Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus6T,Huawei Mate 20,Iphone XR ?
#1
Wink 

Ето я и моята питанка.

Време е да пенсионирам Nexus 6-цата.

Свикнал съм на чистия гугъл, ама 1.5к за pixel3 не ми се дават (До към 1к мисля че може да го поема ама нагоре вече е ...). А пък алтернативите не са добри (Android One не се обновява така често а и не е същото).

Едно съм сигурен: не харесвам интерфейса на Самсунг. Гледах S9: боза.

А и не ми се купува нещо с куриери от майната си което и е без гаранция.

Искам нещо което ще ме изкара поне 2 години. Пътувам много и използвам доста GPS .. и поща .. и спортните приложения ... и подкасти ...
Камерата е добре да е ок, ама не съм професионалист, така че само да не е лоша. 

Държа на Qi wireless charging. Свикнал съм, харесва ми и имам зарядните в къщи и на работа.

Не държа на жак за музика. Точно обратното: имам няколко чифта блутут слушалки и блутут на радиото в колата. Така че блутута ми е по-важен.

Честно, на българския пазар това горното е избора. 
Гледах mate 20 pro: ама това е скъп телефон без нещо което наистина да ме привлече. 
Гледах и S9: готин хардуер, УЖАСЕН интерфейс. 

Искаше ми се нещо по-малко (iphone8) ама съдба ...

Сложил съм и phone XR защото мисля че ми е в ценовия обхват а и ще работи по-добре с инфраструктурата на работата. 

А, и последно, за преподписване на договор съм. Не съм на евтините планове. 

Събрал съм около 1.1к в кесийка и мисля че докъм 100 лв/месец за изплащане ще износя заедно с плана. Така че може и кеш може и на изплащане. Нямам много предпочитания. 

Вчера ходих във виваком. Предложиха ми 70 лв/месец за P20 Mate и 25G+неограничени минути. 

Съвети, нещо да съм изпуснал ?
Цитирай
Аксесоари
#2

iPhone XR е добро устройство, но с още малко отгоре можеш да вземеш iPhone X/XS.Ако си фен на OLED екраните може би ще си струва може би не.Иначе преминаването от Андроид към iOS не е за всеки, може и да не свикнеш с промените.Със сигурност ще изкара повече от 2 години.Най-малкото докато е в гаранция при повреда ще ти го заменят с нов (само телефона, без аксесоарите).
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo98 за това мнение:
  • georgekodinov
Цитирай
#3

Гледах и XS и XR. Не ми се струва разумно да дам толкова пари за екран. Мисля че ще го преживея. Иначе имах 3GS и вече съм го правил този скок.
Цитирай
#4

Тогава взимай XS. Какво има да го мислиш ако те кефи Smile
Цитирай
#5

Цената бе бате ! Не виждам голяма разлика като функционалност между двата. А разликата в цената знаеш ли колко ку**и и бе*о е ? Wink
А ако вие сте от МВР и четете това: имах предвид че могат да се дарят тези пари за благотворителност !
[-] 3 потребители изказват благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • GodPetar, ivkata1112, joring
Цитирай
#6

Разлика в екраните с xr и xs НЯМА.
Не може да се види с просто око.
Дори на XR е по-ярък.
Екрана на XR и по радва окото защото е по-голям.
Ако не вярвате идете ги разгледайте един до друг.
Цитирай
#7

Абсолютно съм съгласен с колегата. Единствената видима разлика е че XR малко мяза на некролог до XS с тази черна рамка около екрана Smile Ама предполагам ще е по-добре за калъфчетата с тази рамка.
Цитирай
#8

Аз бих взел Mate 20, защото каза че има вариант с договор, а там цената пада до 800 лв. Но май няма wireless charging...One plus пък ще ти стъпи на около 1100-1200, със сигурност е по-бързия от двата, но камера и батерия отстъпват. Айфоня е лудост за тези пари според мен.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#9

От тия е, за да избереш, трябва да знаеш какво искаш.
OnePlus 6T, е с чист Android, но евтин е, но пък някои екстри липсват.
Huawei Mate 20 Pro, ако за него става въпрос, е най-добрия, защото предлага всичко, но пък от друга страна ако не ти харесва извития дисплей, и да има ноч, а също и има проблемни дисплей, а това значи, че трябва да чакаш нова партида.
iPhone XR, има голям екран, и нищо друго, няма бързо зарядно в кутията. Но пък ако ти харесва това, че е по стабилен от към софтуер, може и него. Но няма откъде да го вземеш за тия пари, защото най-евтиния е 1200лв., и при Telenor, е малко по-евтин. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Писах Mate 20. Не про-то. То е много пари, повече от айфоня. Като ще давам толкоз лев, по-добре да ги дам за айфон който ще ме изкара поне 2-3 години.
Mate 20 има Qi, 6Т няма. Това ме спира да скоча на 6Т.
Казваш че 6Т е чист андроид. А Mate 20 не е ли ?
Цитирай
#11

Mate 20 е с emui на huawei интерфейса не е с чист.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

LG V30 от amazon.de
Цитирай
#13

Човека го взима от оператор с договор.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

За мен от тези най добре е да вземеш xr.Iphone са супер стабилни устройства и ще те изкара без проблем 2 години, че даже и повече.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#15

Да, понеже другите са от нетраен колбас направени и ще мухлясат до 1 месец.
Що ги плещите тия глупости?
[-] 1 потребител изказва благодарност на skiman за това мнение:
  • gurcayy
Цитирай
#16

(2018-11-21, 11:14:02)georgekodinov написа:  Ето я и моята питанка.

Време е да пенсионирам Nexus 6-цата.

Свикнал съм на чистия гугъл, ама 1.5к за pixel3 не ми се дават (До към 1к мисля че може да го поема ама нагоре вече е ...). А пък алтернативите не са добри (Android One не се обновява така често а и не е същото).

Едно съм сигурен: не харесвам интерфейса на Самсунг. Гледах S9: боза.

А и не ми се купува нещо с куриери от майната си което и е без гаранция.

Искам нещо което ще ме изкара поне 2 години. Пътувам много и използвам доста GPS .. и поща .. и спортните приложения ... и подкасти ...
Камерата е добре да е ок, ама не съм професионалист, така че само да не е лоша. 

Държа на Qi wireless charging. Свикнал съм, харесва ми и имам зарядните в къщи и на работа.

Не държа на жак за музика. Точно обратното: имам няколко чифта блутут слушалки и блутут на радиото в колата. Така че блутута ми е по-важен.

Честно, на българския пазар това горното е избора. 
Гледах mate 20 pro: ама това е скъп телефон без нещо което наистина да ме привлече. 
Гледах и S9: готин хардуер, УЖАСЕН интерфейс. 

Искаше ми се нещо по-малко (iphone8) ама съдба ...

Сложил съм и phone XR защото мисля че ми е в ценовия обхват а и ще работи по-добре с инфраструктурата на работата. 

А, и последно, за преподписване на договор съм. Не съм на евтините планове. 

Събрал съм около 1.1к в кесийка и мисля че докъм 100 лв/месец за изплащане ще износя заедно с плана. Така че може и кеш може и на изплащане. Нямам много предпочитания. 

Вчера ходих във виваком. Предложиха ми 70 лв/месец за P20 Mate и 25G+неограничени минути. 

Съвети, нещо да съм изпуснал ?
Xiaomi mi mix 2s за 800лв. от Скайфон. Няма смисъл да си даваш парите на вятъра за нито едно от трите изброени устройства. Mix 2s бие и трите изброени устройства с камера, бързина и имаш всичко което ти е нужно с по-добър дизайн.
Рестото което ти остане може да го изхарчиш в "сладкарницата" отстрани на Тримонциум. Big Grin
Цитирай
#17

@skiman пишем ги тези “глупости”,защото един андройд телефон бил той и флагман след две години вече заповат всякакви проблеми,батерията не държи и т.н.Айфоните може да са всякакви,но след две години телефоните им работят по същия начин, както когато си ги купил.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#18

Да те айфоните са направени от извънземни и не остаряват, само епъл ги забавя софтуерно.
Цитирай
#19

Дълго гледах в душата си и четох какво писаха колегите. И установих че ми е най-важно да е чиста операционна система от производителя. Гугъл не искат да продават на нашия пазар чисти андроиди с ъпдейти директно от тях (и не, не ми хвалете нокийките). Доообре ! Епъл пък искат. Не че директно де, ама за разлика от гугъл им е такава политиката че разрешават на трети лица да продават от тяхно име.
Явно това е отговора. Ще спра да си блъскам главата и ще скачам на XR.
И не, не ми е толкова за договора или за изплащането на вноски. Кредити има а и пари се събират. Ама ми е писнало да се занимавам с някакви фирмички с адресче в Англия и т.н. Минах по този път с текущия апарат. Не отново.
Жалко че ще се махам от андроида, ама да си купя "китаец" и после да чакам някакви люде от xda developers да пуснат нещо .... и този съм го ял. И този не повече.
Телефона ми трябва за работа. И понякога завися много от него. Експерименти не ми се правят.
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • ivo98
Цитирай
#20

Да де на iPhone всичко е добре, само , че след 1 година батерията не е като в началото, софтуера и той, същото е като при Android, освен да работи малко по-гладко. Хубавото е, че няма излишни  приложения, от Google, да се теглят, а всъщност, да не ползваш. iPhone за работа е малко странно, за фукане да, но за другото не става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

(2018-11-22, 16:07:50)georgekodinov написа:  Дълго гледах в душата си и четох какво писаха колегите. И установих че ми е най-важно да е чиста операционна система от производителя. Гугъл не искат да продават на нашия пазар чисти андроиди с ъпдейти директно от тях (и не, не ми хвалете нокийките). Доообре ! Епъл пък искат. Не че директно де, ама за разлика от гугъл им е такава политиката че разрешават на трети лица да продават от тяхно име.
Явно това е отговора. Ще спра да си блъскам главата и ще скачам на XR.
И не, не ми е толкова за договора или за изплащането на вноски. Кредити има а и пари се събират. Ама ми е писнало да се занимавам с някакви фирмички с адресче в Англия и т.н. Минах по този път с текущия апарат. Не отново.
Жалко че ще се махам от андроида, ама да си купя "китаец" и после да чакам някакви люде от xda developers да пуснат нещо .... и този съм го ял. И този не повече.
Телефона ми трябва за работа. И понякога завися много от него. Експерименти не ми се правят.
Честито за избора,но моята гледна точка е,че Андроид си остава най-добрия работен кон.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#22

Така е. И аз търсех така и взех iphone 7 но след един месец го махнах. Хареса ми, но не ми вършеше работа.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Не споря че андроид е най-добрия работен кон. Ама според мен тези версии които не се ъпдейтват от гугъл директно са ... куц кон Smile
Цитирай
#24

Те бизнесмените на запад се спукаха да ползват Xiomi-та и Салмсунги за бизнес. Big Grin Big Grin Big Grin Айфон са си стабилни, имам 6S от един месец и не е трепнал, абсурд да забие. Smile
Цитирай
#25

Тези глупости(с извинение), че андроид нямал поддръжка и не са били стабилни вече стават банални...
Не искам да влизам в спорове, но защо айфон феновете си мислят, че не сме ползвали айфон?
Какво като получава 3 или 4 големи ъпдейта, нали след втората година се почва да лагва, батерията да държи по-малко?..



Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)