Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 6 pro - MIUI 10 Global Stable
#26

Имах предвид, че си объркал линковете, пуснал си два еднакви.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • veso99
Цитирай
Аксесоари
#27

Вярно, поправих го

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#28

Второ Редми 6 про купувам. Поръчах го отклонено за да не чакам разрешение за отключване на буутлоудера. Така и дойде. Вкарах си моя МИ акаунт, изтеглих рекавъри версия - Global-Indian stable MIUI 10, с идеята да го флашна през Ъпдейтър, но....изненада - от трите точки има само auto updates, естествено не ги намира! Няма и помен от Choose update package за да инсталирам ръчно изтеглената версия. С предния телефон нямах грижи. Някой с идеи как да флашна тоя?

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#29

Mi flash pro/mi assistant
Цитирай
#30

И още нещо - версията е Sacura.
Имах идея да буутна ТВРП и през него да флашна, само че data дялът е криптиран и ми иска парола. С cancel продължавам, но не виждам internal storage. Качих файла на флашка, която отварям, но при опит за инсталиране от нея, ми дава грешка decrypt data.
Идеи?

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#31

Или рекавъри, което декриптира data дяла или направо xiaomi.eu
Защото индийския 6 про е sacura_india и може да се омажат нещата
Цитирай
#32

Провери пак дали ти е отключен телефона, да не стане грешка.
Цитирай
#33

Да, отключен е от продавача. Проверих го и през fastboot, и през developer options.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Може ли подробно описание на стъпките за инсталиране на РОМ от Xiaomi.eu., както и линк за работещо с криптиран дял data TWRP.
Устройството се разпознава като Sacura, ROM Global stable 9.6.3.0, отключен буутлоудър. В приложението Updater през трите точки има само опция за Auto Update - странно!

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#34

Върху индийски никога не съм слагал TWRP, винаги минавам през китайски, но тогава ще ти се заключи bootloader-а. И с тоя отключен от продавача bootloader поемаш голям риск, но съм писал достатъчно по въпроса, всички последствия са за твоя сметка.
Тук дават някакво TWRP за индийската версия:
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=80155845

Или пробвай с формат на data и Mount:
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=76225390

Всички рискове и последствия са за твоя сметка!
Цитирай
#35

Здравейте! И аз имам проблем с тоя тел... Отключих му буутлоудера и го дадох на един приятел, който уж разбира, да му смени рома, щот си нямах представа от индийски , китайски и всекви там ромове. Държа го 1 месец и днес ми го върна като уж нищо не направил... Оказа се , че го е блокирал във рековери режим. Пише че Миуи версията не може да се инсталира на това устройство... Сега успявам да вляза във фастбуут режим обаче немога да му инстална никакъв ром. Теглих всякакви... Може ли да ми дадете насоки, че вече нищо не ми идва на ум...
Цитирай
#36

Провери дали е отключен с командата - fastboot oem device-info .
Или го закачи към miflash unlock и опитай да го отключиш. Или ще ти каже, че вече е отключен или ще го отключи ако не е. После теглиш китайски ROM за фастбоот, разархивираш и го флашваш с MiFlash2018-5-28-0 , като поставиш отметката на clean all.
Ромчетата са тук:
http://www.miui.com/shuaji-393.html
Търсиш 6Pro.

П.П. А може и стария ROM да тръгне след отключване.
Цитирай
#37

Това ми дава...          
И грешката с опита за флашване с китайския ром...
Цитирай
#38

Твоят модел не е sagit, а е sakura. Грешен ROM се мъчиш да флашнеш, май от Mi6.
Цитирай
#39

Ами всъщност на Saкura имам 3... Там ми излиза грешка Erase boot error... Казах ви , че никакъв ром не иска да се инсталира...
Цитирай
#40

fastboot oem device-info какво ти дава
Цитирай
#41

(2019-01-17, 10:11:36)suffer написа:  fastboot oem device-info какво ти дава

Ако излиза sacura_india се е омазал от опити да се инсталира китайски ром на индийска версия. Пробвай да инсталираш xiaomi.eu ако е sacura(Китай), и Global MIUI 10.0.2.0 ако е sacura_india. Без други опции или промени, че става мазало, поне така четох в чуждите сайтове, а и колегите тук така съветват.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#42

Колега , ама аз изобщо не мога да стигна до стартиране на телефона. Просто като постои на това меню се рестартира и пак зарежда същото меню... Единствено мога от тук да вляза в фастбуут менюто...
Цитирай
#43

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1533309
Какво стана с отключването?
Цитирай
#44

(2019-01-17, 16:47:14)veso99 написа:  Ако излиза sacura_india се е омазал от опити да се инсталира китайски ром на индийска версия. Пробвай да инсталираш xiaomi.eu ако е sacura(Китай), и Global MIUI 10.0.2.0 ако е sacura_india. Без други опции или промени, че става мазало, поне така четох в чуждите сайтове, а и колегите тук така съветват.

sakura би излязло при fastboot getvar product
другата команда е само за проверка дали е отключен
Цитирай
#45

Освен това sakura_india е нормално да се показва при инсталиран Индийски глобал, с който идват от китайските продавачи. А не че се омазал, както е написал veso99 !
Цитирай
#46

Да, така е. Към колегата с проблема. Ако не знаеш как се проверява под фастбуут то разгледай тази тема, тук има командите. А в нета, че и в youtube е обяснено как се прави. На компа след инсталация на програма. Ако някой разбира повече да обясни по-подробно за да се избегне ровенето, че си е важна част за каквато и да е интервенция по телефона.
П.С. Към колегата mistan. Ако на sacura_india се опита инсталация на китайски стабилен ром или пък на sacura се опита инсталация Глобален Индийски е твърде възможно да се "омаже" телефона. Поне така пишат в 4pda. До състоянието на колегата може да се стигне и чрез опит за OTA без да е бил отключен буутлоадера, поради инсталирана от продавача "виатнамка"! Лошото е,че колегата не знае какво е правено. Но затова проверка през фастбуут на състоянието-отключен/заключен, и инфо за версията.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#47

Даже няма какво да му проверява. Иска се отключен боотлоадер и флашване на китайски sakura през fastboot. Ако не е отключен bootloade-a, няма как да мине флаша през fastboot.
И трябва много да се внимава за ARB статуса, и затова може да не минава, ако се мъчи с по-стар ROM с по-нисък ARB.
За 2 месеца флашнах 5 броя Redmi6Pro.
Цитирай
#48

Здравейте колеги.
Ще задам тъп въпрос. Днес се сдобих с въпросния телефон. Как са скрия иконите, които не ползвам???
Преди време и ах Redmi 2 или 4 не помня. Там ставаше като при зуум на снимка.
Ту явно е друго. Ще съм Ви благодарен за помоща!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#49

Слагай ги в някоя папка. Не помня в MIUI да е можело да се крият икони
Цитирай
#50

Слажих си Nova лаунчер и готово.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)