Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 9 - Global Stable вече е наличен
#1

Mi 8 Global 10.1.1.0 PEAMIFI Update

Android P за Mi 8 Global

Пише, че тези които са с 10.0.2.0 ще го получат като ъпдейт по OTA, аз съм с 10.0.3.0 довечера го тегля и тествам

Download Mi 8 Android P Global 10.1.1.0

по темата: Обсъжданията са тук
[-] 3 потребители изказват благодарност на JovaniJo за това мнение:
  • bonos, borko197, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Разгледах темата, но никъде не видях дали има активиран Anti-Rollback понеже се минава от един Андроид към друг. Важно е да се знае, защото след това няма да можем да се върнем към по-стари версии, ако желаем.
Цитирай
#3

За подробности относно новият ROM четете темата в 4pda.ru
Линк към темата

Ето инструкция за даунгрейд до 10.0.2.0 от 10.0.3.0 и инсталиране на Android P 
Без превод:
Все, кто уже обновился до 10.0.3.0 и не имеют ПК под рукой для прошивки через фастубут/залочен загрузчик и им не терпится поставить 10.1.1.0 на Android 9.
Вы можете через 3 точки откатиться до прошивки 10.0.2.0, но придется попрощаться с данными.
Схема:
1. Скачиваете 10.0.2.0.
2. Через 3 точки выбираете прошивку и устанавливаете.
3. Телефон уйдет в перезагрузку, установит прошивку и попытается загрузиться в систему(спойлер: не сможет)
4. Выключаете телефон, зажимаете кнопку включения и увеличения громкости.
5. В появившемся меню выбираете wipe data(все данные сотрутся).
6. Перезагружаетесь в систему.
7. Через 3 точки обновляетесь до 10.1.1.0
Способ рабочий, проверен.
Ответственность за ваши кирпичи я не несу. Делаете на свой страх и риск. Инструкция для совсем уж нетерпеливых.
Цитирай
#4

Доколкото знам глобалния ром с андроид 9 има активиран анти ролбак.
Цитирай
#5

Може да се провери във фастбуут режим:

fastboot getvar anti
Цитирай
#6

(2018-12-04, 08:47:18)JovaniJo написа:  Mi 8 Global 10.1.1.0 PEAMIFI Update

Android P за Mi 8 Global

Пише, че тези които са с 10.0.2.0 ще го получат като ъпдейт по OTA, аз съм с 10.0.3.0 довечера го тегля и тествам

Download Mi 8 Android P Global 10.1.1.0

по темата: Обсъжданията са тук
Инсталира ли го? ОТЗИВИ?
Цитирай
#7

(2018-12-05, 04:40:19)borko197 написа:  Инсталира ли го? ОТЗИВИ?

Не съм го качил, аз съм с 10.0.3.0 /Global version Mi 8/ и немога да го кача трябва даунгрейд до 10.0.2.0. Даунгрейдът до 10.0.2.0 и инсталиране на Android P май е възможен но ще почакам за отзиви.

Ето какво пишат потребители които са го инсталирари в 4pda.ru
Без превод:
А вообще 10.1.1.0 говнище полное
Снял с зарядки в 8 утра...сейчас у меня 12:06 и 45% заряда
Челку не уровняли
апк Гугл камеры не работают без патча
Ассистент так не заработал с голоса
Анимации кривые...

Короче шалондос
[-] 1 потребител изказва благодарност на JovaniJo за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#8

Трябва да изчакаме OTA update, да го тестват други, даже да не искат са тестери са. Всички сме такива понякога. Благодаря колега. Сега ще пишат да си слагаме EU, но мая телефон работи като светкавица, не харчи батерия и снима прекрасно!
Цитирай
#9

Ето още малко отзиви за Android 9 - за сега чакаме официалният ъпдейт след 10.0.3.0
Без превод:
Ещё один отзыв про 10.1.1.0 (ранее был на 10.0.3.0)
1) в шторке появились уведомления (на несколько секунд)
2) с челкой дела неоднозначны ( Ютуб и фифа19 к примеру работают идеально и во весь экран, PUBG и Instagram например наоборот не на весь экран стали )
3) камера примерно такая же осталась, так же мылит, новых режимов тоже не добавили. Gcam тоже пока не работает
4) ужасный жор батареи! "Система Андроид" жрет беспощадно, да и в общем разряжается значительно быстрее.
5) изменён дизайн навигационных клавиш
6) всплывающие уведомления вроде как пофиксили везде (кстати замечен баг всплывающих уведомлений в горизонтальном режиме - приходят пустые уведомления)
7) Общая стабильность системы хуже чем на 8.1 (фризы, анимация, мелкие баги и т.д.)
8) замечены незначительные глюки при разблокировке отпечатком пальца
Цитирай
#10

Това е бета версия .. нормално е да има бъгове и да не се хвърляме, като мухи на мед. Честно да ви кажа аз купих телефона преди 10 дена 128 ГБ и с 10.3 от вчера ( защото тогава имах достъп до Уай фи) телефона се държи перфектно и почти няма дрейн, по бърз е и цветовете са по реалистични на дисплея а и ми работят вече лицевите данни. Аз съм щастлив с този ром. Единственото хубаво нещо на 9-ката е че настройките са в черен цвят наистина ме дразнят белите. Но съм сложил хубава тема.
Цитирай
#11

Здравейте, от два дни разполагам с ми8 128гб глобална версия. Направих му актуализацията и в момента съм с 10.0.3.0. Та като човек минаващ от самсунг към ксиоми се сблъсках с няколко проблема на пръв поглед. Първо искам да ви попитам, защо като вляза в Теми и напила в търсачката каквото и да било ми изписва '' няма връзка с мрежата " независимо дали съм на wi fi или на мобилен интернет? Следващия ми въпрос е как може да виждам известията си горе в лентата до ноча, тъй като ако не дръпна лентата не разбирам за тях П.С. бях гледал из форума преди месец, но сега не намирам поста? Друго което искам да питам е изтеглих си последната версия дадена в раздела на гугъл кам (MGC_6.1.021_MI8_V1а) и ми дава грешка постоянно (HDR+ not work. Need android 9) и не ми е ясно как да добавя този нощен режим, а и в стоковара камера нямам опция нощен режим. Другото което е има ли как да се добави при натискане на бутона за намаляне на звука да има отделна графа за известията защото сега има реално за аларма, медия, и звук при обаждане ? И последно иконите на приложенията как може да се направят без тема да са кръгли а не квадратни ( примерно както вайбър си е кръг, а сега ми го запълва като квадрат) ? 

Ще приложа снимки с проблемите.
Благодаря! 

   

   

   

   
Цитирай
#12

1. За темите трябва да се смени региона на такъв извън Европейския съюз
2.
3. За нощния режим чакаш ъпдейт до Андроид 9
4. В стоковите настройки - не
Цитирай
#13

За Gcam пробвай различните версии за Андроид 8. Доста трудно намерих работеща версия като бях с Ми8, въпреки че резултатите бяха много лоши при нощните снимки. Единствен + бяха по-реалните цветове,а не пресилените сток.
Цитирай
#14

suffer
1. За темите трябва да се смени региона на такъв извън Европейския съюз
2.
3. За нощния режим чакаш ъпдейт до Андроид 
4. В стоковите настройки - не


1. Благодаря, темите станаха.
3. А този адроид не се ли води 9 ? 
4. А в кои настройки, трябва да е къстом ром ли ?  

И друг въпрос изникна как мога известията да ги направя да се виждат на заключен екран? Виждам сако месинджър и вайбър, игри, абв поща, джимейл не ми излизат на заключен трябва да отключа телефона и да дръпна лентата. Та дори не ме известява със звук и реално първия ден на важен имейл не бях отговорил поради липсата на известие на заключен екран и звук след получаване на имейла. 

   

   
Цитирай
#15

Ами 10.0.3.0 мисля, че е ОРЕО още (Андроид 8)
10.1.1.0 ще е Пай (андроид 9) когато ти дойде ОТА

За разделените нотификации:
Къстъм ром от рода на MIUI Pro
или някакво приложение, което да разделя силата на звука

а за известията на заключен екран - не ги ползвам, но мисля, че трябва да се отиде в Lockscreen&password - advanced settings и да видиш там какво и дали е позволено, както и да си поиграеш с настройките
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • noname galaxy S
Цитирай
#16

Mi 8 MIUI 10 Global 8.12.7
Recovery
http://bigota.d.miui.com/8.12.7/miui_MI8...c4_9.0.zip
Fastboot
https://bigota.d.miui.com/8.12.7/dipper_...b6e14c.tgz
Цитирай
#17

Кога ще излезне като официален ъпдейт?
Цитирай
#18

24 декември мисля че бяхме с Нокиа или Сони тогава и двамата знаем, че малко хора работят тогава, така че след 26 и преди нова година ще дойде Smile
Цитирай
#19

Вече може да инсталирате miui_MI8Global_V10.1.1.0.PEAMIFI_60a2522efd_9.0.zip без да е необходимо да даунгрейдвате 10.0.3.0 до 10.0.2.0
Избирате за регион страна Обидинено кралство и инсталирате с трите точки.
Файлът / miui_MI8Global_V10.1.1.0.PEAMIFI_60a2522efd_9.0.zip/ го слагате в папка downloaded_rom в главната директория


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 2 потребители изказват благодарност на JovaniJo за това мнение:
  • Mcl, mmotors
Цитирай
#20

И как е?
Цитирай
#21

(2018-12-13, 10:50:15)JovaniJo написа:  Вече може да инсталирате miui_MI8Global_V10.1.1.0.PEAMIFI_60a2522efd_9.0.zip без да е необходимо да даунгрейдвате 10.0.3.0 до 10.0.2.0
Избирате за регион страна Обидинено кралство и инсталирате с трите точки.
Файлът / miui_MI8Global_V10.1.1.0.PEAMIFI_60a2522efd_9.0.zip/ го слагате в папка downloaded_rom в главната директория

Ъпдейта вече е достъпен ОТА


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#22

Аз не намирам някаква разлика.
Цитирай
#23

На мен пък ми предлага през ОТА 10.1.2.0 PEACNFI


Прикачени файлове Миниатюри
   

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#24

Китайския е малко по-напред просто.
Цитирай
#25

...при мен няма нищо


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)