Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за А2 ?
#1

Виждам доста противоречиви мнения за този телефон и се колебая дали си заслужава. Оправили са проблема с бавното прехвърляне с ъпдейт, но имало и други проблеми (неспоменати какви точно ?!). Ще съм благодарен ако споделите личните си впечатления от телефона.
Цитирай
Аксесоари
#2

Главния проблем (софтуерен) е при някои имат дрейн на батерията дори с всички ограничения.Незнам дали е фикснат ,иначе като цяло телефона си е хубав.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Deranox
Цитирай
#3

Телефонът го ползвам мисля около 3 месеца. 
Ако трябва да изразя крайно мнение, то за мен телефонът е много добър. 
Да има си проблемите, но от xiaomi колкото бързо ги създават, сравнително толкова бързо и ги оправят. 
Имаше проблем с дрейн на батерията, който се проявяваше при една партида на телефоните (вклчително моят) при които скенерът за пръстовия отпечатък беше на еди-коя-си-фирма-еди-кой-си-модел и поради някаква причина товареше половината ядра. Беше невероятно глупаво. Но го оправиха. 
Като ергономия телефонът е супер по моя преценка. Без кейс обаче е доста хлъзгав. Изборът на кейсове обаче в България е невероятно ограничен. 
Като софтуер е много бърз, за целия период на ползване не съм забелязал лаг, забиване и т.н.
Предполагам, че началото на следваищя месец ще дойде и официален регионален ъпдейт до Pie. В момента има официален, но е само за Индия и още 1-2 държави. 


За мен, най-голямото достойнство на телефона е камерата. Никога не съм имал телефон, който да прави толкова качествени снимки, в това число и на тъмно. 
Батерията държи, като такава с 3000 мач. Ако я напънеш ще клекне и пълен ден може и да не изкара. За сметка на това зарежда бързо

Google Pixel 6a
Цитирай
#4

(2018-11-24, 15:52:16)slavkov написа:  ...

Искрено благодаря за изчерпателния отговор!

Има един проблем, който ме спира да го взема в момента - write speed при прехвърляне на данни и триене на кеш от приложения. Телефонът лагва, забива и общо взето всичко става изключително бавно, а и скоростта на прехвърляне се намалява значително. Това е проблем с чип при 4/64 и 4/32 ГБ версиите, а 128 ГБ версията няма такъв проблем. От месеци е и не е оправено дори и на Pie. Софтуерен бъг е, защото като се сложи MIUI проблемът изчезвал. Аз лично нямам нужда от 128 ГБ, а и е с едни 150 лв по-скъп от 64 ГБ версията. Точно заради това обмислям да си взема Самсунг А8 и да си гледат работата Xiaomi.

Xiaomi сега пък забраниха да се ползват бенчмарк приложения щото били "неточни" уж. Дали не се опитват да прикрият такъв масов проблем докато не го оправят ?
Цитирай
#5

(2018-11-24, 17:44:36)Deranox написа:  Искрено благодаря за изчерпателния отговор!

Има един проблем, който ме спира да го взема в момента - write speed при прехвърляне на данни и триене на кеш от приложения. Телефонът лагва, забива и общо взето всичко става изключително бавно, а и скоростта на прехвърляне се намалява значително. Това е проблем с чип при 4/64 и 4/32 ГБ версиите, а 128 ГБ версията няма такъв проблем. От месеци е и не е оправено дори и на Pie. Софтуерен бъг е, защото като се сложи MIUI проблемът изчезвал. Аз лично нямам нужда от 128 ГБ, а и е с едни 150 лв по-скъп от 64 ГБ версията. Точно заради това обмислям да си взема Самсунг А8 и да си гледат работата Xiaomi.

Xiaomi сега пък забраниха да се ползват бенчмарк приложения щото били "неточни" уж. Дали не се опитват да прикрият такъв масов проблем докато не го оправят ?

Сега като каза кеш и се усетих, че откакто съм взел телефона нито веднъж не съм трил кеш. Имам версията 4/64. Нито за момент не съм усетил лаг. 
По тоношение на скоростта на данните. Това, признавам си не ми е ясно какво точно имаш предвид, но ако става въпрос за трансфер- примерно филм от комп към телефона, скоростта напълно ме удовлетворява. Файл гига и нещо се прехвърля за по-малко от минута по спомен.

По отношение на избора самсунг- шаоми, това си е чисто личностно решение. Ползвал съм среден клас самсунг и чувствата ми към производителя са смесени. Към шаоми, въпреки всичките им простотии, изпитвам някакво необяснимо чувство на симпатия. 

Нека и другите споделят мнение, защото моето е малко пречупено през призмата на добрата камера

Google Pixel 6a
Цитирай
#6

(2018-11-24, 18:01:45)slavkov написа:  ...

Точно това имам предвид - прехвърляне на данни (местене на файлове в телефона също) над 300 мб ставало изключително бавно, телефонът забивал и т.н, което не е нормално. Да забави малко, да, но не и да забива или да се влачи едвам едвам. Другото е при чистене на кеш или когато приложение пише в паметта на телефона напр. при запазване на сейф от игра в Гугъл Плей. Телефонът започвал да се бави много.

Това е сериозен проблем, който не са го оправили от месеци. М1 и М2 lite няма такива проблеми.
Цитирай
#7

Никога не съм имал забавяне при прехвърляне на файлове. Скоростта е константна през цялото време на прехвърляне

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#8

Току що пробвах "проблемите" на телефона, че ми стана интересно Smile 3.5 GB филм за 3-4 минути го метнах от PC-то на телефона, без проблеми. На флашка Клас 10 е за същото време. А го изтрих за ...3 сек. Телефона го имам от 3 дни. За сега ми харесва. Бях със samsung и сега AndroidOne малко ми е странен, но пък как работи гладко и бързо... Сина ми го тества с Real Racing и каза,че е супер телефона. Сега ме муфти за бартер Big Grin
Цитирай
#9

(2018-11-26, 15:03:16)airepx написа:  Току що пробвах "проблемите" на телефона, че ми стана интересно Smile 3.5 GB филм за 3-4 минути го метнах от PC-то на телефона, без проблеми. На флашка Клас 10 е за същото време. А го изтрих за ...3 сек. Телефона го имам от 3 дни. За сега ми харесва. Бях със samsung и сега AndroidOne малко ми е странен, но пък как работи гладко и бързо... Сина ми го тества с Real Racing и каза,че е супер телефона. Сега ме муфти за бартер Big Grin

Само телефоните с 4ГБ РАМ имат този проблем. Ако твоят е с 6ГБ, няма как да го видиш проблема.
Цитирай
#10

(2018-11-26, 15:21:49)Deranox написа:  Само телефоните с 4ГБ РАМ имат този проблем. Ако твоят е с 6ГБ, няма как да го видиш проблема.
Моят е с 4 и не виждам проблем

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#11

Моят е с 3730 МБ и уж 64 ГБ флаш памет Smile Така пише в една програмка, че в самия телефон не намерих къде е RAM паметта. Е сега и музика прехвърлях от стария телефон, няма грижи, все едно съм с флашка. Една идея по бавно е от колкото филма, но предполагам е заради многото отделни файлове. Но пак 6 ГБ си ги качи без проблеми.
Цитирай
#12

От скоро имам въпросния модел и впечатленията ми , като цяло, са добри. Все пак да уточня, че 5.99 инчовия екран, заради новите модерни пропорции и предвидените в екрана функционални бутони, го правят да е съотносим към не по-голям дислей от 5,7 инча. Имам Леново Зет2Про, който е с дисплей от  6 инча, но е значително по-голям от дисплея на А2.
Общо взето дисплеят на А2 не ме впечатли с нищо. Иначе телефонът е много приятен и напълно заслужава цената си.
Цитирай
#13

(2018-11-26, 15:42:57)airepx написа:  Моят е с 3730 МБ и уж 64 ГБ флаш памет Smile Така пише в една програмка, че в самия телефон не намерих къде е RAM паметта.

Първо Честита Коледа на всички. RAM паметта, можеш да видиш след като активираш опцията за разработчици, таб върху нея и е най отгоре. И аз бях скептичен към телефона, но засега съм много доволен от него макар, че ми липсва MIUI-то. С малко модификации тел. става пушка.

 Xiaomi Redmi Note 3 Pro - ROM  Xiaomi.eu
 Xiaomi Redmi 4x
 Xiaomi Mi A2 Lite


http://nick-name.ru/nickname/id911368/




Цитирай
#14

Честита Коледа и на теб! Какви модификации? Сподели моля..

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#15

Здрaвейте, някой имa ли впечaтления зa фокусa нa кaмерaтa при зaснемaне нa видео, имa ли търсене нa фокус, "подскaчaне" нa кaртинaтa или бaвно фокусирaне от по близо ?
Цитирай
#16

да при мен беше същото, през секунда или две фокусира и заради това изглежда като пулсиране, няма фикс
Цитирай
#17

(2018-12-29, 10:16:54)winrae написа:  Здрaвейте, някой имa ли впечaтления зa фокусa нa кaмерaтa при зaснемaне нa видео, имa ли търсене нa фокус, "подскaчaне" нa кaртинaтa или бaвно фокусирaне от по близо ?
Пулсациата фокуса е много по-малко осезаема ако се снима в режим 30fps. Да не кажа, че почти я няма. С 60fps е направо дискотека

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#18

А с Гугъл камера пулсация няма.

MI A2
Цитирай
#19

@kkosio, Gcam по кой начин? С руут? или? Че нещо не успях. 2 дена се борих и греди...

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#20

Всички къстъм ромове за А2 имат в настройките опция за включване на Camera 2 API ,а някои и включване на EIS.

MI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на kkosio за това мнение:
  • aurona
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)