Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Huawei Mate 20 lite

(2019-02-04, 16:50:58)Slonio81 написа:  И от там ли се появява, аз съм с телефон от а1 и там от предишните ъпдейти помня,че става най бавноSmile
Бавно е защото е пълен и по-голям.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
Аксесоари

(2019-02-04, 17:38:55)forbidden8 написа:  Бавно е защото е пълен и по-голям.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Не при мен все още не се е появил никъде... Но все някога ще дойде.
Цитирай

(2019-02-04, 16:50:58)Slonio81 написа:  И от там ли се появява, аз съм с телефон от а1 и там от предишните ъпдейти помня,че става най бавноSmile

Успокои ме, моя е от А1 и все още нямам ъпдейт, а на жена ми е от технополис и го ъпдейтах през HiSuite. Между другото и на нейния не се появи ОТА ъпдейт и явно с HiSuite е по-бързо.
Цитирай

(2019-02-04, 16:50:58)Slonio81 написа:  И от там ли се появява, аз съм с телефон от а1 и там от предишните ъпдейти помня,че става най бавноSmile
Първо там излиза виниаги ъпдейта и е в пълен вариант затова става по бавно. 3.5 гигабайта не са 200-300 мб. все пак Wink Иначе не намирам разлика в телефона.
Цитирай

(2019-02-05, 14:31:55)Abstract написа:  Първо там излиза виниаги ъпдейта и е в пълен вариант затова става по бавно. 3.5 гигабайта не са 200-300 мб. все пак Wink Иначе не намирам разлика в телефона.

Благодаря за информацията ще го чакампо въздух. Иначе зная  става бавно свалянето аз имах предвид, че ще чакам дълго докато се появи за сваляне по въздух а не през hisuite
Цитирай

Кажете през въпросния HiSuite как става изтеглянето и ъпдейтването ?! Трябва ли да се връзва с компютъра или само през телефона ?
Цитирай

(2019-02-05, 14:58:43)Slonio81 написа:  Благодаря за информацията ще го чакампо въздух. Иначе зная  става бавно свалянето аз имах предвид, че ще чакам дълго докато се появи за сваляне по въздух а не през hisuite

ОТА ми дойде ъпдейта, просто не чакам да ми светне иконата а проверявам на трите точки, където излиза пълния пакет

(2019-02-05, 16:29:42)Tix0mir написа:  Кажете през въпросния HiSuite как става изтеглянето и ъпдейтването ?! Трябва ли да се връзва с компютъра или само през телефона ?
През компютъра!
Цитирай

(2019-02-05, 16:29:42)Tix0mir написа:  Кажете през въпросния HiSuite как става изтеглянето и ъпдейтването ?! Трябва ли да се връзва с компютъра или само през телефона ?

Свързваш телефона към компютъра. Инсталираш HiSuite от устройството което ти излиза като хард диск дял на компютъра. След инсталацията, ще трябва да дадеш разрешение на HDB, но програмата визуално ше ти покаже какво и кога да направиш. Когато всичко е готово, от самия HiSuite прозорец, ще ти светне активен бутона за актуализации. Натискаш, ако има такава, даваш да се инсталира и стоиш и чакаш докато стане.
Цитирай

Стана, благодаря за подробното описание! Обаче актуализирах до 140 ..мисля че преди това беше 132..а някой по-нагоре беше писал че му е излязла актуализация до 9-пай през ХайСуит Smile)
Цитирай

(2019-02-06, 13:33:57)Tix0mir написа:  Стана, благодаря за подробното описание! Обаче актуализирах до 140 ..мисля че преди това беше 132..а някой по-нагоре беше писал че му е излязла актуализация до 9-пай през ХайСуит Smile)

Няма проблем, само да попитам от къде си взел телефона? Взех да се изнервям аз, всеки ден проверявам няма, връщах даже заводски настройки на телефона и пак нищо. Вече започвам да си мисля, че заради Firmware Finder, може да е станало нещо, че сега има нов начин чрез Erecovery, но нещо не успях да си оправя DNS настройките на рутера, както е обяснено и не се получава, правя всичко както трябва и дава грешка. Но уж се резервира нещо към сървърите на Huawei за телефона и се филмирам да не би заради това да не става ъпдейта. Иначе 9-ката, още е бета в Китай, а Европа даже още бетата не е пристигнала, така че споко ще има, но е рано още.
Цитирай

Телефонът е от Виваком . А ъпдейта го направих през HiSuite . .a преди това проверявах всеки ден в актуализатора на телефона и нямаше нищо .. ти опита ли през HiSuite?
Цитирай

(2019-02-06, 21:03:46)Tix0mir написа:  Телефонът е от Виваком . А ъпдейта го направих през HiSuite . .a преди това проверявах всеки ден в актуализатора на телефона и нямаше нищо .. ти опита ли през HiSuite?
Всеки ден даже, няма и няма.
Цитирай

Значи е въпрос на време да се появи ..няма какво да си прецакал с firmware finder, споко Smile
Цитирай

Все още няма нищо... Странно забавяне особенно от към корекцията за сигурност която е от ноември....
Цитирай

Моята сигурност е от януари
Цитирай

(2019-02-09, 13:27:40)Slonio81 написа:  Все още няма нищо... Странно забавяне особенно от към корекцията за сигурност която е от ноември....

Какво ли не пробвах вече, върнах заводски настройки, махах сим карта даже, за проба. Няма ъпдейт все още и при мен.
Цитирай

(2019-02-09, 23:34:24)Stan.t. написа:  Какво ли не пробвах вече, върнах заводски настройки, махах сим карта даже, за проба. Няма ъпдейт все още и при мен.

И аз съм така. От къде е купуван телефона и може би забавянето е от оператора. Аз пробвах и през Hisuite и пак нищо....
Цитирай

(2019-02-10, 09:00:53)Slonio81 написа:  И аз съм така. От къде е купуван телефона и може би забавянето е от оператора. Аз пробвах и през Hisuite и пак нищо....

От А1. Иначе на добра оферта го взех по време на черния петък. На изплащане с оскъпяването ми излиза 420 лв, много под пазарната цена.
Цитирай

(2019-02-10, 09:25:45)Stan.t. написа:  От А1. Иначе на добра оферта го взех по време на черния петък. На изплащане с оскъпяването ми излиза 420 лв, много под пазарната цена.

Хахах и моя от там но го взех още като излезе модела.  Ясно е  ще чакаме...
Цитирай

(2019-02-10, 09:37:13)Slonio81 написа:  Хахах и моя от там но го взех още като излезе модела.  Ясно е  ще чакаме...

Сега звънях в техническия отдел на А1, нямат нищо общо с ъпдейтите. Звъннах и на Хуауей България, обясниха ми, че ъпдейтите пристигат на серийните номера произволно и понякога може да има забавяне, макар и не чак толкова голямо. Имали са подобен проблем с P20 Pro, част от апаратите нямали ъпдейт дълго време, взеха ми серийния номер (не IMEI, а серийния номер, че аз се обърках първоначално) и по някакъв начин забързват ъпдейта, като за това се налага да се свържат с Хуауеи Китай. Малко тъпо го обясних, но накратко, всеки с проблем да звънне на телефон: 080018818, да обясни проблема, да даде серийния номер на устройството който се намира в: Настройки - Система - За телефона - Състояние.
Между другото и в Италия го имат това забавяне: https://forum.xda-developers.com/20-lite...4306/page4
Цитирай

(2019-02-11, 11:20:09)Stan.t. написа:  Сега звънях в техническия отдел на А1, нямат нищо общо с ъпдейтите. Звъннах и на Хуауей България, обясниха ми, че ъпдейтите пристигат на серийните номера произволно и понякога може да има забавяне, макар и не чак толкова голямо. Имали са подобен проблем с P20 Pro, част от апаратите нямали ъпдейт дълго време, взеха ми серийния номер (не IMEI, а серийния номер, че аз се обърках първоначално) и по някакъв начин забързват ъпдейта, като за това се налага да се свържат с Хуауеи Китай. Малко тъпо го обясних, но накратко, всеки с проблем да звънне на телефон: 080018818, да обясни проблема, да даде серийния номер на устройството който се намира в: Настройки - Система - За телефона - Състояние.
Между другото и в Италия го имат това забавяне: https://forum.xda-developers.com/20-lite...4306/page4

Благодаря за информацията много. Обадих се и аз записаха и моя сериен номер и обещаха да ескалиртат запитването и да избутат ъпдейта до 2 седмици.
Цитирай

(2019-02-11, 11:31:04)Slonio81 написа:  Благодаря за информацията много. Обадих се и аз записаха и моя сериен номер и обещаха да ескалиртат запитването и да избутат ъпдейта до 2 седмици.

Няма за какво, сега стоим и чакаме. Писах и на италианеца в xda, дано ме разбере с моя анимационен английски Big Grin
И само да покажа: https://consumer.huawei.com/en/support/fut/
Цитирай

(2019-02-11, 12:39:54)Stan.t. написа:  Няма за какво, сега стоим и чакаме. Писах и на италианеца в xda, дано ме разбере с моя анимационен английски Big Grin
И само да покажа: https://consumer.huawei.com/en/support/fut/

При мен тази сутрин пристигна 140  очевидно адски бързо са ескалирали всичко и съм приянто изненадан  от това.
Цитирай

(2019-02-13, 09:21:04)Slonio81 написа:  При мен тази сутрин пристигна 140  очевидно адски бързо са ескалирали всичко и съм приянто изненадан  от това.

Току що проверих и при мен има най-накрая и аз съм приятно изненадан от бързината на Хауей БГ съпорт, доста бързо реагираха.  Значи вече знаем как да действаме при нови необясними забавяния.
Цитирай

Вие докато инсталирате 140 версията, ще излезе 9,ката Smile Smile Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)