Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Брикнат Note 3 MTK
#1

Здравейте,

Ще гледам да съм максимално изчерпателен. Имам един Note 3 MTK, който исках да дам на майка ми. Последно беше флашнат с rom 9.2.2.0 . Тръгнах да го флашвам с 7.1.6.0 с идеята след това да му кача някой сготвен rom с български.
След опита ми а инсталиране на 7.1.6.0 с SP Flash Tool 5.1532 (инсталацията мина успешно според програмата) няма включване на телефона. Пробвах да инсталирам отново 9.2.2.0, а също и 7.2.25, отново инсталацията преминава уж успешно, но телефона не може да изгрее. Пробвах и варианта със свалена батерия, както и с промяна на language опцията в option.ini в директорията на SP Flash Tool-a, отново без успех.

Bootloader-a на телефона не е отключван ... 

Какви други опции имам ?

Благодаря ви предварително

SGS II LPW rooted
Цитирай
Аксесоари
#2

Колко време го чакаш да "изгрее"? Поне 15-20 Мин . При първо стартиране след флаш. И зареди батерията над 80% желателно 100 .
Цитирай
#3

И ако е имало отметка на pre-loader-a вероятно се е брикнал наистина и може да видиш повече тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79744
в пост 1 търсиш спойлер, над който пише:
Aко поради една или друга причина флашването не мине както трябва и телефонът реши да не запали, следвайте тези стъпки за възстановяване благодарение на колегата @itzo:
------------------------------------------------------------------------

А за финалния ром:
Сваляш най-новия възможен китайски и ако успееш да отключиш му инсталираш xiaomi.eu версията на същия този китайски ром. Така поне (ако е останала някаква поддръжка, защото андроид 5.1 май ги спряха тази година, ще имаш ОТА ъпдейти до последно)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • http
Цитирай
#4

MTK няма поддръжка от доста време , поне половин година.
Цитирай
#5

значи слага последния ром от преди половин година:
8.1.25 - последния седмичен (водят го 9.3) - тук xiaomi.еu спират поддръжката
a 9.2.2.0, който е пробвал да сложи колегата май е последния, за който има стабилен от xiaomi.eu
Цитирай
#6

9.2.2.0 - na EU има доста за до оправяне. Последния седмичен е много по "стабилен". Поне на мен ми се нрави повечко.
Цитирай
#7

(2018-11-19, 08:29:35)redsys написа:  Колко време го чакаш да "изгрее"?  Поне 15-20 Мин . При първо стартиране след флаш. И зареди батерията над 80% желателно 100 .

Здравейте отново,

Под изгрее, имам предвид -  нямам никаква индикация на дисплея.

Според мен е тотално "брикнат", мисля че не съм обърнал внимание дали е сложена отметката на pre-loader, както предположи "suffer"- заредих scatter file-a и натиснах download. 

В момента свалям посочената base версия, дано да изгрее. Да разбирам ли, че и IMEI съм затрил слагайки pre-loadera ? 
Така е, човек като бърза и не чете Big Grin

Благодаря и на двама ви

p.s. Изгря !!! Smile

SGS II LPW rooted
[-] 1 потребител изказва благодарност на http за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

Storstark Супер .... благодарение на suffer доста кошове за боклук останаха празни..... и моя Big Grin в това число.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

Мога само да се радвам, че всичко работи
Цитирай
#10

Здравейте отново,

Благодаря ти suffer за помощта, последен въпрос - за да кача rom на български, трябва ли първо да кача китайски rom-а със същата номерация ?

Например :
1-во качвам chinese rom с номер 8.2.5.0
2-ро качвам rom от xiaomi.eu с номер 8.2.5.0

Благодаря ви отново

SGS II LPW rooted
Цитирай
#11

Желателно е. Защото е по-чиста инсталация и се ползва същата база за рома. Иначе може и директно върху каквото имаш инсталирано, все пак системата си е андроид 5.
Цитирай
#12

То за този модел всичко е на базата на китайския с изключение на цианогенмод-а. Но не пречи да следваш процедурата
1. Китайски
2...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)