Анкета: Харесва ли ви Samsung One UI? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
51.52%
17
51.52%
Не
42.42%
14
42.42%
Миналата версия ми по-харесва
6.06%
2
6.06%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Харесва ли ви Samsung One UI?
#1

 [Изображение: 860-893e4c63f21dabd77dd054516325a198.png]

Какво ви е впечатлението за Samsung One UI?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Има едно нещо което много би ми харесало от цялото UI да имам в телефона, и то е жестовете. Видях на клип че се скриват бутоните най-отдошу и с един Swipe от долу на горе в сектора където трябва да стоят бутоните се изпълнява дадената функция. Това ми харесва тъй като аз съм си скрил бутоните така или иначе и трябва да слайпна от долу нагоре за да се покажат и тогава да натисна някой от тях, то жестовете ще ми спестят самото кликване като вече съм свикнал със слайпа. За останалото ми е все тая Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#3

https://play.google.com/store/apps/detai...m.fb.fluid

Ей това опитай за жестовете. Само не знам дали без руут става...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#4

Нищо свързано със Самсунг не ми харесва,пръчка от където и да го погледнеш.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#5

(2018-11-26, 08:09:58)dani_z25 написа:  https://play.google.com/store/apps/detai...m.fb.fluid

Ей това опитай за жестовете. Само не знам дали без руут става...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Не става без руут.Поне на моя телефон Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#6

Гласувам с Да-харесва ми като идея и изглед,но не ми пречи и сегашния Samsung Experience.Няма как да имам някакви набюдения над Samsung One UI,няма къде да го тествам за момента.По нататък ще дам обективно мнение.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#7

(2018-11-26, 09:30:24)Compare написа:  Не става без руут.Поне на моя телефон Big Grin

Пише че иска Root ИЛИ PC и конзола за да се въведат няколко реда код. Ще опитам довечера като се прибера от работа.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#8

Не е лош,но все още лагва на моменти.Да се надявяме,че с излизането на официалната версия всичко ще е О.К.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#9

Да, не изисква руут задължително. Има инструкции и клипче в тубата дори. Свързва се с PC и се вкарват няколко команди и готово. Мен лично ме бавят тези жестове, но не е лошо да ги има като опция.

Новата версия OneUI ми допада страхотно много поради удобството за употреба с една ръка и черната тема ...изглежда страхотно, че е и при всички ! Дори и да не идва с Андроид 9 все ми е тая дори Smile Скин-а може повече.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#10

Не ми харесва особено...Аз и мисля ,че след някоя версия ще го разкарат. Ако исках телефон с по малък екран, щях да си взема Big Grin Глупаво ми е малко.  Чуствам се все едно ползвам телефон за възрастни. Всичко е голямо и ти се набива в очите.
В момента иначе смених бутоните с жестовете за да ги тествам. Не са нещо особено и няма кой знае какви опции за персоналиация. Преди това ползвах Fluid Navigation Gestures и бях доволен. Не се изисква руут, трябва ви adb fastboot и става с една команда през PC. Анимациите също са много готини.

Цитирай
#11

Премахнат изцяло лентата с бутоните отдолу и сега вече всичко си заспа. Много съм доволен от жестовете. Все още свиквам с тях но като цяло ги предпочитам тях пред бутоните. Сега ако успея и иконите да издърпам до най-долу за да използвам свободното поле ще бъде още по идеално.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#12

Стана с ADB

Windows: adb shell pm grant com.fb.fluid android.permission.WRITE_SECURE SETTINGS

adb command:
Windows: adb shell wm overscan O,0,0,0

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#13

Втората е ако искаш да си върнеш лентата ако ще се трие приложението.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#14

Мерси за пояснението от бързане съм го пропуснал да го напиша или да го копирам по скоро.


Прикачени файлове
.rar adb.rar Размер: 397.2 KB  Сваляния: 1

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

Аз само не разбрах, защо като отвориш настройки и нещо друго каквото и да е, това нещо се показва с голям размер неговото име.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

И харесва ли ви Samsung One UI, след като актуализирахте.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

(2018-11-27, 19:35:54)hazART написа:  Аз само не разбрах, защо като отвориш настройки и нещо друго каквото и да е, това нещо се показва с голям размер неговото име.

То за това само се говори като стане въпрос за One UI. Това е направено за да може с една ръка човек да достига всяко меню. Така като скролнеш до най-горното меню, то не е на горния край на екрана, а по средата. Всички менюта и тогъли и всичко е предвидено да е в долната част на екрана.
Цитирай
#18

Да, това е идеята при OneUI. Не са я доизпипали обаче. Може би ще се случи с някой друг ъпдейт.
Цитирай
#19

@asakura, това го видях, още след като написах поста  1, 2 дена след това.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

За тези, които не са гласували.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Ореото беше 10пъти по красиво поне 2 пъти по стабилно при 9та серия S и note

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#22

Samsung няма да доживеят да направят красив интерфейс. Точно като нещо тип китайско, цветно и смесено с интерфейс за възрастни хора ми е... направо загрозява уж скъпите флагмани....като някакви китайски смартфони по 90 долара за възрастни е... лично мнение де. EMUI е класи над това, което Samsung някога са имали като интерфейс. От едно време с Touchwiz не им върви на UI.
Цитирай
#23

Ами аз вчера минах през Технопилис, че имах да взимам едни неща и поразцъках P30 Pro. Да ти кажа EMUI ми е много по-глупаво изглеждащ от One UI. Може би защото не съм му свикнал, но страници с приложения, прелистващи се надолу, а не на страни ми е много старовремско, напомня ми на HTC Sense от едно време. Иначе самия телефон е много красив, но EMUI не е моето.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#24

Страници са, просто някой е ръчкал менюто. Има такава настройка още от EMUI 5/ Android 7/ - страници или меню. Заради old school меню има хора цели launcher-и сменят, затова има такава опция /App Drawer/. И аз не я ползвам. Просто някой е ръчкал на изложената бройка настройките.
Цитирай
#25

Става въпрос да има меню, но то да се мести настрани, а не само начални екрани като при iPhone.
При Samsung плъзгаш нагоре или надолу на началния екран и влизаш в App Drawer-а където превърташ страниците на ляво и на дясно. Това нещо при Huawei е нагоре и надолу, което за мен не е удобно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)