Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Movian помощ
#76

Зависи какво имаш в предвид под ръчно. Има варианти да заредиш субс свалени предварително, като ги качиш в mooo.com/subs или като от настройки субтитри зададеш път до централизирана папка, като може да е локална или мрежова smb://ip/път, вторите се зареждат всеки път независимо дали са за филма или не. Другия случай за ръчно за който се сещам е, ако филма има неправилно заглавие и bgsubs не може да разбере кой е филма. Тогава имаш вариант да намериш друг рилийз с правилно име, да качиш архив с името (каквото и да е то като заявка) в mooo.com/subs, да пуснеш заявка в персонализирано име, това ще кажа как става после, или да ми кажете за да оправя името в сървъра и като види грешното име да го замества с валидното. Например ww84 да стане Wonder Woman 1984, защото нито 1 от сайтовете няма да даде резултат при търсене на ww84. В mooo.com/subs обаче се търси по съвпадение, така че ако се качи архив ww84.zip ще зареди съдържанието което е в него.
Относно търсене по персонализирано заглавие има 1 опция в програмата, която не съм сигурен колко работи, може да я тествате.
Преди да пуснете филма задържаш ОК (но на файла, а не на папката с името му) и по-долу има меню за метаданните, там се избира дали да се ползва метаданни или не и каква персонализирана заявка за търсене да се ползва, т.е. би трябвало теоретично да пусне запитване за субтитри със зададеното от теб име.
[Изображение: 4c729131a5ff6f24.PNG]
Надявам се успях да ти отговоря.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
Аксесоари
#77

Проблема се получава,когато ползвам torserve за някои торенти,но ги плейвам с movian.
Но вместо заглавието на филма винаги изписва PLAY и излизат субтитри с play в заглавията.

Изпратено от моят M2007J17G с помощта на Tapatalk
Цитирай
#78

вероятно ги подава с име плей по-подразбиране. Може да заредиш торента направо в мовиан като отвориш страницата http://{ip na movian}:42000
там може да сложиш линка на торента и ще го отвори.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#79

Да това го знам,но някой торенти мовиан не ги зарежда, а торсерве няма проблем.
Благодаря!


Изпратено от моят M2007J17G с помощта на Tapatalk
Цитирай
#80

Аз искам да попитам, дали торент плеъра ползва рама за кеш, или заделено пространство в паметта на устройството? Съдейки по настройките за битторент, ползва паметта ммц (не РАМ-а) и това е една от причините да не го ползвам. Ако някой знае нека пише.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • go6071
Цитирай
#81

Вероятно, като имаш опция да бъде на външен носител или мрежова папка. Какво те притеснява като е в паметта?

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#82

Ммц определено не е най-добрия вариант за буфер - освен че е бавна, такъв интензитет на презапис, особенно при филми с висок битрейт, достя съкращава живота на съответното хранилище. Не един и два бокса са предали богу дух, благодарение на такъв буфер...
Цитирай
#83

Ползвам го от години и гледам редовно, още нищо не ми е умряло, може да се сложи сд и да пише там по принцип.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#84

Че от постоянните писания/триенета ще замине флаш-диска скоропостижно.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#85

Съмнявам се, 10лв е 1 32ка. Ползвам малка памет 8гб за кеш на сървъра за субтитрите и всеки месец имам над 15к файла, които се записват и трият. Нарочно е на отделна памет, защото знам че имат живот на писане и въпреки това вече година няма проблем. Колко файла ще запишеш и изтриеш от торенти? До сега не съм успявал да убия бокс. Не казвам че няма логика в това което казваш, но практически е почти невъзможно.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#86

In Bittorent settings - it is now possible to set the "Max usage of free space" to 0% (i.e. "Do not use disk cache")
В този случай би трябвало да се използва само RAM паметта за кеширане.
Цитирай
#87

Ще пробвам, дано стане само в рам-а. Понеже торент клиента с хилядите чънкове, е много агресивен към паметта.
Цитирай
#88

Ако някой си направи Revolut акаунт от моя линк и си поръча картата ще му дам 3 ключа за BGsubs на movian - валидно 2 седмици от днес
https://www.revolut.com/en-BG/referral/valentnm6z!JPC


Най-добрата финтех банка, ползвам я година и половина почти. Няма такси при преводи, може да се купуват криптовалути и акции, работи и с GPay.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#89

Само да е напълно ясно: Колко време ще е валидността на ключовете?

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#90

Нямат срок, както всички останали - безсрочни на този етап. Не възнамерявам да правя промени на това, освен ако потребителите не станат много, те не са.

Другата опция е връщам 10лв, така картата излиза без пари и давам 1 ключ.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 1 потребител изказва благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • boogieman
Цитирай
#91

Оправих арената най-накрая, след много опити, провали, разочарования и часове пред кода с проби и грешки се натъкнах на нещо. Преработих регулярните изрази и си направих прокси, за да заобиколя CORS защитата на сайта. Може да има някой бъг, но мисля че е добре.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 3 потребители изказват благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • emzo, hgeorgiev, l_zarev
Цитирай
#92

След неуспешен ъпдейт пито умря, опитвам се да го съживя, ако не успея ще трябва да слагам нова среда и да конфя всичко от начало, което ще отнеме време. За сега няма субс освен от opensubtitles, но торентите си работят.
Ако някой има познания в линукс и иска да помогне да пише, ще почерпя.

Това е за сега от мен, приятен уикенд!

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#93

Е как го утрепа?
Пиши едно лс, какъв е проблема, ако остане време и мога, ще помогна.

Има ли версия на movian която пуска пастру EAC (Dolby Digital +) но когато трянскодира друг звук да го транскодира в AC3 (Dolby Digital)?
Щото в опциите има само отметка за поддръжка и това е. Транскодира в ДД+ (т.е. ако имам примерно дтс мастър или аас 5.1, ще ми го направи в дд+)обаче моя ресивър не ще да го декодира това което мовиана комвертира. В по-старите версии го транскодира в АС3 (долби дигитал) и ресивъра го подкарва, обаче ми конвертира и дд+ до ДД, което влошава качеството.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • gsil
Цитирай
#94

Здравейте приятели, вероятно няма да има повече мовиан и субс от мен, т.е. добавки и адона за субтитри. Стана голям гаф. Пито е най-малкия проблем. Нещо е презаписало директорията ми www в която е всичко, че и много лични неща със симлинк, т.е. файл със същото име и не мога да възстановя информацията. Това е на външен носител NTFS. Всичко беше там. Имам някакви стари бекъпи, но са много стари и просто не вършат. Може да успея частично да оправя субса, но не ми е до това в момента, просто съм болен за цялата информация която имах там. Не мога да си обясня предполагам някой ъпдейт на nginx е прекацал нещата и е презаместил папката.
Тествах няколко програми за рестор, Recuva, EaseUS, Zar, но не виждам файловете.
Надявам се сте се забавлявали и да продължите да ползвате мовиан, но аз едва ли ще се занимавам повече.
Поздрави!

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 1 потребител изказва благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#95

Еми ще караме докато работят. Smile
Благодаря за труда. Беше удобно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • gsil
Цитирай
#96

Едит:
Намерих нещата, но не бързайте да се радвате има доста работа, и както нямам време и не съм и програмист ще се позабавя докато го оправя.
Като цяло репото е живо и работи, субса е проблемен, защото е писан за php5.4, а сега е на 7.2. Не мога да подкарам някой екстеншъни като rar за момента, може би ще трябват и леки промени по кода не се знае. Като цяло нещата са тук въпрос на конфигуриране. Ако има пхп специалист дето може да помогне ще се радвам и не почерпя.

Едит2:

Нещата вървят оправих някои проблеми, но нямам ного време. Сега гледам им проблем от скоро с Явка, направили са малка защита като се генерира рандом ид за всеки файл и не може да се свали само с линка, освен ако не се подаде и ИДто, но работя и по този проблем. Надявам се скоро да имам решението и там, както и да проверя всичко ли е наред с отаналите провейдери. RAR за php беше мъка, но го подкарах, както и 7zip би трябвало да работят, Zip-a си е нейтив.

Давайте фийдбек, защото нямма време да тествам.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 2 потребители изказват благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • gsil, hgeorgiev
Цитирай
#97

Мисля че се справих сам. Успях да подкарам вече и Явка с последния им ъпдейт, което ми отне почти 2 дни със скромните ми познания заради защитата която сложиха. Сега би трябвало всичко да работи, тествайте и кажете.
Поздрави!

Edit:
Открих че има бъг с явката. Скрипта сваля субса, но има проблем с визуализацията им. Ще гледам да го оправя идните дни.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 2 потребители изказват благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • jidachev, kamenvo
Цитирай
#98

Шапки долу за труда, който полагаш. И казваш, че не си програмист?!
[-] 1 потребител изказва благодарност на l_zarev за това мнение:
  • PROXIMO
Цитирай
#99

Пак по нощите, но оправих и явката, след 1 ден на размисъл и тестове стана. Радвам се, защото разбрах от къде идва проблемът, измислих няколко решения, но бяха сложни за изпълнение, тък като налагаха преправяне на няколко функции, после се спрях на 1 по-проста идея, която работеше частично, това което исках го правеше, но развали друго и накрая ми просветна и стана с някоколко реда код само.
Ще заспя щастлив тази нощ Smile

За старите кеширани заявки няма да работи, но до 3-4 седмици кеша ще се подмени изцяло и всичко ще е надед. Другият варинат е да го изтрия, но като че ли не ми се иска.

Лека нощ!

edit:
Kрайният резултат - по дадено име съврърът зарежда и подава резултатите, като url в текстов формат. Ето примерна заявка за Free Guy - Yavka

[Изображение: yavka.png]

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 3 потребители изказват благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • hgeorgiev, l_zarev, sitro1971
Цитирай

Давай линк да плащаме!
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • tolostoi
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)