Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei разработва собствена ОС, която да замени Android
#1

Според информацията на вицепрезидента на Huawei по мобилни продукти Брус Лий (Bruce Lee) в китайската социална мрежа Weibo, компанията официално разработва собствена мобилна операционна система, която в крайна сметка може би ще измести и замени Android. Пpaвитeлcтвaтa нa CAЩ, Aвcтpaлия, Hoвa Зeлaндия и няĸoи дpyги дъpжaви ce oтĸaзaxa oт изпoлзвaнeтo нa мpeжoвoтo oбopyдвaнe нa ĸитaйcĸия пpoизвoдитeл, oпacявaйĸи ce oт шпиoнaж. Нuаwеі ĸaтeгopичнo oтpeчe тeзи oбвинeния, нo нa фoнa нa пocлeднитe cъбития явнo cчитa, чe ca възмoжни caнĸции oт типa caнĸциитe cpeщy ZТЕ и дa нe мoжe дa изпoлзвa oпepaциoннaтa cиcтeмa нa Gооglе. И Нuаwеі cи ocигypявa coбcтвeнa ĸaĸтo xapдyepнa aлтepнaтивa (пpoцecopитe Кіrіn), тaĸa и coфтyepнa aлтepнaтивa в лицeтo нa нoвaтa oпepaциoннa cиcтeмa.
 
[Изображение: 656e896e82e756bf7d1c5d3c73af58e8-full.jpg] 
Източник: >>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

да, това е много логично и е следствие от алчната и монополна политика на Гугъл и компания,
Мисля, че и на малките деца е ясно за "шпионската" измишльотина на САЩ и партньори.

                                                                    
Цитирай
#3

На мен принцип ми се обръща нещо отвътре като чуя за която и да е Китайска компания но като става въпрос за политика и монопол, Хуауей са доста ощетени. На всеки е ясно че шпионаж няма и няма как да има, иначе Европа отдавна да са ги изритали. В Сащ аз си мисля че Самсунг и Епъл са напънали правителството да блокират Хуауей защото ако леко си покажат нуса на Щатския пазар, ще им вземат хляба буквално. Не ги харесвам като компания но разбирам и оценявам продуктите им като сериозна конкуренция която събужда останалите от трона им и точно такъв конкурент пробужда иновациите в тази сфера. Имат ресурса и държавната подкрепа да се превърнат в единствената компания която си произвежда всичко сама без външна намеса ( хардуера е на 90% или повече техен ), сега остана и софтуера да си го напишат сами и големите разработчици да се хвърлят на влакчето и ще стане много интересно.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#4

Определено бих взел отново техен телефон, като една от причините вече е това, че се борят с всяка несправедливост, която им спретнат. Същото се отнася и за останалите китайци, но хуавей сами си правят хардуера. Този хардуер не отстъпва значително спрямо останалите, а дори показва иновации в сферата. Дано спрат да ползват екрани на LG.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#5

След тази издънка с техните екрани, ме съмнява отново да ги ползват.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)