Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проследяване на Ноут 9 ?
#1

Добър ден на всички. Имам следното питане -възможно ли е каквото и да е проследяване на телефон от друг човек освен неговият собственик? Питам не за телефонен номер, а за самият телефон...
Давам следният пример! Телефон закупен от друга държава от мен и използвам в България можели след смяна на картата и връщане до фабрични настройки да бъде локализиран по някакъв начин от човек, който не е собственик и няма никакви документи на телефона... Или от Самсунг или от оператора с чиято карта е бил използван в България?

Пс: телефона е редовен и закупен от магазин по нормалният начин...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-11-20, 10:22:33)nedelchev nikolai написа:  Добър ден на всички. Имам следното питане -възможно ли е каквото и да е проследяване на телефон от друг човек освен неговият собственик? Питам не за телефонен номер, а за самият телефон...
Давам следният пример! Телефон закупен от друга държава от мен и използвам в България можели след смяна на картата и връщане до фабрични настройки да бъде локализиран по някакъв начин от човек, който не е собственик и няма никакви документи на телефона... Или от Самсунг или от оператора с чиято карта е бил използван в България?

Пс: телефона е редовен и закупен от магазин по нормалният начин...

Може да се проследи и да се манипулира всичко по телефона от Samsung. От оператора може да се проследи точно и да се манипулира частично. От предишен собственик зависи от познанията и от желанието за инвестиция може и да се следи и да се манипулира всичко въпреки връщането на фабрични настройки. Това се отнася почти за всеки телефон с операционна система.
Цитирай
#3

Благодаря bguser! Но от отговаря ти произлизат още въпроси. От SAMSUNG може да се проследи от всяко едно представителство или от някакво централизирано?
И вторият въпрос - от оператор може да се проследи дори ако телефонът не е закупен от него, а само е използван с негова карта някога.
Интересуваме само проследяването...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#4

(2018-11-20, 14:21:18)nedelchev nikolai написа:  Благодаря bguser! Но от отговаря ти произлизат още въпроси. От SAMSUNG може да се проследи от всяко едно представителство или от някакво централизирано?
И вторият въпрос - от оператор може да се проследи дори ако телефонът не е закупен от него, а само е използван с негова карта някога.
Интересуваме само проследяването...

При операторите телефона се представя основно чрез IMEI, така че дори и да не си с карта на самия оператор, но си вързан за негова мрежа той вече знае кой си и за какво се бориш. Права да правят такива справки не се дават на обикновени служители. 
При Samsung нещата са още по сложни. 
С прости думи - трябва да се намеси служител с много над средно ниво в системата, за да се получи информация за позицията да отделен апарат в мрежата. Говорим за официално и отлично обосновано запитване по канален ред, отправено не от кой да е...
Какво точно те притеснява? Или просто питаш за обща култура?
Цитирай
#5

(2018-11-20, 14:40:14)bguser написа:  При операторите телефона се представя основно чрез IMEI, така че дори и да не си с карта на самия оператор, но си вързан за негова мрежа той вече знае кой си и за какво се бориш. Права да правят такива справки не се дават на обикновени служители. 
При Samsung нещата са още по сложни. 
С прости думи - трябва да се намеси служител с много над средно ниво в системата, за да се получи информация за позицията да отделен апарат в мрежата. Говорим за официално и отлично обосновано запитване по канален ред, отправено не от кой да е...
Какво точно те притеснява? Или просто питаш за обща култура?

Представи си следната ситуация - имаме човек закупил си телефон в друга европейска държа. Идва в България и продължава да си използва телефона тук с карта от наш оператор. Но в някакъв момент решава отново да замине на трето място по света. Та въпросът е - ако някой с много големи възможности реши да разбере къде е отишъл човекът ще може ли след като веднъж вече си е светнал IMEI-a пред наш оператор?

Имам познат, който е влезнал в филм и е пред дилема да си продавали телефона или е безмислено...

Пс: Всъщност получих отговор от последният ти пост bguser, БЛАГОДАРЯ!

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#6

Всичко написано до тук е вярно, с едно доуточнение. Ако на Вашия приятел пробият гугъл акаунта, той ще "свети" където и да отиде. Така че, нов телефон с нов акаунт....
Цитирай
#7

Благодаря! И аз така го посъветвах... Но все пак реших да попитам...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#8

Абе щом е стигнал до там, че да го друса подобна параноя, по добре с телефон без ОС, а най добре без телефон ... Big Grin
Цитирай
#9

Или повече да не ядосва въпросните хора ?
Цитирай
#10

Де да беше параноя...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#11

Спрете си история и споделяне на местоположението в гугъл акаунта бе хора и не си дръжте постоянно пуснат GPS-а. Освен ако не те търсят от Интерпол или ЦРУ ме съмнява средният бай Ганьо да може да проследи телефона чрез телеметрия от антените на операторите.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#12

(2018-11-21, 07:37:49)remixa92 написа:  Спрете си история и споделяне на местоположението в гугъл акаунта бе хора и не си дръжте постоянно пуснат GPS-а. Освен ако не те търсят от Интерпол или ЦРУ ме съмнява средният бай Ганьо да може да проследи телефона чрез телеметрия от антените на операторите.

За конкретният случай вече е взето решение и телефона ще се сменя. Но и аз се замислих, че дори и да успее някой да научи IMEI на телефона от български оператор (което е абсолютно възможно в България и не толкова трудно) след това ще му е трудно да го намери къде точно се намира. Освен ако не става дума за нещо наистина голямо. Нещо, което би било под компетенцията на споменатите организации...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#13

Мое мнение... купува нокии еднодневки... изхабява вучера и хвърля еднодневка с картата в реката или евтини андроиди без сим карта които да ползва само на wi fi с приложения signal - telegram - imo... без viber и whats app... 3 еднодневки по 50 лв и 3 андроида по 100 лв и няма да го намерят...
п.с. всеки телефон да е конкретен само за 1 човек... ако стане фал да знае от къде е...

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#14

Тука многи се филмирате. Ако имате съмнения, че ви следи някой, който се прави на хакер... Нов акаунд, нов номер и всичко ще е ок освен ако сегашния телефон не е обработван от въпросния "хакер". Тогава ще си трябва или нов телефон или флашване на нов фирмуер.

Ако пък ви следят и подслушват от службите ни(вярвайте могат го и не им е трудно) то се замислете какво вършите и променете живота си Wink
Цитирай
#15

(2018-11-29, 08:06:21)TiL написа:  Тука многи се филмирате. Ако имате съмнения, че ви следи някой, който се прави на хакер... Нов акаунд, нов номер и всичко ще е ок освен ако сегашния телефон не е обработван от въпросния "хакер". Тогава ще си трябва или нов телефон или флашване на нов фирмуер.

Ако пък ви следят и подслушват от службите ни(вярвайте могат го и не им е трудно) то се замислете какво вършите и променете живота си Wink

според мен не се филмират колегите-за справка скандала с чиповете на НАЙ голямата фирма производител gemalto-който има желание и разбира английски да чете в intercept/напишете gemalto в полето за търсене/ - КОСАТА ПОБЕЛЯВА като се види за какво иде реч.и НЕ НЕ Е КОНСПИРАЦИЯ
ето : https://theintercept.com/search/?s=gemalto

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#16

Всъщност изобщо не става дума за филмиране. Аз попитах чрез тази тема заради реална ситуация. И разбрах следното: веднъж светнат телефон или каквото и да е устройство свързано с даден човек може да бъде локализирано винаги и навсякъде...
Дори подменено с ново устройство, при използване на която и да е социална мрежа отново си дискредитиран където и да си...
Единственият начин е да няма никакви следи... Ново устройство и всичко абсолютно ново с ново име в мрежата... Иначе неможещи да се скриеш...

Пс: Попадна ми вчера сериала "Хакервил", интересен и точно в тази тема...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)