Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със стъклен протектор на S8
#1

Здрасти! Онзи ден занесох телефона в магазин за аксесоари. Исках да ми се сложи стъклен протектор на S8, като за начало исках обикновен, но момчето в магазина ми каза, че обикновен за новите телефони няма ли. И ми препоръча стъклен, тъй като калъфа е от защитения вид. Та сложи ми стъкления протектор и тука се почнаха проблемите. Примерно като пиша съобщение в Messenger не реагира и трябва да натискам втори път за да мога да напиша буквата. Като искам да смъкна Bar-a отгоре до часовника- не иска, Втори път- не иска, трети път-може би. И така. Като е на заключен екран без проблем се смъква? Та да сменя ли протектора на екрана или?
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-вероятно не е добре поставен или е некачествен. А и не изкарват дълго - месец-два - така погледано - е си струва да се дават парите. Аз предпочитам фолио, но вече трудно се намира.

Такива въпроси задавай в темата за аксесоарите.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

(2018-11-30, 21:39:05)divna написа:  ....А и не изкарват дълго - месец-два - така погледано - е си струва да се дават парите. Аз предпочитам фолио, но вече трудно се намира....
Мисля, че е обратното - фолиото след 3-4 месеца е за смяна, аз със стъкления протектор карам вече втора година, т. е. откакто е закупен телефона.

 
Цитирай
#4

Такъв ефект при S8-/S8+ ми известен само с Whitestone dome glass. Какви са твоите телефон и протектор - които ползваш вече втора година?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Протектор на Nillkin, устройство на Xiaomi.

 
Цитирай
#6

Сравняваме плосък, с извит дисплей, ли?

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#7

Предположих, че не е S8 (+). При устройствата с извит дисплей - ситуацията със стъклените протектори е малко по-различна. Whitestone dome glass - изкарват дълго. Другите - с лепило по борда не. Предполагам е трудно да се напаснат на извивките, и все някъде има напрежение - слабо място, където след месец-два се пукат, без да са изпускани или удряни. За мен не си струва да се дават пари за нов стъклен протектор през месец-два. Аз взех хубав протектор. Чувствителността беше отлична. Само, че месец и нещо след това - беше нацепен. При близки около мен със същия телефон - същия сценарий. Не е до пазене.

При мен фолиото изкарва дълго, но аз не нося телефона в джоб, ползвам и кейс и калъф, пазя.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • pockobg
Цитирай
#8

(2018-11-30, 22:38:42)petio_venkov написа:  Сравняваме плосък, с извит дисплей, ли?
Според мен сравняваме протектори, направени от различни материали, без оглед на формата на дисплея, т. е. стъклото си е стъкло, а фолиото си е фолио.

 
Цитирай
#9

А формата на дисплея е от голямо значение!

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#10

Именно...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

Обикновен стъклен протектор е не е за извит екран
Цитирай
#12

Снимай го. Част от дисплея ли покрива? До извитата част?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

Мога да кажа от личен опит само единствено, че съм с фолио закупено от Амазон за 20 лв. 2 броя с мокро поставяне и карам над година с него не съм го пипал откакто е сложен и се самолекува от драскотините. А за стъклото което казва колегата проблема идва от лепилото което е само в края на стъклото и има разстояние между дисплея и протектора слагал съм няколко такива но 1 во, че са много скъпи и не стават. Единствено което мисля, че ще свърши работа са FullGlue стъклени протектори които също са скъпи но залепват изцяло на екрана и няма луфт. А доколкото @NoMaD само за информация стъклата за Xiaomi и за Samsung са коренно различни камоли дисплеите!

When sun gone down i come from immortality


[-] 1 потребител изказва благодарност на epoc за това мнение:
  • divna
Цитирай
#14

Аз също с едно фолио карам над година. Случи се телефонът да падне по едни скали с дисплея надолу - фолиото яко се надра, но дисплеят остана непокътнат. Кутийка с два броя фолио (оригиналното на Самсунг за S8) струват 17 лв., но май вече не се произвеждат и наличностите свършват. Аз се запасих, но мисля, че ще е хубаво ( @epoc ) да да споделиш - от кое от амазон си доволен Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

Да, точно. Само до извитата част покрива стъклото.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)