Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG подготвят телефон с... 16 камери !
#1

След като LG наред с HTC предложиха за първи път в света смартфон с две камери още в далечната 2011-та, години по-късно това стана тренд и за другите. Камерите обаче започнаха да растат, като от 2 скочиха на 3, 4, а към днешна дата вече има и с общо 6.
LG обаче подготвят първият в света телефон с 16 камери.

[Изображение: lg-smartphone-camera-770x508.jpg]

И това не са някакви слухове-от корейската корпорация вече имат дори патент от патентното ведомство в САЩ още преди около седмица.
Какво ще дадат тези цели 16 камери според документацията на LG?
На първо място-снимки от различна перспектива чрез 3D сканиране на обектите.
Потребителите ще могат да си избират коя камера или кои точно камери да снимат.
Снимките ,снимани от различни камери, могат след това да се слеят в една, давайки изображение с движение.
Избрана част от снимката може да се смени с такава ,снимана от друга камера с различна перспектива.
Можете дори да слеете цели части от другите снимки, както и да въртите обектите.
Ще можете например да изберете главата на даден човек и след това да я завъртите от която перспектива искате.
В телефона ще има още и светкавица и огледало, с което може да си правите селфи.
Макар да няма чертежи, в документите откриваме още описанието ,че има възможност отзад на телефона да има дори втори дисплей !
Аудио жакът ще е отпред, както и устройството ще предложи стерео звук.

Ето тук в по-големи подробности може да разгледате патентната документация oт LG :

https://nl.letsgodigital.org/uploads/201...camera.pdf

Тук пък може да видите и камерата L16 , която е също с 16 камери



Image: LG[Изображение: xd-Mj-Hh2-WXd3-JUzx-TCRg-Xx8-1920-80.jpg]
 
[Изображение: lg-smartphones-876x1024.jpg]

Image: LG

[Изображение: smartphone-cameras-1024x668.jpg]
[Изображение: image.png]

Image: LG

Източници:

t3.com
letsgodigital.org
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • divna, GH0STFACE
Цитирай
Аксесоари
#2

А поне една от тях ще снима ли като хората? Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#3

То не е въпроса бройката ,а качеството...

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2018-11-29, 16:34:41)disrespectful написа:  А поне една от тях ще снима ли като хората? Smile)

Съмняваш ли се в LG?
Кога не са били топ камерите им?
Устройството някои казват,че ще е още V50.
Лично мен силно ме съмнява за толкова кратко време да наблъскат цели 16 камери, като конкуренцията им кара още с по 5-6.
Най-вероятно ще минат години, LG ще изпипват нещата с всяка година и някъде 2022-ра може и да видим V80 с 16 камери.
Но това е , ако продължи тази работа с покачването на бройката на камерите.
Защото това може да е изместено от гъвкавите телефони и на никой да не му пука повече за камерите.
Тогава LG ще избърза и ще го видим по-рано.
Аз ако бях на тяхно място, пускам през есента на 2019-та направо следното:
LG V5 (не 50)-топ телефон с гъвкав дисплей и с 16-те вградени камери.
Няма време вече за претопляния!
Това време изтече.
Ако LG чакат 4-5 години другите да се наконтят ,че да стигнат 16 камери и тогава да пускат и те такъв телефон, ако изобщо някога другите стигнат до 16 камери, това ще е голяма грешка.
Догодина е времето за удар!
Гъвкав и с 16 камери!
Това е!

P.S.
Сигурен съм,че в момента корпорация LG чете всяка моя буква тук и си вика "Брей, тва мче тряя го послушаме!"
LG, послушайте ме и няма да сгрешите.
Благодаря!
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root, Victormihov
Цитирай
#5

Кога най-сетне ще пуснат DSLR с телефон, че да се свърши тая драма.
Цитирай
#6

Никой няма да иска подобно чудовище-DSLR със смартфон.
Даже не искам да си го представям.
Няма логика да има такова устройство.
Цитирай
#7

Lg отдавна не са фактор,те не,че са били!Реално гигантите от Хуавей,Самсунг,Айфон ще водят пазарната политика.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Хехе, голямо изказване  Big Grin 
Имат парите, имат технологиите, имат OLED и гъвкавите си екрани, с които захранват Huawei, Apple, Sony, Xiaomi, Oppo, Vivo, имат най-добрите камери. 
Това ,че не са ширпотреба и не се продават във всяко пакетче за пуканки , не означава,че не са фактор или че не може да имат по-добри устройтва от другите.

И ще е добре да пишеш по темата, а не да я обръщаш в нелепи спорове на LG-ANTI LG   Wink
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root, Victormihov
Цитирай
#9

(2018-11-29, 18:36:31)greensmoke7777 написа:  Хехе, голямо изказване  Big Grin 
Имат парите, имат технологиите, имат OLED и гъвкавите си екрани, с които захранват Huawei, Apple, Sony, Xiaomi, Oppo, Vivo, имат най-добрите камери. 
Това ,че не са ширпотреба и не се продават във всяко пакетче за пуканки , не означава,че не са фактор или че не може да имат по-добри устройтва от другите.

И ще е добре да пишеш по темата, а не да я обръщаш в нелепи спорове на LG-ANTI LG   Wink



И защото това всичкото което си написал е ''вярно'' за пореден път ще сменяват шефа на мобилното им подразделение.Голям смях....
Цитирай
#10

Ми пишеш глупости колегa,нямам нищо против LG,но ти ще ги изкараш,че правят дисплеи и камери на всички телефони...Всеки ще ти се смее,все пак в интернет има доста информация,всеки може да провери за какво става въпрос!Lg реално нямат един модел който даже в топ 10!!!Не го пиша аз,а по-големи Скъли от мен нали.Нито хардуер,нито в камери...

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Е....,хайде да оставим фотографията на професионалистите , а ние да си ползваме телефоните . И да сме професионалисти с това което си изкарваме хляба . А ,то българина май все иска да дава акъл.И японеца където казва,да имам втория акъл на българина.
Цитирай
#12

Притежателите ма мейт 20 не харесват това.
Цитирай
#13

И като че ли и тука ще има неизпипана технология, но нали да я пуснат първи тази технология. Затова харесвам от една страна Apple, че изпипват нещата, и мислят 1 ход напред преди да правят нещо, но пък от друга страна са пуснали телефон за много пари , на които му стърчи камерата, а забелязах, че на моя не стърчи, което е още 1 бонус, и осъзнаване, че да даваш пари за марка. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

(2018-11-29, 18:56:55)tiesto_pld написа:  Lg реално нямат един модел който даже в топ 10!!!

Така е.
Реално нямат нито един телефон в топ 10 според платените, смешни статийки ,сайтчета и тестчета.
Факт.

Сега по темата:

Много хора казват,че подобно устройство няма да види бял свят.
Което не мисля,че е така.
Поне ако съдим по ноча-LG бяха първите в света с патент за ноч и пуснаха на пазара такива устройства.
Сега, след като имат патенти за гъвкав екран и 16 камери, не би следвало да имат проблем отново и за пореден път, както е било винаги, LG да покажат на всички останали как се прави и другите отново да се учат и взимат бележки от пионера в играта и години след това , ако им позволяват възможностите, и те да се опитат да направят нещо подобно.
Цитирай
#15

Като цяло,LG останаха "последните мохикани" в дизайна,затова ме радват.Но аз продължавам да твърдя,че количеството камери не е фактор за качество....

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Така е, има страшно много маркетинг в това нещо с бройката на камерите.
Цитирай
#17

То всичко е маркетинг днес. Един прост телефон от 2 години има същите неща дето днешните.
А това с камерите е пълна простотия, като искаш професионални снимки си има фотоапарати за това, за щрак щрак (като мен) и телефон от 500лв стига.

Точно ти зеленпушек, каза, че не си виждал по-добра камера от Lg G4, дори и с нея си спечелил конкурс (браво за което), но я да видим G4 от която година е? Април 2015 и колко струваше като излезе? 900лв? 1000лв? 1200? Днес коя година сме? 2019 още малко, и днес телефоните не снимат по-добре от него, а струват колко? 2000лв 3000лв .Значи за 3 години и половина не са направи нищо освен да вдигнат цената.

мммммм? страшен напредъкSmile А да и повече рам и по-бърз ИКОНОМИЧЕН процесор, хм? икономични всяка година и пак до 18:00 вечерта едвам изкарваме с 300 зора и бързаме да заредим телефоняSmile много се стараят всички компании, много... да ти умре коняSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#18

Не съм печелил този фотоконкурс, а бях един победителите и специално наградените 5-6 човека от зам. кмета и един министър от ГЕРБ, повечето печеливши бяха професионални фотографи. Снимките бях снимал с G4 и получиха едни от най-големите харесвания.
Лично ми се обади един депутат от ГЕРБ и ме поканиха в Народното Събрание да присъствам на срещата с други министри , които наши снимки стояха един месец в сградата и всички български депутати са ги виждали на влизане.
След което пак ми се обадиха ,за да присъствам и на показване на снимките в общината на Стара Загора, където снимките стояха също един месец.

Освен това никъде не съм казвал , и това ще продължавам да го пиша, че G4 снимал най-добре от всички други!
Аз снимам добре! И знам как да снимам добре.
С течение на времето и няколко хиляди снимки по-късно осъзнах ,че всъщност какъвто и апарат да взема, ще направя хубава снимка.
Но LG са ми слабост, защото ръчния им режим е просто чудесен!

Ей тази моя снимка между другото им беше харесала най-много  Smile

[Изображение: 34631675974_97ac871d3c_b.jpg]Architect Rashev's Restored House (1924) by Georgi Georgiev, on Flickr
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#19

Говорех за друго като цяло, нямах предвид твойта история, дадох я за пример, че апаратите като цяло от тогава не са мръднали технологично много.
Само цената е двойнаSmile
Няма значение, те хората ме разбраха.
Цитирай
#20

На мен ми харесва като идея за жива снимка.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#21

(2018-11-29, 18:36:31)greensmoke7777 написа:  Хехе, голямо изказване  Big Grin 
Имат парите, имат технологиите, имат OLED и гъвкавите си екрани, с които захранват Huawei, Apple, Sony, Xiaomi, Oppo, Vivo, имат най-добрите камери. 
Това ,че не са ширпотреба и не се продават във всяко пакетче за пуканки , не означава,че не са фактор или че не може да имат по-добри устройтва от другите.

И ще е добре да пишеш по темата, а не да я обръщаш в нелепи спорове на LG-ANTI LG   Wink

Айде само да не ми хвалиш екраните им в Хуавей, че няма един читав ЛГ дисплей в Мейт 20 Про.
Цитирай
#22

Няма, да.
И точно това ме спря да си го купя, екрана яко си трепти.
Цитирай
#23

(2018-11-30, 01:13:05)Victormihov написа:  Говорех за друго като цяло, нямах предвид твойта история, дадох я за пример, че апаратите като цяло от тогава не са мръднали технологично много.
Само цената е двойнаSmile
Няма значение, те хората ме разбраха.

Аз много добре те разбрах какво искаш да кажеш.
Но не можех в една част да ти отговоря.
Това ,което говориш е вярно, но само донякъде.
Камерата на V40 например е доста по-добра от на G4.
За цените си прав-тази политика за надуване на цени е абсурдна и няма логика да дадеш 2-3 бона за телефон.
Който след година ще струва 900 лв.
След още една 500.
А дотогава няма да са мръднали много напред технологично, както описваш.

Между другото честита ни нова визия на сайта Smile

(2018-11-30, 09:31:12)vovalinder написа:  Айде само да не ми хвалиш екраните им в Хуавей, че няма един читав ЛГ дисплей в Мейт 20 Про.


Mate 20 PRO специално чупи рекорди по продажби, хората се избиват да го купуват,ти пишеш смешки!
Ако бяха толкова зле, както тука се опитвате да ги изкарате, нямаше топ играчи като Huawei, Google или Apple да инвестират в тях, за да им доставят OLED, както и гъвкави екрани за бъдещите им телефони.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#24

(2018-11-30, 10:19:38)greensmoke7777 написа:  Аз много добре те разбрах какво искаш да кажеш.
Но не можех в една част да ти отговоря.
Това ,което говориш е вярно, но само донякъде.
Камерата на V40 например е доста по-добра от на G4.
За цените си прав-тази политика за надуване на цени е абсурдна и няма логика да дадеш 2-3 бона за телефон.
Който след година ще струва 900 лв.
След още една 500.
А дотогава няма да са мръднали много напред технологично, както описваш.

Между другото честита ни нова визия на сайта Smile



Mate 20 PRO специално чупи рекорди по продажби, хората се избиват да го купуват,ти пишеш смешки!
Ако бяха толкова зле, както тука се опитвате да ги изкарате, нямаше топ играчи като Huawei, Google или Apple да инвестират в тях, за да им доставят OLED, както и гъвкави екрани за бъдещите им телефони.

Влез в раздела на Мейт и виж за какво става въпрос, аз моя го смених, а има поне още десетина в раздела които също са го сменили, някои и по два пъти, а смешките са от теб.
Цитирай
#25

Глупости са да твърдиш, че няма проблем с дисплеите на ЛГ, да може би чупи рекорди, но при положение, че от Хуавей излезнаха с официално становище и признаха за проблем с дисплея на ЛГ, мисля, че трябва да се поспреш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)