Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Издържливост на дисплея?
#1

Здравйте,

имам чуденка дали да си взема Huawei Mate 20 pro (знам за проблема с дисплея) или S9+, но днес ходих във Виваком и един от служителите, който звучеше като да знае какви ги говори ми каза, че извитите дисплеи се пукали много често, защото след време батерията се разширявала малко и притискала платката, което от своя страна прецаква дисплея. Спуква се или излизат петна заради натиска на платката.

Наплаши ме доста и каза, че е много по-добър вариант да взема Huawei P20 Pro, най-малкото заради гореспоменатите проблеми с извитите дисплеи.

Имате ли информация/наблюдения дали наистина има такива проблеми и опастност за този тип дисплеи?
Какво ви е мнението за избор на споменатите телефони, ако изключим, че все пак най-вероятно вие сте избрали S9+ Smile

Надявам се да получа мнения, съвети и коментари.

Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Големи разбирачи ше излезнат тия консултанти  Big Grin
Само е пропуснал да ти каже, че и Mate 20 Pro също е с извит екран, ако не си забелязал и ти.
Пълни смехотворни щуротии, раздувала се била батерията. Ей, тия таргети, където раздават Huawei за продажба на телефоните им карат болните мозъци на консултантите да измислят какво ли не  Big Grin
В никакъв случай не казвам, че Mate 20 Pro е лош телефон, но това твърдение за пукащия се извит дисплей е меко казано смехотворно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#3

ivan_vylka аз съм изгледал много ревюта между Mate 20 Pro и S9+, знам че и 2-та са с извит дисплей, а и той не е пропуснал да ми го каже това. Всъщност той не ми е казвал, че Mate 20 Pro е по-добър от S9+ или т.н., той ми каза, да НЕ вземам нито един от двата заради проблемните дисплеи, тъй като са извити.
Препоръча ми да взема P20 Pro, който няма извит дисплей.

Тъй като до сега съм нямал телефон с извит дисплей, се чудя дали наистина няма такъв или подобен проблем с дисплеите?
И дали е удобно като боравиш с него, защото докато го държиш с една ръка в всекидневното ползване, не пипаш ли без да искаш отстрани и да правиш някакви нежелани движения по екрана?
Цитирай
#4

Да, понякога може да натискаш неволно някакви неща без да искаш по извитата част на дисплея в бързината. Но пък като гледаш видео си е много красив извития дисплей от край до край. Специално Самсунг имат вече от 4 години телефони с извити дисплеи и проблемите, колко и малко да са били, вече са напълно изчистени при последните модели. Аз имам вече трети телефон с извит дисплей в момента и проблем не съм имал с никой от тях (s6 edge, note 8 и s9+). Единственият недостатък може би е, че качествените стъклени протектори са много скъпи за извития дисплей, около 100 лв. Аз и трите телефона съм ги ползвал без какъвто и да протектор и не съм имал проблеми, но все пак се случват инциденти понякога.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Kosmom01
Цитирай
#5

От 4 години и половина имам Samsung galaxy s7 edge и никога не е имало проблем нито с батерията нито с екрана. Познавам и човек с s6 edge също без проблеми. И двата телефона си работят безпроблемно.
Цитирай
#6

Странно как го имаш от 4 години и половина като модела е на 2 години и половина  Rolleyes

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

Защо се чудиш колегата пътува във времето. И сега да не съм офтопик при самсунг извития дисплей е с пъти по-издръжлив от този на хуавейя. За П20 про мога да кажа само че е много надценен китаец. Само камерата му по-добра от самсуговата при автоматичен режим. При ръчния нещата са много на кантар.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nedkoff за това мнение:
  • ang, OliQueenBG
Цитирай
#8

Пич. Консултантите в операторите, техномаркет, технополис и подобните вериги нямат елементарни знания за каквото и да е. Те са там, защото никъде другаде не ги взимат на работа. Определено не са хора на които можеш да се довериш на тези теми. Това което го е казал е пълна и тотална глупост, която няма нищо общо с реалността. Неслучайно има и пластмасов борд между дисплея и рамката. Ако батерия се издува това е производствен дефек и би прецакал всеки телефон, не само с извит екран.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#9

@striking, откакто хванах S9 наскоро, разбрах, че това е моят телефон. По-удобен за моята ръка просто не съществува. Досега не съм имал никакви проблеми със случайни натискания и т.н. На хубавото се свиква много лесно. УСПЕХ с избора Smile.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sawmv за това мнение:
  • Kosmom01
Цитирай
#10

Бе не. Не пътувам във времето, но съм объркала като съм писала s7 edge съм ползвала от Август 2016 до преди месец. S6 edge е взиман приблизително около година преди това. И двата все още нямат проблеми с екраните си. В момента съм с s9+.
Извинявам се за грешката. Искрено се посмях на предположението, че пътувам във времето Big Grin (де да можех)
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoshtenYastreb за това мнение:
  • Kosmom01
Цитирай
#11

Че се чупят , по лесно извитите дисплей си е вярно .Няма значение на кой производител са , за мен даже са неудобни макар , че имам S9 + просто от естетична гледна точка са по красиви. Относно батерията , всички се раздуват, след известно време и могат да ти направят телефона мазало . Относно камерата , не искам да коментирам нито да споря как на Huawei p20 pro била по хубава, глупости ,глупости просто. Който иска може да си купи телефон , който рисува върху снимката, и да си я оцветява, като блокче за рисуване , пък за детайлност да не говорим . И не бъркайте леко заоблен ,с извит ......

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



[-] 1 потребител изказва благодарност на M@KaVeLi90 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#12

Само да вметна че между батерията и дисплея има метална преграда която е част от металната рамка на апарата.И при раздута батерия се отлепя гърба на телефона.
Цитирай
#13

много ми е интересно кога ще си оправят грешката от сайта.


Прикачени файлове Миниатюри
       

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#14

Когато сметнеш 2.7 + 1.8 и го разделиш на две.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

защо на 2 го делиш да питам ? И пак не става 2,30 Ghz

става 2,25

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#16

Аз ползвам вече 6 години само флагмани на Samsung и съм доволен. Единствено S8 ми направи burn in тази пролет, но телефончето го бях пръснал за няколко месеца (около 1200 часа on screen). А мнението ми за тия хуйвей, байхуй и темподобни китайски експерименти, винаги ще си остане същото, както и за Айфоня - колкото се може по-далеч!

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)