Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi redmi 6 стои буден
#1

Здравейте, въпросният телефон стои буден, след актуализация и фабрична настройка. Беше се оправил за известно време сега пак стои буден. Всички сканирания са му забранени. Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

С кой ром е?
Има ли инсталирани приложения?
Синхронизациите само на Wi-Fi ли са?
Какво Значи „спрени са всички сканирания?“
Обикновено виновниците за дрейн са вайбър и фейсбук, както и гугъл
Цитирай
#3

3/32 MIUI 10.0.2.0(OCGMIFH), има инсталирани приложения. Без синхронизация. Да има фб и Вайбър, но не мисля, че е от тях. Андроид операционна система - оставяне в будно състояние 15 часа. И така не разбрах, кое го държи буден.
Цитирай
#4

Същия проблем... само ваибър има и пак стои буден... ще мина на вариант format., макар че го направих преди да сложа сим картите.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#5

Виж настройките на вайбъра. Той е много нагъл:

General - Wi-Fi sleep policy - задължително минаваш на Use device's settings

Calls and messages - махаш отметката от Receive service messages

Privacy - Personal Data - махаш и четирите отметки и тестваш как е
Цитирай
#6

През цялото време настройките на ваибър си бяха така, както ни посъветва. Операционната система андроид е 17 часа в будно състояние... или нещо такова беше. Направих формат на телефона и мемори картата. Спрял съм възможно "всичко" или ограничено на заден фон... За два дни с 50Мин SOT без разговори, с малко ползване на ваибър... Остатък 40%... Една идея по-добре след формата... Но реално почти не се ползва телефона.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#7

В такъв случай пускаш рапорт през настройките за проблем с дрейн и ако може виж дали на самолетен режим пак пада бързо.
Може да дефектна сим карта или проблем с обхвата
Цитирай
#8

Телефона е с чисто нова сим карта (6лв виваком). След като е свален от зарядното....за около 5 часа е погледнато само за часа. Ето и в снимки :                     

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#9

@niksavin, тествай батерията за дрейн с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • niksanvn
Цитирай
#10

Да. постоянно стои буден и прекалено много проценти взима Система Андроид.
Цитирай
#11

Какъв съвет бихте дали за решението на проблема...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#12

Сваляте приложението, което е предложил колегата @NoMaD и то ще ви ориентира кой процес създава това постоянно будно състояние в телефона.
Иначе.. може да започнете да разглеждате настройките една по една и да видите дали не е останало нещо, като например постоянно включена локализация, постоянно включен wifi (в смисъл Wlan assistant, който държи будна постоянно мобилната мрежа (това се намира в разширените настройки на Wi-Fi при мен)).
Ако други хора със същия ром имат същото оплакване е вероятно скоро да има ъпдейт, който решава този проблем, но ако го нямат може да се избере от настройките Feedback и да се прати на Xiaomi да поразсъждават и те по евентуалния проблем.
Също вижте дали след рестарт продължава да стои бъден телефона (дали втория ред от последната ви снимка е пак така запълнен в синьо или вече има и повече бяло (дали съвпада графиката с тази на светнатия дисплей(включен екран)).
Отново проверете приложенията с достъп до автостартиране + от настройките горе в дясно да покаже и системните приложения (ако има такива)
Може тази тема да е полезна, макар че настройките много се различават в различните ромове:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94161
Цитирай
#13

Всичко по wifi съм забранил (сканове, асистъни)... всички възможни приложения съм забранил, останало е един вайбър, който е ограничен отвсякъде (wifi, autostart...). Телефона се ползва от родител, който изобщо няма мерак за ровене... сваля от зарядното и без употреба о вечерта пак зарежда. Интересното е, че когато го разцъквам, батерията пада нормално, но оставен на масата без да се пипа... в статистиката често се вижда че е Буден, а дисплея изгасен (т. е. неизпозван). Взех да се съмнявам батерията да не е дала фира, но каквото и да е.. не е нормално, защото на друг телефон (redmi 5), майка ми не спира да го разцъква и зарежда веднъж на 2 дни, а този redmi 6 не само, че не го пипаме, а и затваряме приложенията и пак нещо работи в системата. Ще последвам съвета, ще инсталирам приложението и пак ще видя.
За инфо.. правих хард ресет и на телефона и на мемори картата, а профили има единствено на google и вайбър с ограничени неща. Просто телефона не иска да "спи"... освен да го приспя с тигана Smile

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#14

Redmi 5 е със снапдрагон процесор, който е оптимизиран за пестене на батерия, а при Медиатек са малко по-различни нещата, но на хартия не би трябвало да отстъпва на 5цата по тези параметри.
За мен не е от батерията, а от някой процес, но кой е - само с външна програма ще разбереш.
В глобалния ром си има разни вградени програми за изпращане на потребителски данни с цел подобряване на продукта, рекламни идентификатори, които трябва да бъдат ограничени също.
Настройките за поверителност е добре да се прегледат и да се ограничат ненужните приложения, както и настройките на батерията.
Приложенията, които не е ок да имат каквито и да е права са Analytics, Msa, MiuiDaemon, има и такива, които са на google И ако не се ползват трябва да се забранят - talkback, google search(известен смао като google), ако се позлва гугълската клаиватура се деинсталира Swiftkey, ако се ползва Swiftkey се забравнява Gboard.
Walpaper carousel се деинсталира ако се вижда и не се ползва.
Ако е с движещ се тапет може да се сложи статичен.
В настройките на Security е добре да се прегледат менютата и да се спрат всички препоръки(recommendations).
Все не ми остава време да обходя менютата и да направя и такава тема, но май е време
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • niksanvn, speedemon
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)