Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията на Galaxy Alpha
#1

Здравейте,
имам проблем с батерията на Samsung Galaxy Alpha и ми се иска да разбера дали директно да си взема нова или проблемът се състои в нещо друго.

Тъй като беше посъбрал доста junk, позабиваше и т.н, реших да му направя един reset, тъкмо да проверя дали има някаква възможност да губя батерия по този начин заради софутерен проблем. След ресета всички други проблеми изчезнаха, с изключение на този с батерията. А той се състои именно в това, че реално телефонът не може да работи, ако не е на зарядно. Сутринта си направих експеримент да го заредя до 50% и да проверя колко време ще изкара преди да се изключи и да изпише, че батерията е 0%. Поработи не повече от 20 секунди.

От тук нататък логичният въпрос е дали, ако си поръчам една нова батерия и я сложа, нещата ще се подобрят?
Цитирай
Аксесоари
#2

Очевидно проблема е в батерията. Другата възможна причина е да е от дъното на телефона, но е малко вероятно, освен ако телефона не е мокрен. Вземи си нова батерия, но оригинална, не китайска, защото няма да останеш очарован от нея. Има я във dice.bg или в официален сервиз на Самсунг. Цената е добра, 40 лв., за по-малко ще вземеш само някой боклук. Линк към dice.bg - https://dice.bg/samsung-battery-eb-bg850...-item19026

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

(2018-12-02, 11:05:23)ivan_vylka написа:  Очевидно проблема е в батерията. Другата възможна причина е да е от дъното на телефона, но е малко вероятно, освен ако телефона не е мокрен. Вземи си нова батерия, но оригинална, не китайска, защото няма да останеш очарован от нея. Има я във dice.bg или в официален сервиз на Самсунг. Цената е добра, 40 лв., за по-малко ще вземеш само някой боклук. Линк към dice.bg - https://dice.bg/samsung-battery-eb-bg850...-item19026

Ето тази намерих, която ми се стори най-приемлива като цена https://www.citytel.bg/battery-samsung-galaxy-alpha . И преди съм си поръчвал от тях и общо взето съм доволен. Отделно иначе са си написали, че е оригинална.

Оригинална батерия за Samsung Galaxy Alpha G850, модел EB-BG850BBE с мощност 1860 mAh. Батерията за Samsung Galaxy Alpha е с виетнамски елементи, и е сглобена в Корея. Батерията за Galaxy Alpha G850 е З.85V Li-ion, 7.17Wh и издържа в режим на разговори на 3G до 12 часа, а на 2G до 20 часа. Батериите закупени от магазин Citytel имат 6 месеца гаранция. Батерията е в комерсиална опаковка, така както идва в комплекта на телефона в кутията. Батерията е 100% оригинална, доставка от Самсунг. Снимката е илюстративна, тя служи за ориентация. Батериите които изпращаме и продаваме са ново произведени.
Цитирай
#4

Има много мнения за Ситител из форумите и предимно са негативни. Продават уж оригинални аксесоари, а всъщност са реплики. Не мога да гарантирам в достоверността на тези твърдения, но аз лично бих дал 15 лв. повече и да взема батерията от официален реселър със официална гаранция, от колкото от Ситител.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

(2018-12-02, 11:14:29)ivan_vylka написа:  Има много мнения за Ситител из форумите и предимно са негативни. Продават уж оригинални аксесоари, а всъщност са реплики. Не мога да гарантирам в достоверността на тези твърдения, но аз лично бих дал 15 лв. повече и да взема батерията от официален реселър със официална гаранция, от колкото от Ситител.

Вероятно е така. Ще помисля по темата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)