Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем: известията не всеки път издават звук (конкретно на Вайбъ?
#1

Имам телефона от около 1 седмица, моделът е Note 5 4/ 64 - Global version, със съответния РОМ. Още с изваждането от кутията се обнови до МИУИ 10.0.4.0. Този път го ползвам като напълно краен потребител, който не разбира от нищо и иска просто телефон, който работи, без да се занимавам с нищо аз да му пренастройвам и инсталирам. Нещо като ай-фон-юзер. Зададох му всички първоначални настройки както е логично - български език, регион България. Инсталирах си всички приложения, които ползвах и на Note 2-ката. Така докато му се радвам колко добре работи и се чудя на недомислиците за някои неща в МИУИ 10, забелязах, че не всеки път получавам известие от телефона, когато някое приложение изпрати такова. Първо си помислих, че не съм ги чул поради шум около мен или телефона в джоба, намален звук или нещо подобно. За всеки случай - проверих внимателно всички настройки за известяване, както и поотделно за всяко приложение настройките. Всичко изглежда както трябва и както е по подразбиране. 

Обаче проблемът е, че когато телефонът е със заключен екран, не винаги получавам звуково известие. 

Това е особено неприятно за мен, защото понякога използвам Вайбъра за сравнително важни неща и е важно да го чувам веднага. Не ми пречи това, че има проблем с другите приложения, но специално за Вайбъра ми е голям проблем. Днес специално го следих, за да съм сигурен, че нямам проблем със слуха. Пиша с някого и веднага след като изпратя - излизам от вайбър с HOME бутона (не с "назад", но и с "назад" пробвах - същото е), заключвам екрана и чакам отговор. Като дойде отговора - виждам как светлинката започва да пулсира, изчаквам малко за да чуя звук, но няма. 3-4 пъти чаках по няколко минути, но звук нямаше нито веднъж. Като светна екрана с двукратното почукване, виждам известие на заключения екран, за което пише, че е отпреди 3 минути (примерно). Проверих също сила на звука - не е с намален звук. 

Не съм променял известията в самия Вайбър, както са по подразбиране - така са си, като все пак проверих и там да не би нещо да не е наред. 

Малко по-късно, в същия чат - 2-3 пъти получих звуковите известия, но само толкова. В повечето случаи - нищо, освен пулсиращата лампичка. Понякога липсва дори известие на заключения екран, но като цяло то не ме интересува. 

Друг основен проблем ми е, че не излиза нито една иконка за известие в лентата за известия, когато гледам заключения екран, но това доколкото разбрах от приятели, е характерно за Андроид 8. 

Опитах се максимално да опиша проблема и да питам - забелязвате ли подобно нещо и при вас и ако да - дали е заради МИУИ 10 или е нещо свързано със самия телефон, като например невъзможност за процесора да се събуди и да пусне звука? Някой ако може да предложи съвет за решаване на проблема - ще съм му благодарен. Или поне да разбера от какво е - МИУИ 10 или самият модел. Или пък конкретно моят телефон. 

Имам подобен проблем на REDMI 3S (МИУИ 8.3), но там го отдавам на много слабия процесор, защото телефонът изобщо работи много бавно.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
Аксесоари
#2

Специално на вайбър виж да не е от това да са включени смарт нотификейшънс вместо default.

Иначе това, което обясняваш е класически случай на несложено приложение в autostart.
Другите две лечения са:
1. Отваряш таск мениджъра и плъзгаш приложението надолу. За да се заключи в паметта ( на миуи 10 задържаш върху приложението и избираш иконата с катинара)
2.
В настройките за батерията - choose apps - Viber - no restrictions
Цитирай
#3

Освен да го заключиш в паметта, влез в настройки, разрешения и му разреши автостарта, ако не е.
Цитирай
#4

Благодаря ви за предположенията.

Смарт-известията са изключени. Бяха ми включени, но преди да пусна темата ги изключих за да проверя и все пак - проблемът остана и с изключени. Иначе, като "стар" ползвател на МИУИ, общо взето съм му научил доста от "номерцата", та това с автостарта е първото нещо, което правя за всяко инсталирано приложение, което ми трябва да работи. Искам да кажа, че му беше разрешено. Все пак междувременно го преинсталирах и без да съм влизал в аутостарт-настройките, сега забелязах, че вайбъра си стои там и е включен - може да стартира сам.

Другото също беше направено преди преинсталацията - настройката за "NO RESTRICTIONS" в приложеинето BATTERY SAVER. След преинсталиране отново го направих.

Това, което не бях направил, е да го заключа в паметта. Направих го и сега ще го наблюдавам. На пръв поглед за момента "известява" нормално, но пък събеседниците ми намаляха, че сигурно работят и сега никой не ще да ми пише.

Странно за мен е това, че единствено липсваше звуковото известие, и то не всеки път, а когато си реши. Другите ги имаше - известието от лампичката си го имаше, както и прозореца в заключения екран се показваше, но звуковото - не.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#5

остава един вариант от настройката на известията, но там ще е голяма играчка.
Влизаш отново в таск мениджъра, задържаш на приложението, избираш иконата за настройки
След това на мен всичко ми е на английски, но все пак:
Избираш Notifications и отгоре-надолу гледаш:
1. Show notifications: ON
2. Rules for grouped notifications - При мен е на recommended, Но вероятно на теб ти трябва Important
3. App icon badge - По избор ( при мен е ON)
4. Messages - Там проверяваш дали е отметнато за звука
5, 6, 7, 8, 9 - всичко си е по избор. Реално второто май ти спъва нещата. Направено е за по-голям контрол, но.. както е удобно, така е и неудобно, защото трябва да знаеш, че го има като опция, за да го търсиш и чак тогава да го настройваш
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • HSGeorgiev
Цитирай
#6

Може ли да кажете кое е таск мениджъра...как се влиза там за да се заключи вайбера?...Телефонът ми е на български.

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай
#7

Натискаш бутона долу в ляво и се показва списък с последно използваните приложения. Това е таск мениджъра
Цитирай
#8

Благодаря ти, suffer, за насоката. Значи до тези настройки може да се стигне също и през менюто за настройки на известията, където се избират приложенията едно по едно. 

Та като вляза в тях - наименованията са по различен начин - самият вайбър си ги е кръстил със собствени имена, ако може така да се каже. Нямам "Rules for grouped....", а се казва "Smart notifications". По подразбиране е включено в настройките на телефона, а от самия вайбър не е включено (там нали може всеки чат по отделно да се командва). Доколкото разбрах - идеята е като има повече известия, да не пищи на всяко, а само на първото. До всеки вид известие има бутон включено/изключено, а самото известие няма под-меню за допълнителни настройки. Но няма значение де, на всеки един вид събитие от вайбъра съм прегледал всяка една настройка - всичко е включено: лампичка, звук, вибрация, значка, плаващо. Нямам нито едно изключено. То това беше и първото, което проверих и проверявах многократно, да не би нещо да съм изпуснал. Иначе при мен проблемът не е, че пиука на първото съобщение, а на следващите не, ами че пиука когато си поиска, може да е на 1-во и 4-то, може на 2-ро и пето, може никога да не пиуне, може и винаги да си пиука. Както си реши.

Вчера след съветите, заключих го в паметта и доколкото успях да забележа, като че ли се оправиха нещата. Не са ми писали кой знае колко, за да имам поглед, но дори и малкото - получих всяко едно съобщение със звук, както си трябва. Сега допълнително изключих и смарт-известията от настройките на телефона, пък ще го следя. Ще пробвам различни настройки и като разбера от какво е и съм сигурен - ще пиша в темата. 

---

По допълнителния въпрос - "таск менидъра" е това, което в насртройките е кръстено "RECENTS" или "ПОСЛЕДНИ/СКОРОШНИ". По подразбиране сега в него се влиза от бутона с трите чертички, но в старите версии беше чрез задържане на HOME-бутона. Свикнал съм така и така си го настройвам винаги, а на трите чертички винаги задавам да е "меню-бутон". Та искам да кажа, че може да се настройва точно с кой бутон да е:

Settings -> Additional -> Button and gesture shortcuts -> Launch RECENTS -> тук се избира точно с кой бутон и дали да е чрез кратко натискане или дълго задържане. Има и анимация.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#9

Здравейте! Аз пък имам проблем с известията в АБВ пощата. Има само светлинна индикация, звук никакъв. Къде ли не се рових не излиза и не излиза.
Цитирай
#10

Я и да питам тук. Как се променя звукът на уведомявяне във вайбър? Преди можеше, сега са променили менюто и нищо не намирам. Но иначе си седи мелодията, която му бях задал.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#11

(2018-12-07, 12:15:25)liliana18 написа:  Здравейте! Аз пък имам проблем с известията в АБВ пощата. Има само светлинна индикация, звук никакъв. Къде ли не се рових не излиза и не излиза.

твоя проблем го имаше още един колега:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1506446
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • liliana18
Цитирай
#12

(2018-12-07, 14:36:27)suffer написа:  твоя проблем го имаше още един колега:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1506446

Много ти благодаря на теб и на колегата  satmann .Всичко е точно вече!  Smile
Цитирай
#13

(2018-12-07, 13:39:41)veso99 написа:  Я и да питам тук. Как се променя звукът на уведомявяне във вайбър? Преди можеше, сега са променили менюто и нищо не намирам. Но иначе си седи мелодията, която му бях задал.

Ако правилно разбирам въпроса ти - и в момента си го има и не е променяно. В настройките на Вайбъра, менюто Известия (Notifications) -> слагаш отметката на USE SYSTEM SOUNDS, която по подразбиране я няма, при инсталиране на нов Вайбър. С тази отметка вайбъра не използва своите звуци, а системните. От там нататък вече от менюто на телефона остава за теб да си избереш мелодия/звук за известията, което се прави от SETTINGS -> SOUND AND VIBRATION  и там имаш различни настройки, в зависимост от идващото известие. 

====

По проблема, заради който пуснах темата - откакто направих всички препоръки, нямам пропуснато известие, всички си идват със звук, на заключен екран и с лампичката. Пробвах няколко пъти без да променям нищо друго, да го "отключа" в паметта, при което дали веднага или с малко закъснение - пак започваше да проявява своя воля. Затова мисля, че разковничето е в "заключването" в паметта.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#14

Да, но така променям общо за всички, а аз искам персонално само на вайбър да задам мелодията му. Преди можеше, но сега не

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#15

Досега не съм имал телефон, на който мога самостоятелно да задам звук или мелодия конкретно за вайбър, вероятно затова не съм те разбрал. Извинявай, в такъв случай.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#16

(2018-12-09, 20:30:33)veso99 написа:  Да, но така променям общо за всички, а аз искам персонално само на вайбър да задам мелодията му. Преди можеше, но сега не
Може да се променя така :1-Намираш тази папка
2-Преименуваш желаният от теб сигнал както го виждаш на снимката и го поставяш в папката. Оргиналния сигнал на вайбър го преименувай.[Изображение: 870300203b91fad424e965416352e7a5.jpg]

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar37 за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#17

(2018-12-09, 20:30:33)veso99 написа:  Да, но така променям общо за всички, а аз искам персонално само на вайбър да задам мелодията му. Преди можеше, но сега не

опитай следното:
1. oтваряш вайбър (мисля, че няма как да минем без това)
2. settings
3. Notifications
4. при мен точно под Use system sounds има меню, което се казва Notification sound - избираш го
5. Търсиш Custom sound
6. избираш звук


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#18

След някой ъпдейт ли и аз не знам, но преди имаше тази опция, но сега я няма. И все пак когато я имаше тази опция смениш мелодията и тя сега седи, тоест оповестяваме вайбъра с нея. Сякаш са я скрили някъде тази опция, но не знам къде. На два други телефона е същото-xiaomi. Смених региони, езици, но я няма и няма тази опция!


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#19

Няма я тази опция. Предполагам разликите идват от различните ромове китайски и глобален. Единствения ти вариант е предложението от колегата petar37 

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#20

Потвърждавам, че написаното от suffer е налично за версия Global Stable на MIUI 10.0.4.0, регион България и последната версия на Вайбър към този момент, и работи така както си пише и както се очаква. Не бях му обърнал внимание, защото ако не са активирани системните звуци, следващият ред за избор на звук е неактивен и буквите са светлосиви. Това е причината никога да не съм му обръщал внимание, а също и това, че си ползвам Вайбър със звуци по подразбиране. 

Значи - там си е опцията и няма промяна, явно. 

veso99, снимката, която си показал, е меню на MIUI за известията при съобщения. Изборът на мелодия си е във Вайбър. Там провери ли?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#21

И става все по-странно. С глобален РН5 съм и е така както го описвам и показвам, приятел е със същия, но закупен от физически магазин в България и той е така, Redmi 6 Pro, също така няма и/или липсва тази настройка. И трите телефона са с Глобален MIUI 10. Просто липсва във вайбър тази настройка, и когато натиснеш "Звук на известяване" излиза това меню, което съм публикувал в предния си пост!


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#22

(2018-12-10, 19:36:31)ogibhb написа:  Потвърждавам, че написаното от suffer е налично за версия Global Stable на MIUI 10.0.4.0, регион България и последната версия на Вайбър към този момент, и работи така както си пише и както се очаква. Не бях му обърнал внимание, защото ако не са активирани системните звуци, следващият ред за избор на звук е неактивен и буквите са светлосиви. Това е причината никога да не съм му обръщал внимание, а също и това, че си ползвам Вайбър със звуци по подразбиране. 

Значи - там си е опцията и няма промяна, явно. 

veso99, снимката, която си показал, е меню на MIUI за известията при съобщения. Изборът на мелодия си е във Вайбър. Там провери ли?

Нали правиш разлика между двете подменюта? Ще го напиша на английски, защото при мен е така: Use system sounds - това меню си е там, но не върши работа от там си променяш звука на звънне. Notification sound - това меню ни трябва, но когато го отвориш стигаш до скрийншота пуснат от  veso99

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#23

(2018-12-11, 08:53:05)veso99 написа:  И става все по-странно. С глобален РН5 съм и е така както го описвам и показвам, приятел е със същия, но закупен от физически магазин в България и той е така, Redmi 6 Pro, също така няма и/или липсва тази настройка. И трите телефона са с Глобален MIUI 10. Просто липсва във вайбър тази настройка, и когато натиснеш "Звук на известяване" излиза това меню, което съм публикувал в предния си пост!

ползвай това. за да си смениш звука:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1523886
Цитирай
#24

Пробвах, но именно там е проблема-Няма я вече опцията да промениш звукът нщза нотификации..все едно е скрита и /или преместена някъде, но явно никои не знае къде. Пробвах и с варианта на petar37,отново без успех.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#25

Ако има значени съм с xiaomi.eu Stable аз
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)