Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Mix 2s] Google асистент при плъзгане нагоре?
#1

Здравейте, вчера си правих някакви тъпи експерименти и бях задал Ми браузъра дефоулт за малко. Сега при суайп от долу на горе ми отваря Ми браузъра, а не Гугъл асистента. От къде в менюто се избираше това? Благодаря предварително!

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
Аксесоари
#2

Settings-Additional settings - buttons and gestures
Цитирай
#3

(2018-11-16, 09:34:27)suffer написа:  Settings-Additional settings - buttons and gestures

Благодаря, но кой ред в това меню? Повечето настройки са за бутоните, не за суайп управлението.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#4

управлението с жестове не мисля, че може да се контролира от другаде. Може само да се включва и изключва.
Виж при задържане на home какво ти дава като опция в менюто, което ти казах.
Цитирай
#5

На хоум бутона като го включа си дава правилно Гугъл. Като мина на фул скрийн дисплей и суайпна ми включва Ми браузъра, а преди си беше Гугъл асистента.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#6

в такъв случай отвори браузъра, след това таск мениджъра и задръж на браузъра. Има едно колеце като за настройки. Там трябва да има опция clear defaults. може би това ще оправи нещата
Цитирай
#7

Този интерфейс го скапват от ден на ден. XIAOMI се усират повече и повече.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#8

e, това няма нищо общо с темата.
Има си супер много настройки. Не виждам кое му е скапаното. Просто аз предпочитам да стигам по определен начин до някои менюта. сигурно има и по-лесен такъв
Цитирай
#9

Май не виждате през колко телефона XIAOMI съм минал. Мисля, че мога да изкажа мнение. Попитах тук въпреки, че съм търсил доста в мрежата и не съм единствения с този проблем, но явно тук се е превърнало в място само за безмислени коментари кой телефон къде колко струва.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#10

грешката е моя, понеже помислих, че е вметка от друг потребител. Извинявай. Всеки има право да си мисли каквото иска за всяка марка и нейните възможности да пише софтуер.
И все пак обяснението ми свърши ли работа?
Понеже не ползвам телефон с жестове и не ползвам гугъл асистента.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай
#11

За съжаление нищо не помага. Благодаря и хубава вечер! Сигурен съм, че при следващия ъпдейт на MIUI ще има някакво меню за жестовото управление. Навремето харесахме XIAOMI точно защото дават повече свобода на настройки, но явно с разрастването всички стават еднакви.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#12

(2018-11-16, 21:15:07)texasvalden написа:  За съжаление нищо не помага. Благодаря и хубава вечер! Сигурен съм, че при следващия ъпдейт на MIUI ще има някакво меню за жестовото управление. Навремето харесахме XIAOMI точно защото дават повече свобода на настройки, но явно с разрастването всички стават еднакви.

Настройки > Системни приложения > Търсене
Settings > System apps > Search

Цъкаш и изключваш всяка една опция!
[-] 1 потребител изказва благодарност на pi4a7a за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай
#13

(2018-11-18, 02:24:07)pi4a7a написа:  Настройки > Системни приложения > Търсене
Settings > System apps > Search

Цъкаш и изключваш всяка една опция!

До system apps стигам, но search не виждам ?

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#14

и аз Smile
Но намерих друго, което ми беше интересно:

Settings - Installed apps - трите точки горе в дясно - settings - и от там има опция да се спрат recommendations (разбира се го спрях веднага).
Та в това меню има и търсачка, а в трите точки има и show all apps (което трябва да е развносилно на system apps) и под него има default аpps, но не виждам search, което ме навежда на мисълта, че ако в търсачката напишеш Search ще излезе приложението Search, на което (според мен) единственото нещо, което можеш да му направиш е да натиснеш най-долу clear defaults (ако е активно)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай
#15

Предполагам, че разликата в менюто идва от използвания РОМ. Сигурно сте с EU, аз съм с Глобалния.

Майната му! Започнах да свиквам Smile Повече никога глобален "стабилен". Мързи ме да преинсталирам.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#16

За това май няма настройка. мисля, че при отваря браузъра откакто минах на МИУИ 10. Все пак ги разбирам, гледат да въртят всичко около тяхната екосистема

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Аз не разбрах това плъзване на кой бутон се равнява
Цитирай
#18

Равняване се на задържане на средния бутон - квадратчето. На Mi8 с xiaomi.eu е същата история. Има и настройки за приложенията да работят на цял екран, отмятал съм Google search , но няма ефект. В тази настройка обаче, Гугъл търсенето е в графата на приложенията, които не работят на цял екран.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай
#19

(2018-11-19, 16:12:30)BlackBone написа:  За това май няма настройка. мисля, че при отваря браузъра откакто минах на МИУИ 10. Все пак ги разбирам, гледат да въртят всичко около тяхната екосистема

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Аз съм отдавна с МИУИ 10.0.4.0, но това е от няколко дни. Не съм получавал дори някакъв сериозен ъпдейт. Ще пробвам да махна ъпдейтите на МИ браузъра.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#20

(2018-11-19, 08:40:45)texasvalden написа:  Предполагам, че разликата в менюто идва от използвания РОМ. Сигурно сте с EU, аз съм с Глобалния.

Майната му! Започнах да свиквам Smile Повече никога глобален "стабилен". Мързи ме да преинсталирам.

Явно това е проблема със седмичните EU съм.
Цитирай
#21

BTW при последния ъпдейт на Google се оправи.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)