Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

⛔Проблем с google Play и сервизните услуги Ъпдейт
#1

Здравейте, с HTS one E9plus съм. След връщане на фабричните настройки Google play store е в стария си вариант, не се ъпдейтва, а на всички приложения на гугъл ми излиза триъгълк със съобщение, че няма да се изпълнява докато не ъпдейтна гугъл плей сървисез, обаче няма възможност за ъпдейт. Чистих кеш на всичко, деактивирах, активирах, излизах от акаунта, ресетвах пак, все същото. Няки приложения като Dropbox ми дава, че не са съвместими с устройството. Въобще системата ми е ъпдейтната през 2016, когато е създаден телефона и толкоз. Какво да направя, как да го поправя това. Някой да помага. Дали ще се оправи, ако го руутна?
Цитирай
Аксесоари
#2

Инсталирай последния ъпдейт на Google play ръчно.Намери го в Гугъл,примерно пиши Google play latest version.Пробвай така и после вече да видим.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • cegavara
Цитирай
#3

Последен версия най-добре да се инсталира през Настройки и да се натисне на текущата версия на магазина.А относно директен ъпдейт на услугите на гугъл плей може да пробваш ,като инсталираш гугъл плей игри.С тях би трябвало да излезе бутон за актуализация на услугите.
Цитирай
#4

Ако имаш нужда мога да експортна апа от моя е9+ и да го прикача тук.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HTC Explorer за това мнение:
  • cegavara
Цитирай
#5

Отвори това от интернет браузър и то автоматично ще те прати в PlayStore да си обнови услугите.

https://play.google.com/store/apps/detai...ndroid.gms

Код:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • cegavara
Цитирай
#6

Прикачил съм плейстора и сървиса и фреймуърка ако е нужен.

--
Ха сега де, нещо файловете ми липсват? Да не би функцията да не работи?

--
Определено не работи. Ок, тогава ето външен линк: https://www.dropbox.com/s/ihwb72qk88fxo6..._.zip?dl=0
[-] 1 потребител изказва благодарност на HTC Explorer за това мнение:
  • cegavara
Цитирай
#7

(2018-11-22, 19:03:11)HTC Explorer написа:  Прикачил съм плейстора и сървиса и фреймуърка ако е нужен.

--
Ха сега де, нещо файловете ми липсват? Да не би функцията да не работи?

--
Определено не работи. Ок, тогава ето външен линк: https://www.dropbox.com/s/ihwb72qk88fxo6..._.zip?dl=0

Благодаря много!
В каква последователност да ги инсталирам и трябва ли да направя нещо със старите преди това. Аз инсталирах един АПК файл на услугите на гугъл, всичко се инсталира уж, даде ми готово, но след това като го отворя в плейстора си пише, че последно е обновен през 2016 и нищо не се промени. опитвам и плейстор нов да инсталирам, но инсталва и накрая казва, че не е инсталиран успешно. Аз го одавам на това, че услугите не са ъпдейтвани. та.... В каква последователност да пробвам тези файлове? А и въобще не знам как се работи с този фреймуърк

(2018-11-22, 16:14:48)vesoisthebest написа:  Инсталирай последния ъпдейт на Google play ръчно.Намери го в Гугъл,примерно пиши Google play latest version.Пробвай така и после вече да видим.

Благодаря за отговора!
Пробвах с АПК файл да го инстална, но накрая ми даде, че не е успешно. Сървисите ги инсталва уж новите, но като вляза в плейстор и им видя инфото, са си ъпдейтвани през 2016, демек все едно не съм инсталвал новите.

(2018-11-22, 17:33:18)HTC Explorer написа:  Ако имаш нужда мога да експортна апа от моя е9+ и да го прикача тук.

Благодаря, ми всичко искам да пробвам, докато се поправи, щото е супер тъпо, телефона ми е явно с базовата система от преди 3 години
Цитирай
#8

(2018-11-23, 11:36:30)cegavara написа:  В каква последователност да ги инсталирам и трябва ли да направя нещо със старите преди това. А и въобще не знам как се работи с този фреймуърк
Ами дефакто ти трябват плейстора и сървис апк-то, фреймуърк апк-то нямам идея дали е нужен но го добавих и него за всеки случай.
За последователността, може би първо трябва да е сървиса. Не съм сигурен защото досега не съм имал такъв проблем с моя. При това съм го ресетвал два пъти от 2016та насам и всеки път всичко си се ъпдейтваше нормално.
Реално погледнато съвета, който ти даде Чо би следвало да сработи безотказно.
Какво виждаш като посетиш неговия линк?
[-] 1 потребител изказва благодарност на HTC Explorer за това мнение:
  • cegavara
Цитирай
#9

Благодаря Ви приятели. Нещата се пооправиха. С файливете на HTC Explorer магазина вече е новия. Приложенията, които ми даваше, че са несъвместими се инсталнаха. Не успях да инсталирам Услугите от този файл, дава ми накрая, че не се е инсталирал. Обаче като го отворих в плейстора, дава, че са ъпдейтнати вече пре, 2018. Все още обаче ми дава грешката, която казва, че плейстор няма да изпълнява ако не ъпдейтна сервизите. Обаче си изпълнява. Ютуб обаче все още ми дава грешка на ъпдейт и не мога да го ъпдейтна, не мога и да го ползвам без ъп. Благодаря много! Ако има още идеи за тази грешка как да спре да я дава, казвайте!

(2018-11-23, 13:35:54)HTC Explorer написа:  Ами дефакто ти трябват плейстора и сървис апк-то, фреймуърк апк-то нямам идея дали е нужен но го добавих и него за всеки случай.
За последователността, може би първо трябва да е сървиса. Не съм сигурен защото досега не съм имал такъв проблем с моя. При това съм го ресетвал два пъти от 2016та насам и всеки път всичко си се ъпдейтваше нормално.
Реално погледнато съвета, който ти даде Чо би следвало да сработи безотказно.
Какво виждаш като посетиш неговия линк?

Това с плейстора през браузър го правех преди това, нищо не става, дава ми, че си ми е инсталиран и толкова. Аз и с друго АПК бях пробвал, но твоето проработи Smile

А имате ли представа, защо така и не излезе нов ъпдейт след 5.2.2 за Htc one e9+
Трябваше да излезе още миналата година по това време, но нищичко Sad
Цитирай
#10

Ъпдейтите не идват автоматично за модела.Примерно- за "Htc one e9+" е излязъл нов ъпдейт,това не означава че навсякъде по света този модел ще получи ъпдейта.Сърварите сравняват андроида(версията,ревизията,региона в който работи устройството,някои промени,които може да са сложени от местният оператор,от когото е закупено устройството и т.н.)Ако всичко му"хареса" на ъпдейта,се появява като лог за изтегляне OTA.Това е в общи линии.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • cegavara
Цитирай
#11

(2018-11-23, 16:56:28)vertexe написа:  Ъпдейтите не идват автоматично за модела.Примерно- за "Htc one e9+" е излязъл нов ъпдейт,това не означава че навсякъде по света този модел ще получи ъпдейта.Сърварите сравняват андроида(версията,ревизията,региона в който работи устройството,някои промени,които може да са сложени от местният оператор,от когото е закупено устройството и т.н.)Ако всичко му"хареса" на ъпдейта,се появява като лог за изтегляне OTA.Това е в общи линии.

, А няма ли начин да го направиш ръчно и да се ъпдейтнеш?
Цитирай
#12

Има,но няма да е лесно и 100% безопасно като ОТА ъпдейта.Почваш да търсиш и четеш за флашване,рутване,флаш-тул,рековери и т.н.Има много подробни инструкции и упътвания във форума.И накрая го флашваш с по-висока версия на андроида.Един съвет-не бързай с операцията,ако решиш да флашваш!Първо се увери,че си намерил всички инструменти за точно за твоя апарат,или се обърни към някой,който е по-наясно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • cegavara
Цитирай
#13


Всичко се оправи с ъпдейтването на Плейстора, само Ютуб не може да се ъпдейтне, дава грешка 504 и не мога да го ползвам, иска ми задължително да го ъпдейтна. Дали няма да стане пак с някакво Апк, аз пробвах с едно, което намерих в мрежата, но нищо.
Цитирай
#14

https://apkpure.com/ru/

Storstark
Цитирай
#15

(2018-11-26, 22:49:33)ianpav_4444 написа:  https://apkpure.com/ru/

Не стана Sad
Цитирай
#16

Здравейте.Не ми е ясно следното-например имам изтеглено приложение,което е 10 мб.При актуализация на приложението,което  отово си е 10 мб,те наслагват ли се в/у първите 10 и стават 20,или ги заместват и заетото пространство продължава да си е 10 мб?За някои от Вас може да е глупаво,но не разбирам и не ми е ясно.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#17

Някои части на приложението се заменят с нови,напълно новите го увеличават.Рядко остава същият размер приложението,само расте нагоре Smile Може да си изтеглил 10мб АП,разцъкваш го и му се лепват веднага още 50мб "кеш"(или повече).Зависи за какво е приложението и как е работил кодера.Рядкост е да видиш рационално "построено" приложение,а ако оставиш магазина на настройки "по подразбиране"(винаги актуализирай всичко),почва лудницата Smile Машината ти сваля постоянно глупави и ненужни ъпдейти на каквото му скимне,за да си заслужат програмистите парите-"ние много работим,пускаме "важни"актуализации на всеки 2 седмици".Това е в общи линии положението.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • buci59
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)