Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 8 или Nokia 7 plus
#1

Здравейте,ще съм благодарна тези които имат телефоните да дадът отзиви от тях, относно работа и най-вече камерата.Благодаря предварително Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

И двата работят безпроблемно, като 8 е по-бърз, хладен и по-малко забива (не че 7 забива често, но се случва) . Откъм качество на израборката - бях очарован, че за среден клас 7-цата е отлично изработена, но си личи, че 8-цата е флагман - просто при нея качеството е безкомпромисно.

7-цата ми идваше малко голяма, 8-цата по-добре пасва в ръката.

За камерите не мога да коментирам - за мен са еднакви, особено с модната гугъл камера, но не снимам много, та тук мнението ми не е меродавно.

Батерията на 7 е отлична и издържа 2 дни без проблем с умерена употреба, 8 се справя нормално тук.

7 е с андроид 1 и ще бъде обновяван доста време, 8 ще получи андроид 9 и после само секюрити ъпдейти.

И при двата андроид е почти чист, т. е. операционните им системи изглеждат еднакво
Честно казано, изборът е до лични предпочитания. След като съм ползвал и двата и като се абстрахирам, че 7-цата ми беше дефектна, бих избрал 8 - то аз така и направих. Честно казано, ако преди си бях направил труда да видя наживо 8, сигурно още тогава щях да го предпочета. Което не значи, че 7 е лош, но 8 ми пасва повече. А даже в момента се намира за по-малко пари от 7 - аз го взех за 599 лева.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#3

Аз съм с 7 плюс, досега не ми е забивала никога и за парите й съм очарован. Поне според спецификации камерата й би трябвало да е по-добра от на осмицата, батерията също, а и отделно е по-нов телефон с почти година и ще бъде обновяван по-често. Може да погледнеш и новия huawei mate lite- добра камера, екран, дизайн, но не знам колко му издържа стъкленото покритие отзад към напукване и драскотини.
Цитирай
#4

(2018-11-28, 22:22:55)the7one написа:  а и отделно е по-нов телефон с почти година и ще бъде обновяван по-често. 

 5 месеца е доста далеч от година. Инак за батерията съм съгласен, а за камерата, както казах, не мога да коментирам.

Размерът е субективно предпочитание, но по всички останали критерии 8 печели + е по-евтин.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#5

А сравнена (нокия 8) със Покофона как е,кой си струва повече,при условие,че са почти на една цена?

Sent from my E2303 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#6

Xiaomi Pocophone F1 отстъпва само по дизайн
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#7

Разликата в цената е около 200 лева. Pocophone F1 е с по-добър хардуер, със сигурност, доколко ще се усети разлика е друг въпрос. Лично аз предпочитам чист андроид и по компактни размери, не ми харесва и нотча. Най-добре ги виж наживо.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#8

Pocophone е хубав, ама 200 лева са си пари

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
#9

Зависи откъде ще се купува
В момента при сравнение в нета цените са
Pocophone 64/6 е 575лв с/у Nokia 8 64/4 e 559лв
Но все пак покупката от магазин с коректно гаранционно обслужване е за предпочитане
Цитирай
#10

На тъмно камерата на 7плюс е маалко по-добре, спрямо осмицата.
В момента най-удобното нещо, което ползвам ежедневно по 20 пъти сигурно, е да си отключа екрана със скенера за отпечатък, който е отпред при Nokia 8. При това реално не съм вкарал отпечатъка.
Изключил съм гланса, защото за да работи трябва да вземеш тел в ръка. Така слагам пръста виждам какво ново и толкова. Със скенера на гърба няма как да стане.

Nokia 8
Цитирай
#11

И двете са добри,който и да избереш.Бих избрал 7+,но и 8-цата си има своите позитиви.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

(2018-12-01, 09:14:26)ivanrd написа:  В момента най-удобното нещо, което ползвам ежедневно по 20 пъти сигурно, е да си отключа екрана със скенера за  отпечатък, който е отпред при Nokia 8. При това реално не съм вкарал отпечатъка.
Изключил съм гланса, защото за да работи трябва да вземеш тел в ръка. Така слагам пръста виждам какво ново и толкова. Със скенера на гърба няма как да стане.

И двата имат отключване с потупване на екрана, та описаното от теб не е твърде валиден аргумент. Smile

Тъй или инак, нека да обобщя плюсовете за двете устройства (според мен):

Нокиа 8:
*по-добър хардуер;
*по-добро качество на сглобката;
*доста по-добър екран и осветеност - при слънчево време при нокиа 7+ е доста зле положението дори при максимално зададен brightness, при 8-цата всичко е на шест;
*OIS;
*по-добър звук;
*по-компактен (въпрос на лично предпочитание).

Нокиа 7+:
*по-голяма батерия и съответните позитиви от това (въпреки че и 8-цата издържа учудващо много);
*по-голям дисплей с новата "модерна" резолюция (въпрос на лично предпочитание);
*уж по-добра камера, макар че с гугъл камерата качеството ми се вижда еднакво;
*андроид 1 и по-дълго време за ъпдейти.

Общо взето, лично за мен, нокиа 8 е по-добър избор, но, както вече съм казвал, така и не свикнах на размера на 7-цата, а камера използвам рядко.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#13

Хехехе не е валиден ама мързела е двигател на прогреса.
При легнал апарат двете потупвания стават понякога четири ;-)
Докато с пръста е едно движение.
Нооо нищо не може да бие старата Lumia 620. Там гланса работи както трябва. Просто прекарваш ръка над екрана и той светва.....ееех старата Нокия ги умееше тея неща.
Иначе скенера и особено размера са решаващи за мен. Другото е повече или по-малко сравнимо.
Реално два прекрасни апарата, който и да вземе няма да сгреши.

Nokia 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)