Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note10 - слухове, спецификации и коментари

Всъщност се оказва, че Note 10+ не е единственият телефон с live focus video. Samsung s10 5G също има тази функция.
Аксесоари

От това което изкараха с Note 10+ очаквах единствено да смогнат и да сложат батерия от графен но явно едно са желанията, а др. е реалността. За RAM паметта очаквах не повече от десет гб., а за вътрешната памет 128 гб. Не виждам какво повече можеха да направят с Нот 10+.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Някои взеха много да се прехласват или пък други да роптаят. Всеки си има мнение и глава на раменете си.
Невероятно е когато някои мъже се правят на мрънкащи кифли. Аз си ползвам нот 2 още от 2012 г. взимах ползвах и др. марки и модели и пак си взех мойто нотче да го ползвам. Просто лично за мен си ми вършеше работа. Всички нови смартфони се представят подобаващо има разлика но не е чак толкова фрапантна за да се бъркам всяка година или през 1 да сменям телефона си и да хвърлям по един чувал с парички.
През това време се наложи само веднъж - преинсталация на андроида и 1 нова батерия и си работи перфектно.
Е мисля че вече е време да си го сменя и пак няма да го хвърлям ще го дам на племенничката да си рисува и тя харесва писалката.
Та както казах пробвах различни марки да биваше ги, НО ми липсваше писалката.
Така, че това е просто едно персонално естройство и предназначено да ни СЛУЖИ, а наше задължение да го пазиме за да може по-дълго да ни служи. Така че ни се ВПРЯГАЙТЕ прекалено и да се опитвате да се налагате над другите това е тема за и против достойнствата на Този модел.
Особено дразнещо е когато някои започнат да си мерят пишките така че моля запазете добрия тон и без лични нападки

То няма лошо да има градивен спор като цяло, даже би било в полза на четящите форума, но някои хора ди мислят, че все още сме в 2002-ра, когато можеше да впечатлиш някой с...телефон.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • doktorra

Докато няма конкретни впечатления от телефона така ще бъде, ще го гледаме на картинка и ще спорим. Все пак това е един телефон и нищо друго. Феновете на мобилни комуникации винаги искат нещо повече от това което им се предлага. Търси се т.н "уау" ефект но едва ли ще се случи нещо такова скоро. Преди да навлезе нещо ново то това нещо се обсъжда две години преди да се появи и някакси свикваме с него преди да сме го видяли.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • gogon

Във Варна го има от няколко дена. Във Виваком до Катедралата. Много ми харесва

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb

https://www.youtube.com/watch?v=GAp8NVlA5Lc Ето още едно сравнение на камерата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2019-08-18, 10:03:58)galaxyhopper написа:  Всъщност се оказва, че Note 10+ не е единственият телефон с live focus video. Samsung s10 5G също има тази функция.
А преди това още LG G8 е първия предложил тази функция. И още едно нещо ще спомена само. "Иновативната" екстра, която също толкова се рекламира за Аудио зуум, само ще кажа, че това го има още, ако не се лъжа в телефоните на ЛГ от Г4 на сам. Така, че не вярвайте много на рекламите и това, което казват за иновативните им "нови" екстри. Това е просто за да оправят високата му цена.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 6 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • bavarec6, cinizam, degman, doktorra, ronnie72, vargala81

Хайде сгига сега LG G4, за пример давате телефон на който няма бройка без заминала дънна платка. Дори и да е имал подобен зум на звука едва ли е работил като такъв. Цената не е по-различна от на Нот 8 и 9, а хардуерно е х2 спрямо Нот 8.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

(2019-08-18, 17:49:55)ivanov_km написа:  Хайде сгига сега LG G4, за пример давате телефон на който няма бройка без заминала дънна платка. Дори и да е имал подобен зум на звука едва ли е работил като такъв. Цената не е по-различна от на Нот 8 и 9, а хардуерно е х2 спрямо Нот 8.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Какво общи има тази функция с платката на Г4? Имал ли си телефона и си тествал че твърдиш така, че не работи?Защото аз съм тествал на LG V20 и мога да кажа, че работеше супер. На каква база се изказваш така? Сръвнявал си двата телефона ли или... просто много обичаш Самсунг и не даваш да се казва истината за така наречените нови "екстри"?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • cinizam, doktorra

Ами като бивш собственик на две ЛГГ2 и ЛГГ3 и двата с дефекти. То продажбите на ЛГ говорят какви са им телефоните впрочем.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Във връзка с цената да коментирам.  
1500 лева за 12гб рам и 256 собствена памет, по-голям дисплей с перфектно качество, s pen с допълнителни екстри време за използване, с отлична камера и още куп други глезотии... 
Ами напълно адекватна цена за фенове на серията и хора с добри доходи...
1400 лева дадох за  S9+ преди година и нещо. 100 лева в повече сега за Note 10+ . 
Болшинството хора, които си го купуват изобщо не виждат тази нищожна разлика от 100$ по простата причина, че тази сума е дневната им заработка или част от нея.

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]

(2019-08-18, 17:29:11)ganchev написа:  А преди това още LG G8 е първия предложил тази функция. И още едно нещо ще спомена само. "Иновативната" екстра, която също толкова се рекламира за Аудио зуум, само ще кажа, че това го има още, ако не се лъжа в телефоните на ЛГ от Г4 на сам. Така, че не вярвайте много на рекламите и това, което казват за иновативните им "нови" екстри. Това е просто за да оправят високата му цена.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Напълно е възможно. Не съм обръщал внимание на LG, Sony, HTC просто защото спряха да представляват интерес за мен. Мисълта ми беше отчасти в твоята насока на мисълта. Освен, че ноут 10+ не е единствения с Live focus (при който така упорито се рекламира), то и S10 5G я има. И какво излиза? Много малко хора биха си го купили и биха забелязали, че я има опцията. Освен това, не съм попадал въобще някой да се е занимавал да я показва. Напълно е възможно още от там да куца като функция или да е само при Ноут 10+ заради незавършен софтуер. Аз лично не бих се заел да изследвал проблема от къде идва.

Тази цена, която се спряга тук като уж приемлива с тази на ноут 8 и 9 е само някакви си 1000+ евро. Няма какво да му мисля, настоящия S8+ снима по-малко отлично, по-бавно бърз е, по-малко еднакво водоустойчив, по-малко красив екран има и т.н. Без да се замисля, направо взимам note 10 или note 10+ и доплащам.
Нека отново не остана неразбран (визирам за другите) - не виждам смисъл от ъпгрейт, просто защото телефоните от висок клас (2017г+) не предлагат малко. Та все още имам S7 edge у нас и виждам как се държи. Явно почвам да узрявам.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • ganchev, master89q

@ivanov_km, ти пак си знаеш твоето.Кой говори за продажби и дефекти? Аз казах нещо, което е вярно, а ти явно си предубеден към марката и за това говориш така. То и на Ноут 7 му гръмяха батериите, и С7 ЕДГЕ му дефектираха дисплеите, но това не ги прави лоши устройства. Или това значи ли, че Ноут 10 ще е лош? Естествено, че не. Но факт е, че така рекламираните нови неща изобщо не са нови, както тръбят навсякъде. Ето това е истината, която явно не ти харесва.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • doktorra

(2019-08-18, 19:10:14)ivanov_km написа:  Ами като бивш собственук на  две ЛГГ2 и ЛГГ3 и двата с дефекти. То продажбите на ЛГ говорят какви са им телефоните  впрочем.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

При мен и G2 и G7 нямат никакви проблеми. И шиоми и самсунг и хуавей и т.н. имат дефекти но продават повече. А за телефоните на LG особено новите се осведоми малко повече защото предлагат неща недостъпни в нито един друг флагман на пазара в момента. Поне може да се каже че имат нещо което е най - доброто слагано в смартфон и няма дори един флагман на хуавей и на самсунг който да се доближи до тях. Включително ноут 10+, който от своя страна има доста неща които му липсват. Ако искаш да ти ги изброя или можеш просто да кажеш той е най - добрия, не ми трябва нищо повече от това което предлага Smile Какво ви е толкова трудно да преглътнете недостатъците и липсите на телефон не мога да ви разбера честно казано. И да напишете - ми няма тва и тва и онова, самсунг се изложиха че ги махнаха тия неща ама на мен ми харесва и бих дал 2000 лева за него. И точка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • dani_z25, ganchev

(2019-08-18, 19:41:39)ganchev написа:  @ivanov_km, ти пак си знаеш твоето.Кой говори за продажби и дефекти? Аз казах нещо, което е вярно, а ти явно си предубеден към марката и за това говориш така. То и на Ноут 7 му гръмяха батериите, и С7 ЕДГЕ му дефектираха дисплеите, но това не ги прави лоши устройства. Или това значи ли, че Ноут 10 ще е лош? Естествено, че не. Но факт е, че така рекламираните нови неща изобщо не са нови, както тръбят навсякъде. Ето това е истината, която явно не ти харесва.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Дс може и др. телефони може да са имали подобни функции въпросът е как са работили? В този ред на мисли по-старите тук си спомнят първият цветен дисплей на телефон Simens s25 беше с три цвята дисплея. Та да омаловажаваме днешните дисплей с факта че преди 18 години е имало такива не е коректно. Няма и никога няма да има перфектен телефон така е и с Нот 10.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Сравнение на камерите с миналогодишни модели:

https://www.phonearena.com/news/Camera-c...3_id118268

Които означава, че новите модели на Гугъл и Епъл би трябвало да го победят

(2019-08-18, 20:11:44)ivanov_km написа:  Дс може и др. телефони може да са имали подобни функции въпросът е как са работили? В този ред на мисли по-старите тук си спомнят първият цветен дисплей на телефон Simens s25 беше с три цвята дисплея. Та да омаловажаваме днешните дисплей с факта че преди 18 години е имало такива не е коректно. Няма и никога няма да има перфектен телефон така е и с Нот 10. 

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Специално за записа на звук, нищо чудно всички LG от V10 или айде V20 насам да са по - добри от ноут 10. LG слагат доста добри микрофони в телефоните си. Казах ти по - нагоре да се запознаеш повече с тях, гледай някое и друго ревю на V40 срещу S10 и ще разбереш че има много неща в които други са по - добри от самсунг. А за сравнението ти все едно да кажеш че камерата и сензора на нокия 808 не струват щото онази компания нокия вече я няма. Даже може да видиш самата нокия и да си спомниш какви интересни неща имаха тогава телефоните като претендираш че си стар Wink

Много харесвах LG но за съжаление имах горчив опит с тях в два поредни флагмана от тогава мен като марка за телефони ме загубиха. Да може да съм твърде предобеден към LG но си имам основанията за това. Като и да е да не спамя темата за Note 10. За тях тепърва ще се разбира до колко успешни телефони ще са, друго си е личното впечатление от чуждото.

1. Още ли някои си мислят, че като видят някой със скъп телефон, това означава, че е богат. Не, това е във вашите представи. Кредитите взимани за телефони се увеличават. Хората масово ползват iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8 като гледам и според мен това е робуване на марки, да търпиш рамките на телефон, само защото е на някаква марка.

2. Няма значение с колко GB Ram е, те са само за маркетингов трик. Реално докато започнат да вършат работа ще смениш телефона. А и iPhone 8 с 2GB Ram върви по-добре от Samsung Galaxy Note 9, да може да е по-функционален, но по бързина и стабилност, са по-добри.

3. Samsung Galaxy Note серията я описвам като скучни телефони, непредлагащи нищо ново, но пък най-доброто от Samsung.

4. LG направиха след дъжд качулка - почнаха да правят телефони без дефекти, когато вече беше късно, макар, че имаха сламка, за която да се хванат, и трябваше да правят реклама и да пускат телефоните си във всеки регион.

5. Ползвайте ги тези телефони повече отколкото да ги коментирате.

Ето и едно видео. https://www.youtube.com/watch?v=Kk_3GbEn89w

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • gog

По повод ЛГ, те трябваха да направят кампания като тази на Асус (Асус Промоушън). С две изречения каквото и да му стане на телефона се отремонтира или заменя с нов, а на клиента му се връща цялата сума за покупката по банкова сметка. Така преди 3 години закупих Лаптоп Асус на който заради едно бяло петънце на дисплея го подмениха и му възстановиха всичките 1850 лв. Та ако искаха да си върнат доверието в клиентите трябваше да прибегнат към същата схема. Нот серията на Самсунг е предимно бизнес насочена, това е телефон който докато си извън офиса ти дава възможност да отреагираш при необходимост.

(2019-08-19, 08:24:13)ivanov_km написа:  По повод ЛГ, те трябваха да направят кампания като тази на Асус (Асус Промоушън). С две изречения каквото и да му стане на телефона се отремонтира или заменя с нов, а на клиента му се връща цялата сума за покупката по банкова сметка. Така преди 3 години закупих Лаптоп Асус на който заради едно бяло петънце на дисплея го подмениха и му възстановиха всичките 1850 лв. Та ако искаха да си върнат доверието в клиентите трябваше да прибегнат към същата схема. Нот серията на Самсунг е предимно бизнес насочена, това е телефон който докато си извън офиса ти дава възможност да отреагираш при необходимост.

Да бизнес телефон... От 6 човека, които познавам и използват към този момент Note:
- Охранители 2бр.
- Сервитьорка 1бр.
- Таксиметров шофьор 1бр.
- Служител на гише в КАТ 1бр.
- 16 годишен тинейджър 1бр.
------------
Само бизнесмени. Особено тинейджъра, с подаръка за Коледа. А бакшиша какъв нюх има към финансите - не е истина. Охранителите пък, по цял ден на работа, докато ръчкат Фейсбук и YouTube от каква полза им е хипер бизнес насочеността на Note серията,  нямам идея...
Buga
[-] 3 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • doktorra, ganchev, vargala81

То това му е предназначението, никъде не пише, ако не си бизнесмен не го ползвай.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • ivanov_km

Да то може и клошар да си го вземе телефона това не променя факта, че като телефон е насочен към определена група потребители. Всяка една фирма си следва определена от самите тях фирмена политика имаща за цел да обхванат по-голям кръг от потребители.

(2019-08-19, 12:49:17)ivanov_km написа:  Да то може и клошар да си го вземе телефона това не променя факта, че като телефон е насочен към определена група потребители. Всяка една фирма си следва определена от самите тях фирмена политика имаща за цел да обхванат по-голям кръг от потребители.

С китайското си дръвце поддържам дузина MySQL сървъри и сетнати към тях в платформи, уеб страници. Докато съм отпуск. На около 100км. от най-близкия офис - въобще...
Е, вярно мъкна в раницата и една мини безжична клавиатура, плюс активен тъч пен за $9 от AliExpress, но въобще не ми липсва "бизнес ориентираното" устройство на Самсунг. Нито двата монитора на работното място.
През уикенда, смъкнах "min_fin.zip" архива от изтеклите данни на НАП и проверявах на част от хората около мен данните им в csv файловете с Excel (някои файлове са почти 1GB), а после и с LibreOffice през remote връзка към една от машините, онлайн заради липсата на достатъчно опции в андроид версията на Excel за задаване на формата.

С китайското си недоразумение, наречено моля ти се - смартфон...

Аз също се замислям за Note 10 - главно заради дизайна, екрана и "писалката" - но това не означава, че с останалите устройства не бих си свършил "бизнеса" също толкова добре. Дори напротив, ако сега с устройство за 400лв. (MIX 2) бих имал някакви затруднения или неудобства ще си кажа - е к'во искаш от телефон за тия пари?! Докато, ако изпитам занапред някакъв дискомфорт от устройство 4 (четири) пъти по-скъпо - ще се почувствам най-малкото глупаво. Което директно отхвърля тезата ти за "профилираната" таргет група на Note. Дори от Самсунг не си позволяват да го правят. И на рекламата показват, как като замахваш с писалката си правиш селфи... Много бизнес... Ама ти, нали да си различен и безнес отличим - го изтъкваш.

Това е цялата схема и не знам, защо се правите на "дръж ми шапката" когато стане въпрос за Самсунг и някой ги нареди. 

Колегите по-горе казват:
- Абе, това го има отдавна в други марки!
И веднага:
- Има го, ама там не работи, пък тука, 4 години по-късно е просто лудница. 
- Не е вярно, че не е работило!
- Няма значение, аз имах подобен телефон и не знам дали работеше тази опция, ама друго не работеше...
- Абе вие станахте като Епъл, когато представяха уиджети и статус лентата и викаха, че това е иновация, нищо, че при Андроид го има това от почти самото начало.
- Може и нака да е, ама това е главно бизнес ориентиран телефон!
И т.н. и т.н...

В темата за "Кой телефон да избера?" - толкова много хора използвали А40/50/70 серията на Самсунг написаха, че пръстовия сензор за отключване е кофти, в мрежата дори показват видео как самия сензор е разположен неправилно под дисплея, а и е далеч по-ниско качество от това в S серията, обаче това като се спомене и някои колеги толкова се засягат, че пускат теми от сорта - "Сектанти ли са всички, които не използват Самсунг".

Чета вчера статия, че бързото зареждане се поддържало само чрез кабел сертифициран от Самсунг и че при използване на друг кабел от устройство също поддържащо бързо зареждане (примерно OnePlus) максимума бил 17 вата, докато обратното нямало значение. Въпреки, че кабелът бил сертифициран USB 3.1 Gen 2 (https://****/2KGczPF) което означава:  "Ше си купувате само от нашите кабели с чипче в тях, скъпи са, такова е... И не, въобще няма нищо общо с лайтънинг порта на Епъл!"

Смешно е. Твърде балканско е някак си...
[-] 6 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • alexkara, doktorra, ganchev, Johnny Bravo, Legend, milss
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)