Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

СМС Вирус Тераком/Виваком
#1

Привет
Вчера 23 ное 2018 рано сутринта получих от 17661, че съм успешно абониран за някаква услуга
Попъпа със съобщението се показа и го отворих да го прочета.
В този момент телефона изпрати съобщение до 1217 с код и малко по-късно се получи съобщение Вече сте абониран
След което на случаен принцип хрома започна да отваря произволни уеб страници.
Сметката съответно вече е 6лв. напред (за всяка регистрация 2лв без ддс)
Късно снощи изпратих код за спиране и получих съобщение от 17661, че успешно съм се отписал от едната услуга (имаще общо 3 услуги). Но при положение че първото съобщение за регистриране дойде именно от този номер не посмях да го отворя, за да прочета останалите. До момента сметката си стои 6лв и не е мръднала, което не е гаранция
Допълнително към настоящият момента приложението за СМС е деактивирано - телефона вече е руутнат, но все още търся стабилен РОМ за да го флашна.
Телефона е Doogee x5 Max Pro с андроид 6, но няма опция да блокира изпращането на съобщения на кратки номера. Странното в случая е че когато изпращах STOP XX на 1217 за спиране телефона ми каза че може да бъда таксуван.
Така защо изпратих STOP защото като получих съобщенията не направих нищо и след обед след проверка в профила на Виваком видях 4лв натрупана сметка. Останалите 2лв дойдоха след малко и отново телефона сам си изпрати СМС за "активиране".

Малко търсене в нета показа и други подобни оплаквания и името на компанията е Тераком (предполагам Тера комюникейшънс АД)

Та има ли и други пострадали?
Търсих в нета но еднозначно мнение не открих - е ли е възможно при отваряне на съобщение да изпраща обратно на определени номера СМС. (в моя случай явно е ... Smile ) - единственото ми обяснение е при изпращане да е изискано обратен доклад за прочитане на съобщението и тогава да се активира въпросният вирус (до колкото е вирус е не бъг в сигурността на версията на андроид).
Прикачам и снимка да се ориентирате
[Изображение: sm-virus.5142287.38826078]
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам проблем и аз с този смс 17661 без да го отварям и хоп 125лв. Кво правим сега.
Цитирай
#3

Възможно е за съжаление. Изключително некоректни практики на въпросната компания с мълчаливото съдействие на операторите (получават процент).

Задължително жалба до оператора с искане за сторниране на начислените суми с копие и входящи номера до КЗП и КРС. Можете да пуснете по една жалба и до полицията и прокуратурата, тъй като това са измамни практики и трябва да се разследват.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • megatone, tonus
Цитирай
#4

И аз получих от 1917 с подател Gruopama за някакво забавено плащане за кредит към ДСК , без да имам някакви взаимотношения с тази банка.
Цитирай
#5

СМС или мейл!
https://dskdirect.bg/Page/default.aspx?u...01_11_0197

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

СМС на телефона.
Цитирай
#7

Ако е за мейл най-редовно получавам фишинги само на бг адрес, мисля че си продават базата данни. Де що банки имаше се редуват да ме предупреждават, да си потвърдя акаунтите, където ги нямам. Като им видя сорса е пълна каша.
Бъдете недоверчиви!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

(2020-05-08, 12:22:12)nikoi69 написа:  Имам проблем и аз с този смс 17661 без да го отварям и хоп 125лв. Кво правим сега.

Ега ти схемата! Va Чак и без да си го отворил... А операторът какво ти каза?
Цитирай
#9

Чакам падежа на 15 да видя разпечатката. Почти съм сигурен защото смс съвпада с датата и часа на източване на сметката. Искам да видя детайлите и тогава ще действам.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
А иначе оператора го интересува основно да си плащаш сметката редовно и в срок.А какво си правил кой та е таковал чрез тях дреми им.
Цитирай
#10

Здравейте! Получих разпечатката оказва се имам смс към 087121712 основно и един към 0871474 УДС зона 11. Като не съм изпащал никакви смс към тези номера реално от телефона или през нета. Случайно или неволно да е станало да предположим че съм се натресъл . При запитване за какво и на кого отиват тези смси вие си знаете това са чуджди оператори ние невиждаме нищо.Сега какво да платя за нещо за което и аз незнам какво.
Цитирай
#11

Иди доказвай, че не си пращал сега. В друга тема един потребител се оплакваше, че на номера на детето му, което е с MyKi, пак са начислили подобни глупости. По-скандалното е, че операторите знаят, че има такива шашми, но никога не са правили анонси, съобщения, кампании или както щеш ги наречи, за да обяснят на хората, че има такъв тип измами, как стават, какви са превенциите и прочее. Тях ги устройват само защото никога не можеш да докажеш, че не си пращал нищо.
Цитирай
#12

Добре е да се инсталира добра антивирусна,като Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security-Bitdefender Mobile Security & Antivirus.И да си сканираш телефона,да няма някое зловредно приложение.И да не се цъка на случайни линкове от ИМЕЙЛ -СМС Защото така става понякога,чукаш на някоя връзка и автоматично телефона ти изпраща СМС в чужбина, без да разбереш.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fifth_root, milenvn
Цитирай
#13

Аз имах едни СМС-и преди известно време -3,4! Писах на вивата и ... нищо. Миналия месец пак един СМС до Великобритания. Е писна ми, не съм за 18 ст. въпросът е принципен, плащаш това което ползваш-не друго. Порових се в нета и с код забраних всички изходящи СМС-и! А да видим сега как ще надписват! То с кода забраняваш на картата да праща.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

(2020-05-17, 19:27:53)pepy1 написа:  Аз имах едни СМС-и преди известно време -3,4! Писах на вивата и ... нищо. Миналия месец пак един СМС до Великобритания. Е писна ми, не съм за 18 ст. въпросът е принципен, плащаш това което ползваш-не друго. Порових се в нета и с код забраних всички изходящи СМС-и! А да видим сега как ще надписват! То с кода забраняваш на картата да праща.

То ако решат да ти таксуват - ще ти. Какво като си забранил... Да, направил си всичко както трябва, ама мизерниците са си мизерници. Я да видиш ако утре подобен тип измами вземат да бъркат в техния джоб колко ще са експедитивни с решения...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)