имам точно този модел.
Цитирай
#31

xiaomi.еu винаги има инсталиран гугъл плей, сертифициран, с минимума от приложениея необходим за нормалната работа на телефона. Всичко останало се сваля при нужда

поддържани мрежи:

GSM B2/3/5/8
CDMA 1X/EVDO BC0
WCDMA B1/2/5/8
TD-SCDMA В34/39
TDD-LTE B34/B38/39/40/41(100MHz)
FDD-LTE B1/3/5/7/8
-----

Ако имам избор между двата вероятно бих взел 6х в неотваряна кутия от китай, за да си го отключа и флашна сам.
Защото търговците ги отключват незнайно как и не се знае дали при някой ъпдейт няма да бъдеш неприятно изненадан.
За лаици бих препоръчал да се придържат към глобалната версия, ако може и с гаранция - още по-добре. Все пак не всеки има време и нерви, да се занимава да си оправя телефоните сам при нужда (било от проблемен ъпдейт или друго, изискващо каквата и да е намеса в домашни условия)
Цитирай
#32

Благодаря! Явно , конкретно в моя случай, не е добре да рискувам и ще се придържам към глобалната версия.
Цитирай
#33

Здравейте,
трябва да избера телефон и избора ми е сведен до от тези двата Mi a2 Lite 3/32 и redmi 6 3/32.
Разликата в цената е 100лв в полза на редмито. Струва ли си да дам повече пари за Mi a2 lite?
При сравняване на двата телефон виждам разлика само в дисплея (при Mi a2 lite ми казват че е с по добро качество), процесора (казват ми че процесорите Snapdragon били за предпоччитане пред Mediatek Helio P22 ) и батерията която при Mi a2 Lite е повече mAh (4000mAh срещу 3000mAh).
Кой от двата телефона бите препоръчали?

В момента ползвам редми 3, поръчван преди години от http://aliexpress.com/.
Цитирай
#34

Забрави за Редмито.
Цитирай
#35

единствения + на редмито е, че е по 12nm процес правен чипа, но като е на медиатек може и да няма голямо значение.
Като производителност на хартия трябва да са еднакви, но 4000 милиампера при чист андроид трябва да кара повече.
Ако имаш парите просто няма какво да го мислиш - a2 lite е телефона.
Ако не харесваш Ноч и нещата опират до дизайн - redmi 6 не е тотално зле, но заради медиатека не може да ти се гарантира нищо - Нито ъпгрейд на os, нито адекватна поддръжка, без бъгове. Все пак са бюджетни модели
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)