Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с WI FI връзка с устройство
#1

Здравейте,

имам един доста неприятен проблем.
Става въпрос за свързване на андроид телефон към радар детектор и съответно и към видео камера за кола.
Значи въпросния радар и въпросната камера имат софтуер който инсталирам на телефона. Правя връзка с wi fi  и после ги сдвоявам със хот спот изключвам връзката и радара и видеото се виждат на телефона и отделно има връзка със всички подобни устройства.
Но какъв е проблемът?
Проблемът възниква с ъс следните телефони
Самсунг A3, S7, J
Huawei mate lite

Значи включвам wi fi  и телефона намира устройството в случай радар детектор за кола и видео даш камера за кола, но след като ги намери се изписва съобщение ---няма интернет, или се изписва свързано устройство и в кавички няма интернет. Тоест по някакъв начин телефона асоциира wi fi  с приемането на интернет сигнал , и след като не го получи от устройствата ги прекъсва.

Значи какво направих, качих една програма от сторето най обикновена за връзка с wi fi , тя игнорира реално тази на телефона и с ней стана, проблемът се реши. Но с wi fi  на телефоните не става.


единствено успях да сдвоя устройствата с един стар таблет самсунг.


Какво мога да направя така, че wi fi  да не асоциира връзката с интернет сигнал. Пробвах разбира се с wi fi direct  но там устройствата въобщше не се появяват.


Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

При Huawei можеш да спреш Wi-Fi+
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#3

(2018-11-23, 02:11:23)nanobanano написа:  При Huawei можеш да спреш Wi-Fi+

при всички опити които съм правил съм наблегнал на спирането на wi fi +, на предварително рестартиране на телефоните и устройствата, на ново въвеждане на паролите, променял съм паролите на спота, дейнсталирал съм програмата за контрол на радара няколко пъти, тоест всичко което нормално се прави съм го направил по няколко пъти. Не става.
Намира си радара, връзва се за него и изписва свързахте се към мрежа без интернет. и край.
Цитирай
#4

Опитай...

WiFi > РАЗШИРЕНИ > ADAPTIVE WI-FI
Превключване на мобилни данни
Агресивен режим

Опции за разработчици
РАБОТА В МРЕЖА
Настойчиво Wi-Fi/кл. предаване
Дръжте Моб. данни включени

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#5

   
(2018-11-23, 16:37:54)Чо написа:  Опитай...

WiFi > РАЗШИРЕНИ > ADAPTIVE WI-FI
Превключване на мобилни данни
Агресивен режим

Опции за разработчици
РАБОТА В МРЕЖА
Настойчиво Wi-Fi/кл. предаване
Дръжте Моб. данни включени
не става, пробвах всичко
Цитирай
#6

Някой дали е намерил решение на проблема? Аз имам същият проблем със mini wifi ip camera ip12
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)