Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане за Ми 8
#1

Здравейте. От няколко дена съм собственик на xiaomi mi 8 64Gb. Телефонния указател ме дразни. Малките буквички в края на дисплея са само на латински, а аз имам много контакти и на кирилица. Не може да превключи от латиница на кирилица, както правят другите телефони. Четох един колега от форума, че препоръчва да изтегля тема Fog. След прилагането й буквичките са само на кирилица(руската азбука излиза, явно руска е самата тема) и проблема си стои с бързото превключване на латиница. Налага се да пиша в поленцето за търсене на контакт, което е бавно и дразнещо. 
Телефона е купен от България от магазин Техмарт.
MIUI Global 10.0.3.0
Някой колега има ли, който е оправил тази досада?
Поздрави.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз до буквичките отстрани не опирам. С полето за търсене си става много бързо и лесно сменяш езика от клавиатурата. А още повече свикнах цифричките за набиране, които отговарят на буквите (като т9 едно време). Там няма значение езика.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай
#3

И аз не използвам на моя Mi Note 3 буквичките и не бях се заглеждал какви са, и се оказа че макар да съм с xiaomi.eu ром,  пак са на латиница. Обаче пробвах темата Fog. Българските буквички се появиха и между другото темата си е готина. На заключен екран показва времето в момента и при двоен клик върху екрана показва бутоните на музикалния плеър.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#4

принципно може да се свали друг dialer от Плей Стор. Аз също не обръщам внимание на буквичките, скролвам 1-3 секунди и си намирам каквото ми трябва
Цитирай
#5

Мдаа, въпрос на навик е, определено!
А пък аз досега на всичките ми телефони съм ги ползвал тези буквички и сега ми е тъпо да се нагаждам...
Съфър, можеш ли да предложиш нещо конкретно за телефонен указател?
Благодаря.
Цитирай
#6

За съжаление нямам опит с външен dialer върху miui. Последно съм тествал преди години. Като напишеш dialer в play store няма ли нещо обещаващо
Цитирай
#7

Пробвай pixel phone. Беше уникален за две карти. Не знам дали ще ти удовлетвори останалите нужди.
Цитирай
#8

(2018-11-26, 16:33:10)vi4444o написа:  ..... Обаче пробвах темата Fog. Българските буквички се появиха .......

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#9

Е да де, ама латинските ги няма с FOG-а.
Цитирай
#10

Ами да, няма латиница. Колега, не съм разбрал че искаш да има и латиница и кирилица. Наистина е до свикване, аз отдавна нямам контакти на латиница.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#11

МИ имат добър дайлър. Но, щом има такъв проблем с бг, свали си ExDialer. Преди да мина на МИ го ползвах, беше добър, но не помня как се справя с кирилицата ;-)
Цитирай
#12

Ще си преименувам латинските контакти на кирилица. И без това не са толкова много. И аз отдавна вече не запаметявам на латиница.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)