Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем: известията не всеки път издават звук (конкретно на Вайбъ?
#26

Моля да ме извините, в такъв случай, не съм разбрал изначално за кой звук точно иде реч. Значи да, и при мен е по същия начин, както казвате - не може от там да се промени звука на вайбъра.

Обаче методът на petar37 го пробвах току що и работи на 100 %. Вкарах друг файл във въпросната папка и го преименувах с името на оригиналния файл. Ако е от значение - чавката на "Use System Sounds" е махната в тоя момент.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-12-11, 08:53:05)veso99 написа:  И става все по-странно. С глобален РН5 съм и е така както го описвам и показвам, приятел е със същия, но закупен от физически магазин в България и той е така, Redmi 6 Pro, също така няма и/или липсва тази настройка. И трите телефона са с Глобален MIUI 10. Просто липсва във вайбър тази настройка, и когато натиснеш "Звук на известяване" излиза това меню, което съм публикувал в предния си пост!

В надтройки, приложения, разреше ия, как са ти настройките?

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#28

Пробвах всякакви настойки, включително и оттук-никаква разлика


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#29

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1523886 ?
Цитирай
#30

(2018-12-12, 16:56:12)suffer написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1523886 ?

Опитах отдавна и това. Всъщност точно тук е промяната. При натискане на Notification sound излиза снимката по-долу, а не както преди опция за персонализиране и избор на мелодия. Впрочем забелявам, че при натискане на гореспоменатото Notification sound преминава на това меню от снимката, което реално е на телефона(и/или MIUI) ,но за части от секундата се появява надпис Notification(Известия) и впоследствие се скрива от Message(Съобщения), та си мисля, че някъде нещо има отметнато по дифолт и оттам идва тази промяна, но къде-колкото и да се ровя не откривам. 
П.С.Съжалявам, че закопахме толкова въпроса. Просто при толкова много и различни известия си е по-комфортно ако отделиш вайбър с лична мелодия за известяване, но Уви.


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#31

(2018-12-12, 18:47:51)veso99 написа:  Опитах отдавна и това. Всъщност точно тук е промяната. При натискане на Notification sound излиза снимката по-долу, а не както преди опция за персонализиране и избор на мелодия. Впрочем забелявам, че при натискане на гореспоменатото Notification sound преминава на това меню от снимката, което реално е на телефона(и/или MIUI) ,но за части от секундата се появява надпис Notification(Известия) и впоследствие се скрива от Message(Съобщения), та си мисля, че някъде нещо има отметнато по дифолт и оттам идва тази промяна, но къде-колкото и да се ровя не откривам. 
П.С.Съжалявам, че закопахме толкова въпроса. Просто при толкова много и различни известия си е по-комфортно ако отделиш вайбър с лична мелодия за известяване, но Уви.
При натискане върху наличният избран звук за известяване, както и за мелодия при разговор се появяват предложения. Виж скрийншота. Smile    

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Lenovo A3000 harga
Lenovo A536
Lenovo Р70
Xiaomi Redmi Note 4 
Цитирай
#32

Пак казвам. Преди извесно време беше така и се сменяше мелодията. А сега просто я няма тази опция, при мен и още други телефони

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#33

Просто изчакай следващия ъпдейт на вайбър или миуи и пусни репорт за всеки случай
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#34

А проблемът, заради който е пусната темата - продължава. След като са направени всички настройки според препоръките, и дори приложението е заключено в паметта - пак има случаи, в които получавам 7-8 съобщения по вайбър и го няма звуковото известие, а светлинното и на заключения екран си ги има. Подозирах, че не е решен напълно проблемът, но все си мислех, че си въобразявам, до вчера вечерта, когато точно така стана - телефонът ми беше до главата, издаде звук само веднъж и като погледнах - имах 7 съобщения, изпратени между 3 и 5 минути преди това, дори не бяха в рамките на минута, едно след друго да са.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#35

Не знам какъв е случая с твоя телефон,но при моя всичко с вайбър и звуците е наред и няма никакви проблеми. 3/32 Глобал Редми нот 5

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#36

Има ъпдейт на вайбър, пробвай как ще е
Цитирай
#37

Само за проба, използвате ли приложения от рода на Clean Master?
Цитирай
#38

Защо?
Имаш вграден клийнър, който ползва същите дефиниции..няма нужда от външни приложения
Цитирай
#39

Не, никога не съм използвал и винаги съм бил против използването на подобни приложения. Още от време оно съм си запомнил, че Андроид не е Уиндоус и чистенето на паметта е особено вредно. Ако нещо трябва да се почисти - системата си го прави при нужда.

Благодаря за насоката, иначе.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#40

e, клийнъра не чисти процесите, а ненужните файлове, които се трупат, като има контрол какво да махнеш - празни папки, инсталационни или други големи файлове, които може вече да са ненужни и т.н
Не говорим за Таск мениджър
Цитирай
#41

Въпросът за Clean Master беше относно проблемите с viber. Четох някъде описани случаи, според които Clean Master подтиска нотификациите на viber.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#42

като цяло clean master е един голям вирус и ако не му пипнеш настройките може да има всякакви последствия. Да не говорим, че ги бяха обвинили в автоматично кликане на реклами, така че единственото полезно нещо от тях са дефинициите за почистване.
Програмата като цяло бих я инсталирал за малко, колкото да разчисти паметта и после веднага я махам
Цитирай
#43

Ами аз лично не съм я използвал. Сега пък, откакто съм на MIUI съвсем няма защо .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#44

Здравейте, за много години всички, да сте живи и здрави!

В общи линии с проблема по темата няма никаква промяна. Моментите, в които съм си мислел, че нещо се е подобрило, са били епизодични случаи на нормална работа, но те са много малко. Поне вече имам повече наблюдение и общото описание на проблема е такова:

При получаване на текстово съобщение по Вайбър, винаги веднага започва да мига светлинния индикатор. Понякога, много рядко веднага, се чува и звуково известие, както е нормално и както беше на Note 2-ката. В малко повече от половината случаи, това звуково известие се забавя с около 5-10 секунди. В около 1/3 от случаите това известие се забавя много повече от 10 секунди - понякога идва в рамките на 30 секунди, но най-често се бави между 2 и 3 минути. През това време може да получа още 5-6 съобщения и то не буквално едно след друго, ами всяко написано поне 20-30 секунди след предишното. Не получавам звуково известие за нито едно, докато не минат поне 3-4 минути, като накрая получавам едно за всичките и това е. Известието на заключен екран също води свой собствен живот - понякога се появява веднага, понякога го няма изобщо, независимо кой и колко често ми пише. Напълно безразборно.

Ред.: Това с липсата на звуково известие го прави само когато спи. Във всички останали случаи, независимо какво правя, ако екранът свети, известието си идва на секундата без никакво забавяне.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)