Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем след update 10.0.11
#1

Здравейте!

След направен update през updater и зареждането на версия 10.0.11.0, постоянно ми се зарежда TWRP. 

Преди това съм правил няколко такива ъпдейти и не съм имал проблем
Цитирай
Аксесоари
#2

Вероятно ти е китайска версия с глобален ром?
Цитирай
#3

Не. С xiaomi.eu съм, вчера излезна update.. направих стъпките както обикновенно и сега съм постоянно в менюто на twrp.. когато закача телефона с кабел на пс-то ведна се разпознава и виждам папката.
Цитирай
#4

отключен ли е телефона?
С xiaomi.eu ли го получи?
По принцип можеш да свалиш ръчно последния ром и да опиташ да го инсталираш, но май е най-добре да сложиш китайски през фастбуут, без заключване и да видиш дали ще буутне
Цитирай
#5

(2018-11-21, 09:39:57)suffer написа:  отключен ли е телефона?
С xiaomi.eu ли го получи?
По принцип можеш да свалиш ръчно последния ром и да опиташ да го инсталираш, но май е най-добре да сложиш китайски през фастбуут, без заключване и да видиш дали ще буутне

Телефона е отключен и беше с глобалния. След това направих стъпките от другата тема и успешно сложих еу версията. След това имах 4-5 ъпдейта, които правих успешно по абсолютно същия начин. 

Давам updater след това избирам първата опция от менюто на ъпдейтера и избирам файла... след това чакане... след това рестарт и хоп отново съм в менюто...

Така и правя до сега, свалям ръчно ъпдейта и инсталирам.

suffer може ли малко хелп тъй като не съм много запознат, с тези неща и не искам по невнимание да оплескам нещо.
Цитирай
#6

Ами като за начало xiaomi.eu има ота и ако не бързаш процедурата се автоматизира.
Сега първото, което трябва да се тества е да се свали и постави в папката последния стейбъл:
https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603841628
10.0.9.0 е последния. това 11 откъде го изкара?
може ли името на файла да дадеш, вероятно си сложил нещо, което е за глобалния или за китайския, но не е ЕУ


след това от twrp - WIPE-> Advanced wipe и триеш dalvik cache и cache
Teмата, която си чел за инсталация на ЕУ виж дали някакви отметки трябва да се поставят в twrp и дали са поставени

След това install и се избира предварително копирания в паметта на телефона ром.
(който сигурно още стои в паметта).
Цитирай
#7

(2018-11-21, 09:53:21)suffer написа:  Ами като за начало  xiaomi.eu има ота и ако не бързаш процедурата се автоматизира.
Сега първото, което трябва да се тества е да се свали и постави в папката последния стейбъл:

Колкото до процедурата за ота, нещата никога не ставали автоматично.. показва ми че има нова версия и в същото време, че съм с последната.

Извинявай може ли малко по-така да обясни, примерно в коя папка, какво трябва да се сложи???
Цитирай
#8

ами допълних си поста. прочети го пак и ако може да предоставиш информацията, която ми трябва, за да видим какво се е случило наистина.
Цитирай
#9

(2018-11-21, 09:59:13)suffer написа:  ами допълних си поста. прочети го пак и ако може да предоставиш информацията, която ми трябва, за да видим какво се е случило наистина.

xiaomi.eu_multi_MI8_V10.0.11.0.OEACNFH_v10-8.1

Ето това нещо и го свалих от същия линк, който си  дал. Даже има 50-60 човека, които вече са свалили файла.
Цитирай
#10

не го видях аз този ром, но можеш да опиташ да го инсталираш след като провериш за отметките от темата за xiaomi.eu инсталацията на Ми 8
чистиш кешовете и през install го намираш и инсталираш, за да видим какво се случва
Цитирай
#11

Кое TWRP ти зарежда, оригиналното рекавъри или TWRP ?
Цитирай
#12

(2018-11-21, 10:05:19)suffer написа:  не го видях аз този ром, но можеш да опиташ да го инсталираш след като провериш за отметките от темата за xiaomi.eu инсталацията на Ми 8
чистиш кешовете и през install го намираш и инсталираш, за да видим какво се случва

Това вече го направих и нищо не се случи.. виждам пак менюто на team win recovery project 3.2.3-0

Ето и менюто, което виждам..

   
Цитирай
#13

Изтегли най новото recovery за андроид 9 инсталирай го и слагай седмичния ром от xiaomi.eu!Не се занимавай със стабилни версий че са бъгави!
twrp:
https://mega.nz/#!5hAxHS7A!LZcEZWmddLWN8...JSCwyPYV7w
develeloper rom:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download

PocoF2Pro
Цитирай
#14

Задължително си проверявайте md5 на файла дали съвпада, понеже сървърите са им претоварени и често се сваля повредени файлове с доста бавна скорост.

Също ползвам xiaomi.eu. бях на бета, минах на stable сега пак съм на бета и проблем съм нямал, но винаги проверявам md5 и ако съвпада тогава инсталирам. Често ми се е случвало файла да е повреден след сваляне или свален частично.

За проверка, ползвам Hash Checker от Google play.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#15

Нещата си дойдоха на мястото... Нямаше проблем с предходната версия. Но сега като дам на updater ми дава следното.

Когато натисна за сваляне, ми казва, че вече съм с тази версия.

   
Цитирай
#16

Някой може ли да обясни дали OTA-та сработва някога и какви са стъпките при инсталация на на ОТА?
От всичко изчетено разбрах, че наистина ти показва, че има нова версия но при опит за Download, ти изписва, че ти вече си с последната версия. Ако сме достатъчно търпеливи, то след известно време наистина ще дойде ОТА-та и се сваляла успешно през Download бутона. Това нещо само съм го чел. При мен вече 1 месец с xiaomi.eu 10.0.6.0 ..все още не е дошла ОТА. Но ако случайно дойде, то какви са стъпките за флашване? Трябва ли пак през Updater-a да се флашва + wipe dalvik / cache?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#17

ота-та ми сработи последно в петък. Натискаш зеления бутон, сваля се рома, след това на мястото на зеления бутон ще пише ребуут. Телефона си влиза сам в twrp и си ъпдейтва рома и се рестартира.
Като на официален ром е, само че минава през twrp
Цитирай
#18

При мен не става толкова розово... 10.0.6.0 го чаках толкова много време, че когато ми писна от ота-та то вече ми даваше 10.0.9.0. До сега никога не съм имал успешно сваляне, както казва suffer
Цитирай
#19

Бъгнат е рома. Днеска оправиха проблема. Свали го пак.

Така и не оправиха проблема с автоматичните ота актуализации(xiaomi.eu). Все трябва да свалям ръчно..

Точно седмичните са бъгави... Имах дрейн на батерията със седмичните на xiaomi.eu
А като гледам в xiaomi.eu всеки втори се оплаква от дрейн на батерията(ми8).
Цитирай
#20

И при мен все още не работи ОТА на xiaomi.eu.
Аз съм с 10.0.5.0. OEACHFH stable и като дам "check" ми излиза, че има нова версия - 10.0.11.0.OEACNFH, но като дам да я сваля и ми изписва, че вече съм "up to date".
Ако сваля ръчно 10.0.11.0.OEACNFH, мога ли да я инстралирам през ъпдейтъра директно, а не във fastboot/TWRP?

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#21

Можеш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • romborak
Цитирай
#22

А има ли нещо специфично, което трябва да направя след/преди да инсталирам ръчно сваления 10.1.2.0 от xiaomi.eu?
Да трия кеш или нещо друго?

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#23

Аз само смених TWRP да е и за 9та но не съм доволен  много пада батерията  ако се инсталира на чисто може и да го няма този проблем, аз лично имам много информация която трябва да се сваля всеки път от Интернет а съм зад граница и интернета ми е кът, и за това инсталиранх отгоре
Цитирай
#24

Май ще си стоя засега с 10.0.5.0 и като оправят ОТА на xiaomi.eu тогава ще ъпдейтвам.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)