Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не работи пръстовия отпечатък
#1

Телефона е XRN 5,глобална версия, ром global stable 10.0.4.0, на регион Виетнам съм. 
Не мога да използвам опцията "отключване с пръстов отпечатък".Въвеждам пин,след това опитвам да въведа отпечатъка си, следва съобщение,че опита е неуспешен.И така много опита. Рестартирам  и телефона, без резултат. 
Моля за съвет.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж дали не е зацапан сензора,пробвай и с друг пръст.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

тествай дали какво дава инженерното меню
*#*#6484#*#*
ако и там фейлва може да е откачен от платката (при изпускане или ако е отварян за нещо (например флашване на ром през edl от китайски търговец....)
а може и просто да е фабричен дефект или софтуерен проблем от новия ром
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • stif987
Цитирай
#4

Влез в настройки, инсталирани приложения и там намери fingerprint, пробвай да изчистиш кеш и данни

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Опитах, не става. Bu
Цитирай
#6

Влез в рековърито и правиш пълен wipe&reset .

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

(2018-11-29, 09:21:00)stif987 написа:  Опитах, не става. Bu

А това, което suffer ти е написал, пробва ли го?
Цитирай
#8

Пробвах -изписва passed на self и checkerboard тестовете, а на tape Fps - good. Това не означава ли, че нещата са OK ?Някой срещал ли е такова оплакване за този ром?
Цитирай
#9

вероятно софтуерен проблем и си иска ресет. Виж в ютюб или в гугъл за подобен проблем и ако няма решение - ресет
Цитирай
#10

Направи ли възстановяване на фабрични настройки!
Цитирай
#11

Не,защото след това се изтриват всички настройки и следва всичко отначало.Тел го имам от една седмица и падна "голяма борба с тениката" и ми писна.Преди това имах XRN2.След време ще опитам и резет.
Благодаря на всички за съветите Storstark

Успях да запиша пръстовия си отпечатък за отключване на екрана.Проблема беше,че  при поставяне на пръста /в дупката на гърба на телефона/ за първоначалната регистрация не трябва да се маха след вибрацията, а да се натиска и върти докато не се отбележат /попълнят/ всички линии на пръстовия  отпечатък отпред на дисплея.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)