Анкета: Притежавате ли Ми А2? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да.
55.56%
30
55.56%
Не, но обмислям покупка
24.07%
13
24.07%
Искам само да видя резултатите
20.37%
11
20.37%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Предлагам в тази тема да обсъждаме само mi a2, да не става качамак.

И прясна новинка за pie- идва за всички до Коледа

http://blog.mi.com/en/2018/11/26/android...for-mi-a2/

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • veslav
Цитирай
Аксесоари
#2

А аз предлагам най-накрая да се направи един под-раздел за телефона, тъй като е достатъчно популярен и дискутиран. Щом А1 има, и А2 трябва да има.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Deranox за това мнение:
  • denko1, ivkata1112, slavkov, veslav
Цитирай
#3

за раздел ви трябват минимум 10 ползвателя, няколко разумни теми (5-6), от които едната може да е и тема за преброяване с анкета.
При изпълнени тези изисквания се пише тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=92459
Цитирай
#4

10 има бас ловя Smile

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Слагам анкета в тази тема, ако това може да ви помогне някак Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • denko1, fUBU05, ivkata1112, slavkov
Цитирай
#6

За по-нетърпеливите за pie
Не съм го пробвал, но май работи без връщане на заводски настройки.

https://www.youtube.com/watch?v=F9XNIbpC1yA

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#7

Аз съм с pie от 2 седмици. В Индия е излязъл вече. Има клипове в интернет как да се ъпдейтне, като се излъже с VPN, че сте в Индия

Enduro
Цитирай
#8

Сега пробвах клипчето, но ефект никакъв.Вадя сим картата, спирам локацията рестарт.Пускам VPNна, изтривам кеша от всички системни сървиси пускам за ъпдейт и нищо не се случва.Пробвах с два VPN-на bear tunnel и Express VPN дава ми индийско ип, но дърво.
Цитирай
#9

И при мен не стана ,първия път се появи ъпдейта, но не ми даде да го сваля.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

1- Извадете вашата SIM карта
2- Деактивиране на GPS от настройката
3 - Отидете на Дата и час, Изключете автоматичната часова зона и изберете Амстердам
4 - Преминете към "Потребители и профили" и премахнете всички профили в Google, свързани с вашия телефон
5- Изтеглете тази VPN: https://****/2qlI1s1 и изберете Холандия
6 - Отидете на Приложения и известия -> Преглед на всички приложения -> и Изчистване на данни за следните приложения (Google, Google Play Услуги, Google Play Магазин, Google Play Framwork, LocationServices)
7 - Отидете на Update и Check Update
8 - Поздравления! вашият пай е готов

MI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на kkosio за това мнение:
  • fUBU05
Цитирай
#11

@kkosio току-що пробвах твоят метод и няма промяна не ми пуска ъпдейт, не ми се прави и фактори ресет и ще изчакам през ота уж го дават за следващата седмица.
Цитирай
#12

Някой да има проблем с touch latency в крайщата на телефона ? Пробвах го с един познат и се вижда доста голямо забавяне, което дори пречи при писането с клавиатурата. Телефонът е в пълна изправност без инсталирани глупости. Опитахме фактъри ресет, но не помогна. Като чета Покото и Ноут 5 също имат този проблем.
Цитирай
#13

(2018-11-30, 02:02:41)Deranox написа:  Някой да има проблем с touch latency в крайщата на телефона ? Пробвах го с един познат и се вижда доста голямо забавяне, което дори пречи при писането с клавиатурата. Телефонът е в пълна изправност без инсталирани глупости. Опитахме фактъри ресет, но не помогна. Като чета Покото и Ноут 5 също имат този проблем.
Не съм забелязал подобно нещо. Ползвам SwiftKey обаче

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#14

Аз съм със стоковата и нямам такива наблюдения. Стоков глобален
Цитирай
#15

Как е качеството на звука със слушалки и на звука по принцип при вас ? Чета за оплаквания като нисък звук, лошо качество на звука при използване на слушалки и какво и още не след последния ноеврийски ъпдейт.
Цитирай
#16

(2018-11-30, 07:47:57)Deranox написа:  Как е качеството на звука със слушалки и на звука по принцип при вас ? Чета за оплаквания като нисък звук, лошо качество на звука при използване на слушалки и какво и още не след последния ноеврийски ъпдейт.

Човек, ти все лоши неща четеш за нашите А2-ки бре  Smile
Никакъв проблем нямам със звука аз- пробвано с оригинални шаоми слушалки- някакъв пистън нам-си-кво-си май беше, и с безжични на awei

Google Pixel 6a
Цитирай
#17

Чета, защото предимно това излиза като се разровиш. Досега винаги съм имал Самсунг телефони, които нямат такива проблеми. Нито софтуерни, нито хардуерни. Шаоми обаче явно имат щом хиляди съобщават за проблеми.
Цитирай
#18

(2018-11-30, 10:43:25)Deranox написа:  Чета, защото предимно това излиза като се разровиш. Досега винаги съм имал Самсунг телефони, които нямат такива проблеми. Нито софтуерни, нито хардуерни. Шаоми обаче явно имат щом хиляди съобщават за проблеми.
Ми взимай пак самсунг. Аз също бях доволен от тях.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#19

(2018-11-30, 10:50:56)slavkov написа:  Ми взимай пак самсунг. Аз също бях доволен от тях.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Проблемът е, че нямат нищо сносно на нормални цени. A8 е зле откъм хардуер и софтуер за тия пари (камерата не е нищо особено, а и идва с 7.1 през 2018-та и оставаш с 8.1 макс за години напред), а пък другото изобщо няма какво да се дискутира.
Цитирай
#20

Deranox, ако бях на твое място бих се насочил към poco-то.

Google Pixel 6a
Цитирай
#21

(2018-11-30, 13:35:22)slavkov написа:  Deranox, ако бях на твое място бих се насочил към poco-то.

Обмислям го, но ме дразни ноча. Прекалено голям е. Обезсмисля целия дизайн за уж по-голям дисплей. Даже иконите за нотификациите не ги показва на бара предвиден за тях. Чак сега от Шаоми се сетиха да го разработят и щяло да бъде добавена "функцията" в някой бъдещ ъпдейт.

Honor 8X е доста повече по мой вкус. Малък ноч, красив дисплей и добра цена + параметри. Другото е Mi 8, но пак там с тоя ноч Sad


Edit: @suffer Колега, очевидно е, че има желаещи и ползватели на А2. Нека бъдем така добри да направим един подраздел и за това телефонче, което е доста по-популярно от други, който си имат собствен раздел от доста време. Честит Ви нов скин на форума. Страхотен е.
Цитирай
#22

Deranox, пак ще ти кажа. Аз съм много доволен от A2. Въпреки издънките, които правят, но и сравнително бързо оправят, от Xioami.
Единствената ми по-сериозна критика е към живота на батерията. Ако я напъна ще ме изостави към 5-6 часа привечер.
С Pie обаче явно нещата са допълнително оптимизирани, защото има коментира за осезателно подобрение

Google Pixel 6a
Цитирай
#23

@Deranox пуснал съм пост за подкатегория за нашият телефон, очакваме удобрение от администраторите да видим кога... Относно телефона незнам какво не му харесват колегите но за тази цена, няма такова качество става въпрос за 6gb/128gb.Лично аз съм доволен вече го ползвам месец след последният ъпдейт всичко за което се пишеше като проблеми при мен изчезна.Малко съм скиптично настроен вече към новият андройд като тръгнах да чета какво пишат в тубата та за това ще изчакам и официалната дата за ота...
[-] 1 потребител изказва благодарност на fUBU05 за това мнение:
  • Deranox
Цитирай
#24

(2018-11-30, 17:00:49)fUBU05 написа:  @Deranox пуснал съм пост за подкатегория за нашият телефон, очакваме удобрение от администраторите да видим кога... Относно телефона незнам какво не му харесват колегите но за тази цена, няма такова качество става въпрос за 6gb/128gb.Лично аз съм доволен вече го ползвам  месец след последният ъпдейт всичко за което се пишеше като проблеми  при мен изчезна.Малко съм скиптично настроен вече към новият андройд като тръгнах да чета какво пишат в тубата та за това ще изчакам и официалната дата за ота...

Благодаря за отзива. 128 нямам нужда аз, въпреки че там няма най-сериозния проблем, а именно този с eMMc чипа и забавянето на прехвърляния в и извън телефона. 64/4 е към 380лв, а 128/6 е 500+. Не мога да оправдая 120лв+ за една плочка рам и ненужно за мен количество памет.
Цитирай
#25

(2018-11-30, 14:42:01)Deranox написа:  Обмислям го, но ме дразни ноча. Прекалено голям е. Обезсмисля целия дизайн за уж по-голям дисплей. Даже иконите за нотификациите не ги показва на бара предвиден за тях. Чак сега от Шаоми се сетиха да го разработят и щяло да бъде добавена "функцията" в някой бъдещ ъпдейт.

Honor 8X е доста повече по мой вкус. Малък ноч, красив дисплей и добра цена + параметри. Другото е Mi 8, но пак там с тоя ноч Sad


Edit: @suffer Колега, очевидно е, че има желаещи и ползватели на А2. Нека бъдем така добри да направим един подраздел и за това телефонче, което е доста по-популярно от други, който си имат собствен раздел от доста време. Честит Ви нов скин на форума. Страхотен е.

нямам нищо против, но си има изисквания, които трябва да се спазят. Не е нещо трудно.
Ето идеи, ако не ви достигат теми:
Тема с инструкции, Тема за андроид 9, тема за покупка, може за снимки, аксесоари, модове, полезни настройки и т.н
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)